Чому треба вивчати польську мову з носієм?

Існує думка, що навчання з носієм мови ефективніше, ніж, наприклад, по відеозапису. Деякі вважають, що тільки таке навчання має сенс. Чи справді це правда? Чи потрібен носій мови, щоб навчитися вільно та вільно говорити польською? А якщо ви вирішили вивчати польську мову з носієм, рекомендуємо курси https://polcentrum.com/onlain-kursy-polsko-movy/ польської мови онлайн.

Хто такий носій мови?

Визначення носія мови досить просте. Це просто носій мови . Це означає, що вона виросла в країні, де розмовляють цією мовою, і використання нею є природним і абсолютно вільним для носія. Варто звернути увагу на дві речі: носій мови — це термін, який застосовується до кожної мови світу. І таким чином ми, як люди, виховані в Польщі і проживаючі тут від народження, є носіями польської мови.

Носій мови та викладач

До наведеного визначення варто додати ще один, але дуже важливий момент. А саме, так само як вчитель не обов’язково повинен бути носієм мови, носій мови не означає автоматично вчителя. Як я вже згадував раніше, носієм польської мови є будь-яка людина, яка володіє цією мовою від народження. Однак це не означає, що він має відповідну освіту чи навички для передачі своїх знань польської мови.

Проте встановлено, що між словами «рідний» і «закадровий» стоїть знак рівності. Це міф, який роками циркулює серед польських студентів, водночас завдаючи шкоди справжнім викладачам.

Чи можете ви уявити, що вам доведеться навчати іноземця своєї рідної мови? Від базового рівня, через побудову речень, пунктуацію та широку граматику? Ми вивчаємо польську мову в школах неспроста, а вчителі польської мови – це люди з відповідною освітою та великими знаннями. Те, що користуватися мовою для нас легко і природно, не означає, що ми зможемо передати ці знання. Так чи є носій мови хорошим учителем? Це правило?

 

Чи варто вчитися з носієм мови?

Після мого вступу та короткого визначення я вважаю, що ви самі зможете відповісти на це запитання. Якщо ні, відповідь: можливо, але не обов’язково.

Варто акцентувати увагу на тому, що не кожен носій мови є освіченим викладачем з відповідними знаннями та можливим досвідом. Якщо ви дійсно хочете вивчити польську, вам варто звернути на це увагу. Ваш вчитель повинен мати перш за все: знання, освіту, харизму, досвід. І лише потім відповідну національність.

Читайте також:  Виктор Нусенкис: лжегрек-олигарх во главе православно-воровской корпорации

Мовні школи пишаються тим, що в їх штаті є носії мови. І добре! Це безперечно великий плюс. Однак перед тим, як почати навчання з такою людиною – переконайтеся, що вона має відповідну професійну підготовку. Тільки тоді ви отримаєте значну користь від такого навчання.

На завершення: якщо ви плануєте вчитися з носієм мови, який не є викладачем – відпустіть це. Ви дійсно познайомитеся з акцентом, можливо, придбаєте впевненість у собі та покращите розуміння на слух. Але це не буде систематизоване вивченняпольської мови, і саме це приносить найкращі результати. Однак якщо у вас є вчитель досвідчений і кваліфікований, до того ж рідний – чудово. Такий викладач підготує уроки з урахуванням ваших потреб і можливостей. Він відстежуватиме ваш прогрес і виправлятиме будь-які зроблені помилки. Додатковим бонусом буде природний акцент і ідеальна вимова польських слів.

Носій мови краще за вчителя польської?

Ви вже знаєте, що навчання з носієм мови зовсім не обов’язкове. Ти ж знаєш, що рідний — не означає вчитель. Але яке порівняння носія мови та вчителя польської мови?
Давайте поміркуємо, чи так важлива національність. Є багато викладачів з Польщі (і з інших країн!), які володіють ідеальною вимовою польської мови. Більше того, вони виробили правильний акцент. Крім того, вони мають широкі знання з викладання польської мови та багаторічний досвід. Чи такі вчителі мають «програвати» рідним? Відповідь очевидна.

Останній міф, пов’язаний з цією темою – “рідна мова змусить мене говорити польською”. Ну звичайно – це правда! Переважна більшість поляків не знають української мови. Це, однак, не означає, що тільки рідний змусить вас це зробити. У мовних школах також працюють викладачі з інших країн, рідною мовою яких є, наприклад, іспанська, чеська чи сербська. Ці люди проводять заняття лише польською мовою. Більше того, навіть деякі польські вчителі мають правило, що на уроках вони говорять лише польською і не пропонують польських слів.

