Яку температуру витримують натяжні стелі: умови експлуатації покриттів

Плануючи оздобити приміщення натяжною конструкцією, слід враховувати не лише її дизайн, а й практичні характеристики. Зокрема, це стосується температурного середовища, у якому матеріал тривалий час зберігатиме свої початкові властивості. Системи складаються із каркаса та плівки ПВХ або спеціального текстилю – за посиланням NatyazhnyePotolki.kiev.ua можна замовити бажаний варіант. Полотна достатньо стійкі до зовнішніх впливів, й успішно експлуатуються в умовах житлових, офісних та комерційних приміщень. Однак, при сильному холоді та спеці як ПВХ плівка, так і текстиль, можуть пошкодитися, втративши привабливий зовнішній вигляд та цілісність.

У яких умовах можуть використовуватися плівкові натяжні стелі?

Для плівки з полівінілхлориду сприятлива температура від +10C до +40C. В межах цих показників покриття залишається цілісним та еластичним. Коли показники сягають нижче нуля, плівкові стелі твердіють, що нерідко призводить до виникнення тріщин.

Вважається, що максимальний тепловий вплив для стелі з ПВХ – 100 градусів за Цельсієм. Насправді цей параметр значно нижчий – до 55 – 60 градусів. Тому треба бути уважним, обираючи освітлювальні прилади для полотна. Так, хоча під час монтажних робіт теплова гармата нагріває поверхню саме до 60 градусів, тривалий вплив такої температури від люстри чи підсвічування нічим хорошим для покриття не закінчиться − жар від лампочок може викликати плавлення поверхні. Особливо помітні ці дефекти, коли було встановлене матове полотно, і приховати їх складніше, ніж на глянці. Щоб уникнути цього, для освітлювальних пристроїв краще вибирати:

  • світлодіодні лампочки та стрічки;
  • галогенні лампи потужністю до 35 Вт;
  • енергоощадні лампочки, потужність яких не перевищує 9 Вт.

Лампи розжарювання зазвичай не застосовуються, через їх високий нагрів та значне споживання електроенергії. Але включати їх в освітлювальний комплекс допустимо, якщо потужність не більша 40 – 60 Вт.

Читайте також:  Олексій Симоненко - прокурор Татарова з величезними статками

Необхідно також берегти плівку від впливу відкритого вогню, іскор від бенгальських вогнів. У багатьох власників будинків та квартир виникають сумніви, чи можна монтувати покриття із ПВХ на кухні над газовою чи електричною плитою. Відстань між стелею та поверхнею кухонного обладнання достатня, тому хвилюватися не варто. Щоб цілком забезпечити відсутність перегрівання, раціонально розташувати над плитою потужну витяжку.

Димохідні труби опалювального обладнання, які спроможні нагріватися, оснащуються надійною термоізоляцією. Рекомендується, аби вони знаходилися не ближче, ніж 500 мм від плівкової стелі.

Який режим підхожий для встановлення натяжних стель із текстилю?

BL-rvNaWtcCdUP-mZgVwaeOz6R09nZwKh6GU-hRPsRCHY51pvKePijZyubaY19AxENfl4MYE-Y5PkjTwFXdkxhMcX3bQkqNbF0rk-fZlfE5g6e_QHh5HRSnW73sEW6lNUT8lShPVwo4LwjmP69mbLUM

Полотно для тканинних стель виготовляють з поліестеру, просоченого поліуретаном. Завдяки цій методиці вдалося отримати матеріал, який за термостійкістю переважає аналоги із ПВХ. Так, наприклад, навіть при температурі до -40 C зберігається його міцність. У зв’язку з цим текстильні покриття встановлюють і в неопалюваних приміщеннях – на балконах, верандах, засклених альтанках й т.д.

Верхній температурний поріг для нормальної експлуатації – 80 градусів. Проте зловживати цим фактом не варто, особливо, коли підвищена температура поєднується із високою вологістю. Тобто, у саунах чи лазнях монтаж текстильних стель не повинен здійснюватися.