Фірташ переводить активи на кіпрські компанії, щоб не платити борг державі

Акціонерне товаристве “Оператор газорозподільної системи “Дніпропетровськгаз”, яке входить до групи РГК (Регіональна газова компанія), після відкриття провадження у справі про банкрутство перевело частину активів на кіпрські компанії.

Це випливає з інформації, оприлюденої платформою відкритих даних Оpendatabot.

Так, до 7 квітня 2021 року “Дніпропетровськгаз” був вказаний як засновник ТОВ “Дніпропетровськгаз збут”.

7 квітня “Дніпропетровськгаз збут” змінив засновників, ними тепер є кіпрські компанії Porala Ventures Limited, Pasler Enterprises Limited, Nesiba Ventures Limited, Matheron Limited, Krezer Holdings Limited.

При цьому, 4 квітня 2021 року, згідно з даними Єдиного реєстру судових рішень, мало відбутися підготовче засідання у справі про банкрутство АТ “Оператор газорозподільної системи “Дніпропетровськгаз”. Позов подала НАК “Нафтогаз України”.

Проте підготовче засідання було перенесене на 14 квітня 2021 року, оскільки 2 квітня Нафтогаз України надіслав клопотання про відкладення засідання.

Як випливає з ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 23 березня 2021 року, “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” звернулась до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Акціонерного товариства “Оператор газорозподільної системи “Дніпропетровськгаз”.

За інформацією Нафтогазу, на 6 квітня 2021 року борг Дніпропетровськгазу перед Нафтогазом становив 2,04 млрд грн.

Дніпропетровськгаз входить у групу РГК (Регіональна газова компанія), пов’язану з Дмитром Фірташем.

Читайте також:  В деле Балоня есть след губернатора Петрова и питомца Баканова-Наумова