Видаленням та блокуванням сторінок “порохоботів” займається громадянка Росії?

Нещодавно різні проросійськи сайти та телеграм-канали написали про видалення десятків аккаунтів та сторінок так званих “порохоботів” (громадян України що підтримують  5-го перезидента України Петра Порошенка)
Користувачи Facebook з’ясували, що до цього дотична громадянка Росії Ульяна Зинина – директор компанії Facebook із зв’язків з державними організаціями, тобто Head of Public Policy.

Про це пише Сергій Стадник:

“Причина масштабних блокувань українських сторінок та відомих блогерів проукраїнського напрямку – в цій істоті.
Я не можу її називати людиною.
Це Ульяна Зинина – директор компанії Facebook із зв’язків з державними організаціями, тобто Head of Public Policy.
Вона курує сегментом Facebook в Східній Європі, а саме на росії і в Україні. Громадянка росії.
Ось тому вас блокують за слово “м****ль”, “к***п”, блокують за дописи, де поширюється незручна правда про росію або владу Зеленського.
Хоча не здивований, що наші спеціалісти в компанії, які за Зе, допомагають їй в цьому.”

“До того ж, Дмитро Золотухін, тоді ще заступник Мінстеця, один з перших бив в набат ще у 2018 році з приводу розгулу росіян в українському сегменті ФБ. – зазначає Стадник

“Також є припущення, що блокування акаунтів сторінок партії “Європейська солідарність, ГО “Справа громад” та блогерів, які нищівно критикують владу Зеленського могли здійснити за допомогою спеців з Офісу президента і, можливо, Мінцифри.
Згадується період, коли напередодні президентських виборів 2019 року активізувались боти на службі у кандидата в президенти Володимира Зеленського, орудували на різноманітних сторінках і спільнотах і займались агітуванням за нього і тролінгом опонентів з табору прихильників Порошенка. І цією ботофермою керував нинішній міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
В телепередачі “Рандеву” Яніна Соколова хотіла особисто довідатися у Федорова, чи справді це його ботоферма. Він заперечив, сказавши, що ботів він не використовував ніколи.

Тому не виключено, що роботу з блокування акаунтів ЄС, СГ і блогерів здійснювали і координували боти Федорова і специ самого Офісу президента.” – пише Стадник

Читайте також:  Як Зеленський допомогає Лукашенко та його «гаманцям» відмивати та ховати гроші в Україні.