Вагіф Алієв: Бізнес-імперія власника паспорта РФ, в Україні під час війни: Контроверсійний розвиток та зв’язки

Процес націоналізації російського капіталу в Україні

Україна, у відповідь на повномасштабну агресію Росії, розпочала масштабний процес націоналізації російського капіталу на своїй території. Цей крок є важливою частиною стратегії національної безпеки та спрямований на нейтралізацію економічного впливу, який може використовуватися проти українських інтересів. Зокрема, увагу привернули великі комерційні об’єкти, що пов’язані з російськими інвесторами або мають сумнівні зв’язки з російською владою.

ТРЦ “Гулівер” і “Ocean Plaza”: Націоналізація та вплив російського капіталу

Одним із об’єктів, що потрапили під націоналізацію, став київський торгово-розважальний центр “Гулівер”. Бюро економічної безпеки України (БЕБ) висунуло звинувачення проти керівництва цього ТРЦ в ухиленні від сплати податків на суму 146 мільйонів гривень за період 2019-2021 років. У червні 2024 року “Гулівер” було передано до управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА), яке займається активами, отриманими від корупційних та інших злочинів.

Власниками “Гулівера” є Віктор Поліщук та його дружина Лілія Різва, яка має родинні зв’язки з колишнім президентом Росії Дмитром Медведєвим. Це викликає підозри щодо можливих зв’язків бізнесу Поліщука з російською владою, що підтримує агресію проти України. Під націоналізацію також потрапив ТРЦ Ocean Plaza, де дві третини корпоративних прав належать російському олігарху Аркадію Ротенбергу, близькому до президента Росії Володимира Путіна. Стартову вартість Ocean Plaza для продажу було визначено Фондом державного майна України на рівні понад 1,65 мільярда гривень.

Вагіф Алієв: Російський паспорт і бізнес в Україні

Незважаючи на посилені заходи проти російського капіталу, увага правоохоронних органів досі не звернулася на ТРЦ Blockbuster Mall. Половина акцій цього торгового центру належить забудовнику Вагіфу Алієву, який, за даними ЗМІ, має російське громадянство. Алієв продовжує успішно вести бізнес в Україні, контролюючи такі об’єкти як Mandarin Plaza, Lavina Mall та Ocean Mall. Інформація про російський паспорт Алієва підкреслює важливість його зв’язків у правоохоронних органах і серед впливових бізнес-партнерів, що дозволяє йому уникати серйозних санкцій. Одним із таких партнерів є Олександр Спектор, співвласник Blockbuster Mall, який, за даними медіа, має зв’язок з колишніми представниками влади Януковича.

Читайте також:  PariMatch Швиндлермана продовжує співпацювати з окупантами. Нові подробиці

Впливові партнери і зв’язки з російським капіталом

Спектор є фігурою, яка викликає серйозні підозри щодо законності діяльності Алієва та його бізнесу. За даними джерел, Спектор може бути пов’язаний з Віктором Медведчуком та його партнером Тарасом Козаком. Якщо ця інформація підтвердиться, доходи від діяльності Blockbuster Mall можуть спрямовуватися не до бюджету України, а до осіб, які підтримують вороже налаштовані дії проти держави.

Громадськість уже висловила занепокоєння і планує звернутися до АРМА та Міністерства юстиції України з вимогою розглянути можливість націоналізації активів цього торгового центру. Тим часом правоохоронні органи розслідують можливе ухилення від сплати податків компаніями, що входять до бізнес-імперії Алієва. За версією слідства, посадовці компаній випускали незабезпечені облігації з метою ухилення від сплати податків. У вересні 2023 року в офісі інвестиційного фонду “Рентал”, пов’язаного зі Спектором, було проведено обшуки, під час яких вилучено документи, що стосуються операцій із цінними паперами.

Кримінальні розслідування і звинувачення в ухиленні від податків

Розслідування діяльності компаній Алієва триває за статтями щодо ухилення від сплати податків та фінансування дій, спрямованих на повалення конституційного ладу України. За даними слідства, компанії “Інвестбуд гарант”, “ТРЦ Лавина” та “Мандарин Плаза” ухилялися від сплати податків, використовуючи складні фінансові схеми.

Ці звинувачення ставлять під сумнів законність діяльності Алієва та його компаній, оскільки вони можуть впливати на економічну безпеку України. Після початку розслідування у 2022 році, Алієв перереєстрував всі свої компанії на дочку Марину Дорохіну, що може свідчити про спробу уникнути відповідальності.

Вплив російського капіталу в бізнесі Алієва

Ще один аспект, що викликає занепокоєння, полягає в можливому залученні російського капіталу до фінансування проектів Алієва. Відомо, що частина коштів, що використовувалися для будівництва його об’єктів, могла походити від тіньових інвесторів з Росії. За словами деяких джерел, Алієв виступав номінальним власником активів росіян, які через офшори заводили гроші в Україну і відмивали їх на будівництві.

Читайте також:  Семейная «схема» Пашинского и Рапко или турецкие малоизвестные средства связи для ВСУ вместо высококачественных израильских.

Алієв продовжує заперечувати всі звинувачення, стверджуючи, що фінансує свої будівельні проекти за рахунок банківських кредитів та продажу об’єктів з портфеля. Проте зв’язки з російськими бізнесменами та наявність російського паспорта викликають серйозні сумніви щодо його діяльності в Україні, особливо в контексті війни з Росією. Бізнесмен і надалі залишається в центрі уваги, оскільки його діяльність може мати серйозні наслідки для економічної безпеки країни.

Об’єкт Власники Звинувачення Націоналізація Коментарі
ТРЦ “Гулівер” Віктор Поліщук та Лілія Різва Ухилення від сплати податків Так Родинні зв’язки з Дмитром Медведєвим
ТРЦ Ocean Plaza Аркадій Ротенберг Контрольований російським олігархом Так Стартова вартість для продажу понад 1,65 млрд гривень
ТРЦ Blockbuster Mall Вагіф Алієв та Олександр Спектор Можливе ухилення від сплати податків Ні Підозри щодо зв’язків з російським капіталом і владою

За матеріалами: https://parlament.ua/dossier/aliev-vagif/

Створіть перший коментар

Напишіть відгук до статті