Затягується: ЗСУ не отримають ​”Нептун” у 2021 році

Комплекс РК-360МЦ “Нептун” цього року до війська не потрапить.

Хоча раніше мова йшла про його постачання у 2021 році.

Міноборони опублікувало детальну бюджетну програму, в якій закріплено орієнтовні строки та обсяги постачання озброєння та військової техніки. Загалом на нову зброю для війська буде витрачено понад 22,7 млрд грн.

Відповідно до цієї програми комплекс берегової оборони РК-360МЦ “Нептун” в цьому році поставлений до війська не буде.

“Постачання протикорабельного комплексу “Нептун” передбачено у наступних бюджетних періодах. Коштуватиме він 720 млн грн”, – йдеться в наказі.

Про це повідомляє “Діфенс Експрес” з посиланням на Ukrainian Military Pages.

✅ Раніше у ДККБ “Луч” заявили, що технологічний цикл виготовлення комплексу складає від 9 до 12 місяців. До цього періоду необхідно додати і приймальні випробування, які також займають певний час.

✅ Крім того, зараз мова йде про перенесення комплексу “Нептун” на іншу колісну платформу через банкрутство “КрАЗ”. А інтеграція бойової частини на нове шасі також потребує певного часу та проведення випробувань.

✅ Через те, що договір між ДККБ “Луч” та Міноборони був укладений в останні дні 2020 року, залишається питання початку виділення коштів, з часу отримання яких підприємство зможе розпочати роботу.

Таким чином, враховуючи технологічний цикл виробництва та інтеграцію на нове шасі, а також їх випробування, перший дивізіон “Нептуна”, цілком логічно, буде отримано військами не раніше ніж через рік.

Нагадаємо, раніше директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) Валентин Бадрак заявив, що закупівля для Збройних сил України навіть одного дивізіону ракетних комплексів РК-360 МЦ «Нептун» вже наприкінці 2021 року суттєво посилило б систему стримування України від ймовірної агресії Росії.

«Навіть один дивізіон ракетних комплексів «Нептун» може стати запобіжником від російського нападу», – зазначив експерт, додавши, що передусім йдеться про ймовірність проведення масштабних військових операцій РФ у прибережній зоні України, потужних сухопутних або комбінованих операцій з південного та східного напрямків, а також морських та десантно-штурмових операцій.

 

Be the first to comment

Leave a Reply