Як Олег Медуниця допомагав розкрадати бюджетні кошти

Колишній нардеп Олег Медуниця пролетів на виборах 2019 року в Верховну Раду, але зараз його мета крісло мера міста Суми. Чи потрібен Сумам персонаж який на протязі багатьох років займався розкраданням державних коштів?

Про махінації Медуниці ми вже розповідали в попередньому матеріалі. Тепер розповімо як Медуниця підбирав підрядників з “душком”, зрозуміло не безкоштовно, які освоювали бюджетні кошти на Сумщині

Ще у 2019 році в Сумській області найбільше коштів на соціально-економічний розвиток отримав саме округ нардепа-кнопкодава від “Народного фронту” Олега Медуниці – 49 млн грн, що становило понад третину субвенцій, отриманих на Сумщину нардепами-мажоритарниками.

Ці кошти часто йшли на фірми, які є фігурантами кримінальних справ.

Політичний туризм

Сумщину в Верховній Раді 8-го скликання представляли 6 депутатів-мажоритарників. У 2018 році їхні округи отримали майже 123 млн грн. Обласний бюджет додатково отримав трохи більше 2 млн грн.

Майже 50 млн грн пішли на 157 округ, який охоплює Ковпаківський та Зарічний райони міста Суми і село Піщане. Від нього до Верховної Ради у 2014 році був обраний Олег Медуниця.

Сума, яку отримав округ Медуниці, також входить до ТОП-10 з-поміж виділених на округи мажоритарників в Україні.

Балотувався Медуниця до парламенту від “Народного фронту”, однак був позапартійним. Нагадаємо, що у 2012 році він балотувався до Верховної Ради від “Батьківщини”. Потім нардеп став членом партії “Народний Фронт”.

Субвенції на окрузі йдуть на фірми з кримінальним шлейфом

Загалом у 2018 році округ Медуниці отримав 84 субвенції. 60 з них на загальну суму 26,5 млн грн були спрямовані на капітальні ремонти.

На своїй особистій сторінці нардеп не пише про субвенції. Однак такі пости з’являються на публічній сторінці. Наприклад, про 8 мільйонів за два роки для 1-ої міської клінічної лікарні.

Загалом на  медичні заклади – лікарні міста Суми –  минулого року пішло 8,6 млн грн.

Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди отримала 3 млн грн на придбання обладнання довгострокового користування. Імовірно, за ці кошти придбали мікроскоп ЛОР операційний. Перемогу в тендері отримало ТОВ “Медгарант”. Фірма має скандальну репутацію у ЗМІ.

Читайте також:  "Вкрали мільйони": людина Крадуцького поставляє російські апарати ШВЛ в Одесу

 

Стаття, у якій фігурує ТОВ “Медгарант” (джерело – ІВ “Полтавщина”)

“Наші гроші” з’ясували, що Медгарант входить у сферу впливу народної депутатки Тетяни Бахтеєвої (раніше від “Партії регіонів”, нині від “Опозиційного блоку“). “Медгарант” також фігурує у кількох кримінальних провадженнях, зокрема щодо законності витрачання бюджетних коштівухилення від сплати податківшахрайства в особливо великих розмірах.

Ця ж сама лікарня Святої Зінаїди закупила минулого року апарат УЗД. Він обійшовся у 2,4 млн грн. Перемогу в тендері здобуло ТОВ “Промед технолоджис”. Участь у тендері брали дві фірми. “Промед технолоджис” запропонував ціну на 2 тис грн меншу від конкурента. Наші гроші” повідомляли, що минулого року Держпродспоживслужба придбала в “Промед технолоджис” німецькі тести на коров’ячий сказ вдвічі дорожче, ніж у німецькому прайсі.

Фізіотерапевтичні апарати для Центру обслуговування учасників бойових дій придбали в ТОВ “БТЛ-Україна”. Засновником фірми є “БТЛ холдінгз лімітед”, зареєстрований на Кіпрі. Сама ж компанія фігурує у кримінальному провадженні про розтрату бюджетних коштів. У 2016 році службові особи Миргородського спеціалізованого санаторію “Слава” заплатили ТОВ “БТЛ Україна” та кільком іншим компаніям кошти за купівлю  медичного обладнання, яке фактично не було встановлене.

На капітальні ремонти спрямували 26 млн грн субвенцій. Серед об’єктів, які отримали фінансування, – освітні та медичні заклади і житлові будинки.

Ремонт садочка № 5 “Снігуронька”, НВК № 37 “Зірочка” та школи № 20 проводили фірми, які належать екс-депутату Сумської міської ради Олександру Тимчуку.

