Збудоване батьками, руйнуємо без тями…
прискорений розпад «Укрпрофоздоровниці» – системи санаторно-курортного лікування та оздоровлення працівників.
Починаючи з березня цього року під щільну увагу викривачів громадської організації «Стоп корупції» попав не публічний та непоказний Голова Правління Приватного акціонерного товариства «Укрпрофоздоровниця» – Микола Васильович Субота. Більше 10 публікацій, декілька відео сюжетів, та тижневе пікетування під сходами адміністративної будівлі «Укрпрофоздоровниця».
Довідково: Приватне акціонерне товариство лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», засновником якого є Федерація профспілок України та Фонд соціального страхування України з тимчасової втрати працездатності – займає найбільшу частку ринку санаторно-курортних послуг України та об`єднує більш ніж 80 санаторно-курортних закладів, розташованих в різних кліматичних регіонах. В користуванні знаходиться 61 родовище мінеральних вод і 13 родовищ лікувальних грязей. Характерною рисою для санаторно-курортних закладів є розвиток медичної реабілітації.
«Ця людина очолює «Укрпрофоздоровницю» з 2011 року. Попри кілька кримінальних проваджень, Микола Субота майже «святий»: в інформаційний простір потрапляють лише крихти згадувань про очільника системи профспілкових оздоровниць України. Поки здравниці занепадають, Голова Правління нарощує статки і веде розкішний спосіб життя», – пишуть журналісти «Стоп корупції» у інформаційному бюлетені за березень 2017.
Метою активістів є привернення уваги суспільства та перш за все профспілкової спільноти, до стрімкого незаконного збагачення пана Суботи на посаді Голови Правління.
Стаття 368-2 Кримінального Кодексу України, Незаконне збагачення.
Набуття службовою особою, яка займає відповідальне становище, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі – караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Трудовий анамнез «ефективного» менеджера М.В. Суботи з м. Суми:
2000 – 2001 рр. керівник державної компанії з утилізації відходів як вторинної сировини «Укрекокомресурси»;
2001 – 2006 рр. займає керівні посади в Сумському відділенні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
2006 – 2010 рр. Голова правління ВАТ «Сумський рафінадний завод».
Здобутки на посаді – повне знищення заводу!
Як Субота знищив бюджетоутворююче для міста Сум підприємство з 150-річною історією? Схема класична. Через місяць після свого призначення Головою правління, була створена фірма-дублер зі схожою назвою ТОВ «Торговий дім «Сумський рафінадний завод». Цікава родзинка, директором новоствореного Торгового дому став Вячеслав ІЛЕЙКО – й понині найкращий друг та довірена особа у фінансових оборудках Миколи Васильовича, який і сьогодні поряд з ним в «Укрпрофоздоровниці», виступає у якості збирача данини з керівників санаторіїв під негласно-зневажливим ім`ям: Слава – чемодан або Людина – портфель.
Підробивши протокол №3 від 17 листопада 2009 року, пан Субота передає 100% статутного капіталу ВАТ «Сумський рафінадний завод» до новоствореної ТОВки зі схожою назвою. Логічно виглядає, що прибутків від роздеребаненої разом Ілейко нерухомості цукрового заводу вистачило на наступну кар`єрну сходинку для Миколи Суботи.
І ще одна цікавинка: насьогодні кінцевим бенефіціаром ТОВ «Торговий дім «Сумський рафінадний завод» виступає такий собі Новак Олександр Дмитрович, колега нашого героя по Сумському відділенню Фонду соціального страхування с тимчасової втрати працездатності, і як нам підказує сайт Фонду: «з 24 травня 2017 року призначений заступником голови комісії з реорганізації Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності».
Продовжуємо далі досліджувати трудове резюме пана Суботи.
2011 р. – по сьогодні Голова правління Приватного Акціонерного Товариства «Укрпрофоздоровниця».
За інсайдерською інформацією, на посаду керманича профспілкових оздоровниць, Миколу Суботу, привів відомий усій країні профспілковий лідер часів Януковича – Василь Хара. Подейкують, що це коштувало Суботі від 300 до 500 тисяч американських доларів, ось де й згодилися кошти від цукрового заводу. Рівень довіри був високим, бо Микола Васильович навіть був помічником народного депутата В.Хари за часів 6го скликання Верховної Ради.
Ставленик «сім`ї», без профільної освіти, відразу розпочав виправдовувати довіру керманичів: звільнив «незгодних» в апараті правління та нелояльних керівників оздоровниць, налагодив систему поборів та влаштував кілька рейдерських захоплень санаторіїв.
Як розповідають колишні робітники «Укрпрофоздоровниці», спеціальними дорученнями займається близький друг та соратник по «цукровій» справі пан Ілейко, приймаючи «підношення» від підлеглих Суботи у своєму кабінеті на першому поверсі адміністративної будівлі та на виїздах у службові відрядження. Навіть на ювілейних святкуваннях сторічних оздоровниць, солодка парочка не гребує збирати данину. Ставки залежать від економічної привабливості та активності оздоровниці: найбільш економічно вдалі від 1 мільону гривень на сезон, ті що занепадають – можна і пів-мільоном обійтися. І не хвилює, що ці побори вимивають обігові кошти санаторіїв і ведуть до їх занепаду. Це ж на краще. Довести оздоровницю до банкрутства, скинути все на невмілого керівника санаторію, а потім продати офіційно за балансовою вартістю, а неофіційно за ринковою! Подвійна схема збагачення на профспілковому майні санаторіїв в дії.
