Ткаченка не можна призначати міністром культури через конфлікт інтересів: Watchdogs.Info

Олександр Ткаченко не може бути призначений на посаду міністра культури через конфлікт інтересів.

Про це йдеться в новому розслідуванні Watchdogs.Info.

Ви мабуть уже чули: на фракції “Слуги народу” схвалили кандидатуру Олександра Ткаченка на призначення Міністром культури та інформаційної політики. Ще пів року тому це означало би гарантоване призначення. Зараз – ні, бо монобільшість постійно дає збої. Але заявка на успіх більш, ніж серйозна.

Міністрів освіти і культури у Зеленського гарячково шукали вуже кілька місяців, від самісінького призначення Кабміну Шмигаля. Пропозиції отримали десятки людей, і всі відмовилися. Їх можна зрозуміти, якщо ти йдеш міністром до Зеленського, треба покласти йому на вівтар свою кар’єру і репутацію. І вже за кілька місяців у тебе не буде ні одного, ні другого. Досі ніхто не хотів ризикувати репутацією і кар’єрою – всі кандидати в міністри освіти і культури відмовлялися. А Ткаченко погодився. І саме його ні в якому разі призначати не можна.

Кілька місяців тому у вотчдогс ми розбирали ситуацію з одеською кіностудією. Просто зараз там відбувається класична рейдерська історія. 50% плюс одна акція належать Міністерству культури України. Інша половина акцій – без однієї штуки – належать компаніям Олександра Ткаченка і Андрія Вавриша, у кожного із них по 25%. Ще в січні Господарський суд міста Києва вирішив забрати у Мінкульту близько 12% акцій. Таким чином держава втрачає контрольний пакет кіностудії. А цей контрольний пакет – єдине, що вберегло одеську кіностудію від забудови. Вона майже не знімає кіно, але має коштовну землю в центрі Одеси.

Олександр Ткаченко, як акціонер кіностудії матиме потенційний і реальний конфлікт інтересів, якщо буде призначений міністром.

Читайте також:  Влиятельнейший политик Румынии загремел за решетку - почему смеется Юлия Левочкина?

Такченко володіє акціями Одеської кіностудії через свою компанію “Нова кіностудія”. Зараз він не вказаний там кінцевим бенефіціаром. Раніше був, але зараз в українських реєстрах написано, що кінцевого бенефіціара встановити неможливо.

Компанія “Нова кіностудія” має двох співзасновників. Перший – такий собі “Фонд розвитку кіномистецтва”. Другий – британська компанія “Сінема лав”. Водночас “Сінема лав” є засновником “Фонду розвитку кіномистецтва”, тому все зводиться саме до цієї фірми з Лондона. Олександр Ткаченко у цій компанії є “особою з правом підпису”. У цій компанії всього двоє людей мають таке право, і другий – це В’ячеслав Мієнко, колишній начальник юридичного відділу на “1+1”. Зрештою, Ткаченко згадував цю компанію і в своїй свіжій декларації. Ось, що треба розуміти: зв’язок Олександра Ткаченко з Одеською кіностудією – прямий і документально доведений з багатьох перехресних джерел.

Міністерство культури досі офіційно стверджувало, що боротиметься  за контрольний пакет Одеської кіностудії до кінця. І ось тепер міністром може стати Олександр Ткаченко, безпосередньо замішаний в скандалі з акціями. Це унікальний випадок – ніколи раніше міністром в Україні не призначали людину, яка просто зараз намагається віджати майно у цього ж міністерства!

Закон передбачає, що конфлікт інтересів, який виникає через корпоративні права, може бути вирішений, якщо особа передасть свої акції комусь в управління на час роботи в Уряді. У випадку з Одеською кіностудією це нічого не дасть, тому що Ткаченко все одно залишиться власником, і його дружина – також. На посаді він може навіть нічого не робити, буквально – пару місяців бездіяльності міністра культури, і ця історія завершиться, – не на користь держави.

Його не можна призначати, і саме тому, я прошу вас про допомогу. Будь-ласка, поширюйте цю інформацію: репостніть це відео, напишіть власний пост. Що завгодно, аби кожен депутат знав: не можна призначати Ткаченка мінстром культури, у нього реальний конфлікт інтересів. І це не просто слова – це чітке формулювання з Закону України “Про запобігання корупції”.

Читайте також:  Экс-глава ОПУ засветился на роскошном курорте после отставки, фото