Екскурсії по Тернополю. Поради туристам

Тернопіль є дуже затишним та тихим і компактним галицьким містом. Туристи дуже його люблять, в першу чергу, за тишу, за став у центрі міста, а також різноманітні молодіжні фестивалі і можливість смачно поїсти. Здебільшого, із центром міста можна ознайомитися за один день, оскільки усі пам’ятки, що варті уваги, розміщені поблизу.

Для того, щоб провести день у Тернополі із максимальною користю, скористайтеся нашими порадами щодо того, що та де подивитися. Крім того, багато корисної інформації жителі та гості Тернополя можуть знайти на сайті ternopil-day у розділі «Тернопіль Інфо» – https://ternopil-day.com/category/info/ в якому кожен знайде все, що бажає дізнатись.

Тернопільський став

Найперше, на що варто звернути увагу, то це на перлину самого міста, Тернопільський став. Він простирається аж на 300 гектарів у самому центрі міста. До того, по чутках ставу стільки ж років, скільки і самому місту. Ця водойма була створено штучно людьми задля захисту міста від татар, котрі постійно набігали на Тернопіль у першій половині XVI століття.

Якщо є можливість, час та кошти, то можна скористатися пропозицією вирушити у водну мандрівку по ставу. Це буде найцікавіша екскурсія з усіх.

Парк Шевченка

Ще однією пам’яткою міста є парк Шевченка. Йти недалечко, якраз поруч зі ставом. Тернополяни дуже полюбляють це місце для своїх прогулянок. У ньому є велодоріжки, дитячі майданчики, а також морозиво та фонтани.

Влітку ж, коли місто приймає у себе усі можливі гастрономічні фестивалі, там можна скуштувати різні цікаві страви із місцевим колоритом. Також часто Тернопіль стає місцем, де встановлюються гастрономічні рекорди (одним з найцікавіших є найбільший торт).

Домініканський костел

Після відпочинку у парку Шевченка, прямуйте до майдану Волі через фонтан-водоспад під назвою «Сльози Гронського». Неподалік від нього розташований пам’ятник великім Данилі Галицькому, а поруч – Архикатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Цей храм, що є одним із представників стилю бароко, було збудовано у 1749 році і є одним із найголовніших символів Тернополя. Також для туристів цікавим є мініатюра довоєнного Тернополя, що розташована неподалік.

Читайте також:  Які вимоги висуваються до дипломних робіт?

Театральний Майдан

Далі варто вирушити до Театрального майдану, повз вулицю Сагайдачного. Можна зазначити, що й сама вулиця вже є гарним місцем, яке також варто уваги, якщо є додатковий час. На самій вулиці є різні магазини, кафе, де завжди можна знайти щось собі до вподоби. Також можна насолодитися творчістю місцевих музикантів, що грають неподалік.

На Театральному майдані ж цікавість для туристів становлять обласний музично-драматичний театр імені Тараса Григоровича Шевченка.

Сквер Тараса Шевченка

Якщо Вас цікавить оперна сцена, то однозначно необхідно піти у сквер Тараса Шевченка. Прямісінько у кінці скверу розташовано пам’ятник Соломії Крушельницькій. Це єдиний пам’ятник цій видатній особі у повний зріст.

Також увагу привертає самотня статуя жінки. Вона сидить на лавочці і наче про щось думає. Це залишок від пам’ятника «Випадкова зустріч», що виглядав як розмова двох жінок. На жаль, одна з цих статуй зникла, втім тернополяни з радістю складають компанію тій статуї, що залишилася.

Вулиця Валова

Пройшовши повз вулицю Руську, поверніть на вулицю Валову. Це одна з тернопільських вулиць, що збереглася після бомбардувань Великої Вітчизняної війни. Незважаючи на маленький розмір, вона привертає увагу своєю кількістю різноманітних кав’ярень та старовинної архітектури. Та якщо Ви не прихильник кави, усе-одно варто зайти та спробувати ці витвори місцевих майстрів.