Ні, неправда, дорікне читач. Це неможливо!
Дійсно, неможливо, отримуючи офіційний дохід у вигляді заробітної плати 10 000 грн, а віднедавна 12 000 гривен, через два роки на посаді Голови Правління придбати розкішні апартаменти в «Новопечерських липках» на 146 квадратних метрів, приблизною вартістю 500 – 700 000 доларів.
Для того, щоб «відбілити» коштовне придбання, пан Субота пафосно взяв матеріальну допомогу від ПрАт «Укрпрофодоровниця» у розмірі 1 500 000 грн.
Але за тодішнім курсом – це трохи менше ніж 190 000 американських доларів. Той славетний час, як люблять згадувати, коли долар був по «8».
Але квартиру він придбав, як видно з витягу, у березні 2013 р., а допомогу оформив тільки влітку 2013 року!!! Отже, півмільона доларів за елітну нерухомість Микола Субота витяг з кишені. А вже потім взяв кредит на роботі на третину вартості. І ось тут виникає питання: ЗВІДКИ У ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ «УКРПРОФОЗДОРОВНИЦІ» БІЛЬШЕ ПІВМІЛЬОНА ДОЛАРІВ В КИШЕНІ???!!!
Наступного 2014 року, Микола Васильович, вже володіє приватним житловим будинком в центрі м. Суми, площею 258 кв.м., який оформлено на його тестя.
Крім того, в липні 2015 року, пан Субота придбав і оформив на себе земельну ділянку площею 16 соток в елітному с. Стоянка Києво – Святошинського району Київської області на якій вже збудував житловий будинок, орієнтовною вартістю у кілька сотень тисяч доларів.
Звісно, одноосібно справляти роками ці оборудки неможливо. Тому перші кроки на посаді Голови Правління, були з формування своєї команди та лояльності з боку наглядових структур профспілок. І те що, штат апарату правління був повністю укомплектований, Миколу Васильовича це не зупинило. Чимало людей було піддано шаленому моральному тиску, а потім просто звільнено.
“Мене звільнив Голова Правління “Укрпрофоздоровниці” Микола Субота, бо я йому “заважав”: вказував на неправомірні дії, на перевищення службових повноважень”, – розповідає «Стоп Корупції» колишній заступник Голови Правління Володимир Вдовін, який вже вдруге доводить факт свого незаконного звільнення.
За ці незаконні звільнення, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» довелось сплатити за судовими рішеннями, понад 1 мільйона гривень! Але Субота платив не зі своєї кишені, тому й не переймався. Цікаво інше: профспілкова власність, найманий керівник зухвало порушив трудові права, а від профспілки повна тиша?
Підводячи риску:
Профспілкові санаторії були побудовані ще за радянських часів для оздоровлення та відпочинку трудящих та членів їх родин. Частина зараз перебуває на окупованій території АР Крим, частина на території близької до зони бойових дій, частину успішно «рейдернув» на замовлення прокурорський синок – Артем Пшонка, частину продали, бо за «ефективним» управлінням М.В. Суботи витягти з боргової ями було неможливим.
Але за всі роки незалежності України, вони не переставали виконувати свою лікувально – оздоровчу функцію. Аж до того моменту, коли три роки тому, не почалась реорганізація Фонду соціального страхування, яка триває й досі, внаслідок чого фінансування лікування та оздоровлення трудящих за кошти Фонду припинилось.
Це призвело до того, що саме ті люди, для яких будувались санаторії, не можуть скористатись їх послугами. Адже звичайні працівники з зарплатою 3500 – 5000 грн не можуть собі дозволити путівки за комерційною ціною. Галузеві профспілки за свій кошт кожного року проводять оздоровчі кампанії, але по ринковим цінам оздоровити велику кількість членів профспілок їм не під силу.
Натомість коли запахло «смаженим» Голова Правління не знехтував можливістю попіаритись на оздоровлені бійців АТО. Звісно не в масштабах, а так, кілька бійців задля гарної фотографії.
На те щоб знищити Сумський рафінадний завод Миколі Суботі, з командою «професіоналів», вистачило 4 роки. Скільки часу йому знадобиться щоб знищити більш ніж 60 санаторіїв «Укрпрофоздоровниці»? Особливо, враховуючи те, що замість мільйонних прибутків, підприємства зараз перетворились на мільйонних боржників?
P.S. В той час, коли Федерація профспілок України всі сили кладе на боротьбу з «реформами» Уряду, на відстоювання трудових прав та соціальний захист працівників, «щури» на кшталт Суботи прогризають дірки у системі оздоровлення та лікування членів профспілок, яка була побудована коли ще маленького Миколку й народжувати не планували…
При підготовці публікації використані матеріали інформаційного порталу СтопКор (stopcor.org) та інші відкриті джерела
Ви маєте увійти, щоб оприлюднити коментар.