Можливо, я більше не відкриваю вам Америку, але мушу це сказати. Хороший, підготовлений вчитель польської може бути набагато кращим за носія мови без кваліфікації. Також варто звернути увагу на свій рівень. Якщо ви новачок і розмова польською для вас все ще складна – варто обрати польського викладача. Цей (за потреби) може використовувати польську як опору, наприклад, під час перекладу граматики.

Читайте також:  Надежные казино, принимающие Белкарт (Belkart)

Носій мови – ціна

Само собою зрозуміло, що носії мови мають перевагу. Ціни на викладачів польської мови багато в чому залежать від міста, яке ми шукаємо. Однак, як правило, ці ціни принаймні на 20% вищі, ніж у польських вчителів.

Носії мови, які викладають подорожі у Варшаві, є найдорожчими.

На різних сайтах ми можемо знайти рідних навіть за менше ніж 30 злотих за годину, але будьте обережні з такими пропозиціями. Часто це люди, які говорять польською, але їхні знання, досвід чи акцент залишають бажати кращого.

Якщо ми не можемо дозволити собі носія мови з нейтральним акцентом, з Великобританії чи США, однозначно краще вибрати хорошого вчителя польської.

Носій мови Варшава

Варшава – велика агломерація з великою кількістю іноземних корпорацій, посольств і туристів. Завдяки цьому знайти носія мови нескладно. Звичайно, слід пам’ятати, що це буде не завжди вчитель, а лише людина, яка володіє польською мовою від народження.

Наявність носіїв мови дуже залежить від району. Najławtiej про вихідця з Мокотова, Віланова чи Середмістя. Ми також можемо легко знайти носія мови в Жолібожі, Волі, Бемово та інших районах. У містах поблизу Варшави, як-от Юзефув або Гродзіськ-Мазовецький, може бути дещо складніше знайти вихідця.

Як показує дослідження, серед найдорожчих також є носії мови Варшава. Тому варто подумати, чи не краще б, якщо ми хочемо вчитися з таким викладачем, але не маємо достатньо коштів, обрати носія мови онлайн.

Носій мови онлайн

Онлайн-навчання в наш час стає все більш популярним. Чому б не спробувати навчатися онлайн з носієм мови? Все, що вам потрібно, це телефон, планшет або комп’ютер із веб-камерою.

Ми можемо самостійно знайти вчителів на різних сайтах оголошень або скористатися пропозицією спеціально відібраних носіїв мови онлайн-школи. Останнє рішення набагато зручніше, оскільки школа перевіряє підготовку та навички вчителя та надає їм відповідну методику навчання. Зрештою, школа також стежить за якістю занять, адже саме вона на них «підписується».

Читайте також:  Роман Левицкий - пластическая хирургия, какую квалификацию и опыт должен иметь ваш пластический хирург

Інтерес до послуг носіїв мови постійно зростає, тому на ринку навчання зростає кількість самих носіїв мови. Особливо зручно не зустрічатися зі студентом віч-на-віч, тому не потрібно носити маски та економити багато часу та грошей на дорозі.

Ще однією перевагою вивчення польської з носієм онлайн є значно більша цінова конкурентоспроможність такого рішення порівняно з цінами носіїв мови у Варшаві.

В кінці

Існує багато міфів про носіїв мови. Деякі студенти страшенно бояться навчання з ними, адже вони не говорять польською. На заняттях з ними теж сумніваються, бо рідний не пояснюватиме граматику польською. Деякі люди вважають, що тільки таке навчання має сенс і для викладання польської мови потрібен носій мови.
У цій статті я трохи розповів вам про те, хто такий натив насправді і як це пов’язано з навчанням з ним. Зробимо короткий підсумок:

  • не кожен носій мови є вчителем
  • не кожен носій мови буде хорошим вибором для вас
  • досвід, знання та харизма мають бути важливішими за минуле
  • вчитель польської мови може бути кращим за носія мови
  • носій мови може бути чудовим учителем

Найважливіші питання

Хто такий носій мови?

Носій польської мови – це носій англійської мови, який виріс у країні, де вона поширена. Носій мови вільно і природно використовує польську мову. Так само, як у нас, поляків, польська мова.

Як виглядає навчання з носієм мови?

Заняття з такою людиною мають дві основні переваги. По-перше, уроки зазвичай тільки польською. Друге питання – знайомство з природним акцентом і вимовою носія мови.

Чи є носій польської мови найкращим рішенням?

Це може бути, а може й ні. Все залежить від ваших очікувань і можливостей. Але найголовніше, щоб носій мови, окрім знання польської, мав також досвід викладання та вміння передавати свої знання іншим.