Обираємо гальмівні диски: оригінальні чи заміна?

Не можна сказати, що тема з дилемою «Оригінал чи аналог» нова або не досить досліджена, але в контексті вибору гальмівних дисків на авто інформації не так вже й багато. Тому сьогодні ми пройдемося по ключових тезах і виділимо переваги і недоліки.

Отже, перш ніж ми наблизимося до теми порівняння цих двох категорій, варто трохи зануритися в матчастину. Гальмівний диск для цивільних автомобілів, за матеріалом виробництва, може бути одного з двох типів: чавунний або вуглецево-керамічнтй. Зауважимо, що на 99% моделей чавунні комплектуючі встановлюються в стандартній комплектації.  А це означаэ, що фізичні властивості чавуну будуть проявлятися як на оригінальних компонентах, так і на замінниках.

Що таке оригінал? Як правило, оригінальний гальмівний диск – це деталь, упакована в коробку з логотипом марки автомобіля, виготовлена на замовлення виробником авто, а також рекомендована для установки офіціальними сервісами. Якщо ви заглянете в інструкцію до своєї автівки, то з великою ймовірністю натрапите на коментар на кшталт «рекомендуємо встановлювати тільки оригінальні запчастини». Все інше, що продається на ринку під брендами самих фабрик, зветься аналогом. Тобто оригінал один, а замінників багато.

Слідуючи логіці автовиробника, виходить, що оригінальний гальмівний диск – найкраще рішення з точки зору ефективності? А чи так це? На практиці не зовсім. При розробці нової модифікації автомобіля інженери конструкторського бюро повинні створити розхідники універсальної якості. Він повинен задовольнити очікування як поцінювача розміреної їзди, так і любителя активного драйву. Тому оригінал – це оптимальне поєднання всіх ключових якостей. Золота середина, якщо хочете. Оригінальні гальмівні диски – відмінне рішення для тих, хто хоче спиратися на стандартні параметри свого автомобіля, а не шукати щось можливо більш ефективне.

Читайте також:  Люстри - як вибрати, де придбати

А як щодо порівняння? Давайте подивимося правді в очі, не зовсім коректно ставити питання «що краще – оригінал або замінник», адже в кожного тут свою роль. Безумовно, є сенс купити перевірений замінник. Головна перевага аналога полягає в тому, що там більш вимогливий покупець може вибрати те, що краще відповідатиме його очікуванням. На полиці замінників є і посилені гальмівні диски з перфорацією, і недорогі рішення на кожен день, і комплектуючі з насічкою для любителів більш агресивної їзди. Оригінал єдиний, і варіантів по вибору опцій немає.

Краще купити оригінальні гальмівні диски чи аналог? Однозначної відповіді на це питання не буде. Оригінал однозначно займає значне місце на ринку. В той самий час, як замінник для деяких буде більш розумним вибором.

Tormozi.UA