У кращих традиціях російської пропаганди: телеканал “ДОМ” випустив сюжет про українських “праворадикалів”

Державний телеканал “Дом” випустив сюжет про українських праворадикалів, які начебто сприяють російській пропаганді.

Про це повідомляють #Букви.

Зазначається, що канал транслюють не лише на окупованій частині України, а й на усій території країни на платформі Youtube.

11 квітня канал випустив сюжет під назвою “Радикали в Україні. Розбір”.

Зокрема, автори сюжету взяли коментар в експерта Гельсінської правозахисної групи Мирослава Грінберга, який каже, що українські радикали “просто заперечують, що у людей є права, заперечують рівноправ’я та нападають на феміністок”.

Крім того, автори сюжету наголошують, що українські радикальні націоналістичні організації часто фігурують в медіа “разом з повідомленнями про нетерпимість, дискримінацію, погроми чи погрози”. Також канал наголошує, що такі “екстремістські дії” деяких націоналістів начебто грають на руку російській пропаганді.

Зазначається, що через “перебільшення і маніпуляції може здатися, що такі дії праворадикалів повсюдні, а влада на них не реагує”. На думку журналістів каналу, це відлякує жителів окупованих територій та може сповільнити процес реінтеграції.

Також у сюжеті згадали затримання активістів акції під Офісом президента на підтримку Сергія Стерненка, а також Семена Семенченка. Журналісти цілеспрямовано наголосили на зв’язках Стерненка та Семенченка з “Правим сектором”.

При цьому увагу акцентували на тому, що виборці підтримують радикальний курс на рівні 5%.

Додається, що у сюжеті кадри з мітингів та мирних акцій протесту українських націоналістів переплітаються із кадрами пропагандистських сюжетів росТБ. Складається враження, що автори матеріалу зробили це навмисно, хоча й не надали доказів того, що українські націоналістичні організації пов’язані з пропагандою країни-агресора.

Нагадаємо, у коментарі під повідомленням у Facebook прессекретарка президента України Юлія Мендель написала “#NoCivilWar in Ukraine”, тим самим підтвердивши російський пропагандистський наратив про “громадянську війну” в Україні.