Віктор Чумак – аферисту дали по руках

 

Чумаку дали по руках

 

Київський окружний адміністративний суд рішенням від 1 липня 2021 року в справі №320/8358/20 відмовив колишньому головному військовому прокурору Віктору Чумаку в отриманні колосальної пенсії, заради якої Чумак разом з екс-генеральним прокурором Русланом Рябошапкою влаштував нечувану за своєю зухвалістю аферу.

 

Як розповідало видання «Насправді.today», з метою незаконного отримання пенсії в розмірі 135 тис. грн. на місяць професійний громадський активіст, видатний борець з корупцією й народний депутат VII і VIII скликань Віктор Чумак, який є військовим пенсіонером, 10 вересня 2019 року подав генеральному прокуророві Руслану Рябошапці заяву про тимчасове призначення його на посаду прокурора відділу організації представництва держави, протидії корупції у військовій сфері та в оборонно-промисловому комплексі в регіонах Головної військової прокуратури на час відпустки для догляду за дитиною Вікторії Шекшеєвої. При цьому працювати в органах прокуратури Чумак не мав права, оскільки для цього треба було спочатку пройти атестацію та скласти іспити з основ права, а якраз з цим у Віктора Васильовича колосальні проблеми.

 

10 вересня 2019 року наказом №831ц Руслан Рябошапка, брутально порушивши вимоги Закону України «Про прокуратуру», призначив пенсіонера Чумака прокурором без жодного конкурсу, а вже наступного дня Чумак подав Рябошапці заяву з проханням призначити його заступником генерального прокурора – головним військовим прокурором, що й було незаконно зроблено 11 вересня 2019 року.

 

З тим, щоби збільшити собі пенсію в майже 14 разів, Чумак умовив Рябошапку внести міністру оборони України подання про призов на військову службу із запасу (вих.№10/7-1079вих-19 від 15.11.2019). 3 грудня 2019 року наказом Міністра оборони України №692 Чумак призваний на військову службу із запасу і одразу направлений в розпорядження генерального прокурора, після чого Рябошапка своїм наказом від 6 грудня 2019 року №1086-вк звільнив Чумака з посади заступника генерального прокурора – головного військового прокурора з 11 грудня 2019 року у зв’язку зі вступом на військову службу.

Читайте також:  Oriole Capital Group: странный партнер государственного «Укроборонпрома»

 

Цього ж дня, 6 грудня 2019 року, наказом генерального прокурора №1087-вк Чумак був повторно зарахований до списків особового складу Головної військової прокуратури та призначений на посаду заступника генерального прокурора – головного військового прокурора з 12 грудня 2019 року, але вже як військовослужбовець. Прослуживши на військовій службі 16 днів і отримавши зарплату за грудень 2019 року в розмірі 153 544 грн., Чумак попрохав звільнити його в запас, що й було зроблено 28 грудня 2019 року наказом Міністра оборони України №733. Одночасно Рябошапка звільнив Чумака з посади заступника генерального прокурора – головного військового прокурора. Але ненадовго. Вже за півгодини Рябошапка повернув Чумака в органи прокуратури й підписав наказ про призначення Віктора Васильовича «цивільним» заступником генерального прокурора.

 

Щоправда, невдовзі з’ясувалось, що всі ці кадрові пертурбації Рябошапка та Чумак оформили «заднім числом» з метою розкрадання коштів державного бюджету, що були незаконно виплачені Віктору Васильовичу. Як згодом встановила Рахункова палата, таким чином Чумак за кілька днів фіктивної військової служби додатково привласнив 22,2 тис. грн. грошового забезпечення.

 

Але й це не все: звільнившись 17 березня 2020 року з органів прокуратури, Чумак став судитись з Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві, вимагаючи, щоби йому тепер довічно виплачували пенсію без будь-яких обмежень і в розмірі, не менше 135 тис. грн. на місяць, оскільки він у грудні 2019 року прослужив у війську впродовж 16 днів «особливого періоду» і тому на нього повинні поширюватись такі ж пільги, як і на бійців, що перебувають у окопах на Сході України.

 

Але Київський окружний адміністративний суд дав Чумаку по руках і відмовився легалізувати аферу, яку провернули Віктор Васильович і Руслан Георгійович. Втім, у пристойному товаристві за таке дають не по руках, а по морді.

Читайте також:  Ярослав Матюшин в 2015 году присваивал волонтерскую помощь (скриншоты)