Лінійка на подвір’ї 22 школи (джерело – сайт закладу)

Ремонтом у школі займалася приватна фірма “Тімвел”. Прокуратура підозрювала фірму у привласненні 3,88 млн грн. У 2016 році управління капітального будівництва Сумської міськради перерахувало “Тімвел” аванс за будівництво тролейбусної лінії, хоча дозвільних документів на початок робіт підприємство на той момент ще не отримало.

Читайте також:  Медуниця та Ко. Паразити Сумщини

Також фірма фігурує у кримінальних справах щодо ухилення від сплати податкузаволодіння бюджетними коштамиподання неправдивих офіційних документів з метою отримання перемоги в тендері на реконструкцію школи № 22 у Сумах.

Попри це, фірма активно отримувала кошти від державних закупівель.

(Натисніть, щоб збільшити)

Крім ремонту 22 школа отримала у 2018 році ще і огорожу. Роботи виконувало ТОВ “Куратор Суми”. Фірма фігурує у кримінальному провадженні про привласнення понад 140 тис. грн бюджетних коштів. За версією слідчих, департамент інфраструктури за попередньою  змовою з “Куратор Суми” включив у документацію завідомо неправдиві відомості про фактичну вартість 47 газових котлів, завищивши вартість кожного на 3 тис. грн.

Право реконструювати спортивний майданчик в районі житлового будинку №12 по вул. Шишкіна отримало ТОВ “Дитячі та спортивні майданчики”“YouControl” звертає увагу своїх користувачів на те, що фірма має характеристики, які потребують підвищеної уваги. Як-от операції з офшорами чи податковий борг.

Також на реконструкцію каналізаційного колектора з держбюджету виділили 6,2 млн грн.

Тендер на реконструкцію оголосили наприкінці лютого 2018 року. Перемогу отримало приватне підприємство “ЮМО”. Однак інший учасник торгів – ТОВ “Спецінжинирінг постач”– подав скаргу до тендерного комітету з вимогою скасувати протокол засідання про визначення ПП “ЮМО” переможцем і продовжити процедуру закупівлі. Серед 7 причин для скасування рішення, які наводить скаржник, – відсутність серед документації “ЮМО” гарантійного листа про досвід виконання аналогічних робіт. Замість нього підприємство подало лише копію аналогічного договору на реконструкцію колектора в місті Суми за іншою адресою. В окремому листі директор пояснив, що решту документів у них викрали.

Копія листа ПП “ЮМО” голові тендерного комітету (Натисніть, щоб збільшити)

Тендерний комітет скаргу розглянув і відхилив тендерну пропозицію ПП “ЮМО”. В результаті перемогу отримало ТОВ “СБК Сумиводстрой”, пропозиція якого, до речі, була найдорожчою. Пропозиції інших учасників за рішенням комітету були відхилені.

Читайте також:  Микола Сурженко – патріот грошей та типовий «кидала»

Загальна сума тендеру становить 14,7 млн грн. Ціна робіт, запланованих на 2018 рік, – 2,2 млн грн. Сума фінансування за рахунок субвенції з державного бюджету становить 700 тис грн, а фінансування за рахунок міського бюджету – 1,5 млн грн. Хід ремонту інспектував сам міський голова.

Ремонтні роботи на колекторі (джерело – сайт Сумської міської ради)

“Сумиводстрой” разом зі службовими особами Департаменту інфраструктури Сум фігурують у кримінальному провадженні за ознаками корупційного правопорушення. Зокрема до акту виконаних робіт були внесені роботи, які фактично не були виконані:

  • використання майже 2850 куб. метрів піску  (1 млн 200 тис. грн);
  • закупівля неіснуючих 145-ти метрів труб (310 тис. грн);
  • неіснуючі бетонні лотки (145 тис. грн)
  • використання помпи (880 тис. грн; згідно з актами, помпа почала працювати на колекторі за три місяці до її купівлі).

Ще одна судова справа стосується розтрати бюджетних коштів при реконструкції іншого колектора. До актів знову були включені та оплачені зайві витрати. Департамент інфраструктури та “Сумиводострой” уклали договір з реконструкції колектора між пров. Урицького та вул. Панфілова на суму 15,5 млн грн.  Згідно з договором, у 2017 році фірма мала виконати роботи на 14 тис грн, а отримала майже 9 млн грн.

Фактично субвенції на окрузі Медуниці освоювали фірми, котрі мають проблеми із законом. Наші джерела повідомляють, що Медуниця від підрядниців шахраїв отримував великі відкати.