Теплова завіса – що треба знати

Захист сучасних офісів з великою відвідуваністю, створення комфортного мікроклімату у виставкових залах – завдання, яке все частіше доводиться вирішувати на підприємствах різного рівня. При падінні температури повітря в осінньо-зимовий період без застосування спеціальних заходів зростають витрати на опалення, знижується захист персоналу від простудних захворювань. Повітряно-теплові завіси, які можна купити за посиланням https://ventbazar.ua/otoplenie/teplovye-zavesy/, здатні вирішити поставлені завдання та забезпечити додаткові переваги.

Принцип роботи теплової завіси

У літній та зимовий періоди спостерігається значна різниця між температурою повітря на вулиці та у приміщеннях. У випадку, коли йдеться про офіс з гарною відвідуваністю або виставкові площі, магазини, відбувається наступне:

  • постійне відчинені двері перед відвідувачами впускає в приміщення вуличне повітря;
  • виникає як ефект охолодження – нагрівання внутрішнього простору виробничої площі, а й проникнення пилу, вологи, сторонніх запахів;
  • внаслідок змін показників внутрішнього мікроклімату, систем опалення чи кондиціювання (залежно від сезону) доводиться працювати з підвищеним навантаженням.

Складається ситуація, що за певної кількості відвідувачів утримати внутрішній мікроклімат офісу, магазину чи виробничої площі не вдається. Утворюється дуже невигідна для всіх ситуація:

  • персонал страждає від холоду чи спеки;
  • неприємні запахи та пил зовні створюють проблеми, особливо страждають на алергіку;
  • Системи охолодження або опалення працюють на межі можливостей, витрачаючи фінансові ресурси компанії.
Повітряна теплова завіса здатна вирішити всі проблеми, що виникають і гарантувати комфорт і належні параметри мікроклімату навіть у приміщенні з високою прохідністю.

Конструкція теплової завіси та її застосування

Такий тепловентилятор складається з повітроводу, нагрівального елемента, вентиляторів та фільтрів. За допомогою вентилятора є потужний потік гарячого повітря, який створює завісу, що не дозволяє зовнішнім і внутрішнім повітряним масам змішуватися і змінювати температуру в приміщенні.

Теплову завісу раціонально використовувати у ресторанах, торгових центрах, офісах, метрополітенах, складах та промислових цехах. Пристрій сприяє збереженню встановленого мікроклімату у приміщенні. За зменшення тепловіддачі відбувається значна економія електроенергії. Теплові завіси перешкоджають проникненню в будівлю комах та пилу через відчинені двері. За допомогою таких завіс можна ізолювати приміщення від протягів.

Читайте також:  Автомобильные Telegram-каналы, что нужно знать

Види теплових завіс

Дані тепловентилятори поділяють на групи типу енергоносія, способу монтажу, виду нагрівального елемента. Залежно від джерела енергії виділяють такі види завіс:
  1. Газові завіси є новинкою будівельного ринку. Цю систему застосовують у тому випадку, якщо немає можливості встановити електричні чи водяні. Газова теплова завіса має добрі експлуатаційні характеристики. Це економія енергії, щільний струмінь гарячого повітря та його однорідність, не замерзання системи.
  2. Водяні завіси здатні перекривати великі прорізи та проїзди промислових приміщень. Вимагають невеликі витрати електроенергії. Як нагрівальний елемент виступає калорифер. Відрізняються тривалим терміном служби.
  3. Електричні теплові завіси можна використовувати у різних приміщеннях. Повітря в них проходить через електронагрівач. Вони мають невеликі габарити та вагу, швидко монтуються. Але мають при цьому низку недоліків: велике енергоспоживання, небезпека ураження електричним струмом.

Встановлювати теплові завіси можна горизонтально та вертикально. На кшталт нагрівальних елементів завіси бувають зі спіраллю, з ТЕНом і ститч-елементами.

Спеціалісти компанії Вентбазар підберуть теплове обладнання для вашого приміщення в короткий термін за привабливою вартістю. При необхідності може бути здійснено встановлення системи та її обслуговування. Вентбазар – експерти в галузі впровадження сучасного кліматичного обладнання в тому числі тепловентиляторів https://ventbazar.ua/otoplenie/teploventiljatory/ та новітніх технологій контролю мікроклімату.

Як працює теплова завіса

Установка створює маловихревий, ламінарний потік гарячого (взимку) або відповідного параметрам внутрішнього мікроклімату повітря (влітку). При цьому така “стіна” завдяки низьким показникам вихрового розсіювання зберігає інтенсивність на великій відстані від установки, що генерує, надійно ізолюючи приміщення. Відбувається таке:
  • взимку зовнішнє холодне повітря змішується з вмістом повітряної завіси. Оскільки генерується потік високої інтенсивності, всередині приміщення падіння температури немає;
  • схожий процес відбувається влітку. Гаряче повітря не проникає всередину, зберігаючи мікроклімат простору, що захищається незмінним;
  • в результаті роботи повітряної завіси до приміщення не проникає пил, гар, сторонні запахи.
Стіна повітря, що рухається з великою швидкістю, є непереборною перешкодою для комах. Внаслідок роботи теплової завіси мікроклімат виробничої зони зберігається незмінним, системам опалення та кондиціювання не доводиться виходити зі стабільного режиму. Відбувається економія фінансових ресурсів, підвищується рівень комфорту та захищеності персоналу від різноманітних захворювань.

Як влаштовано теплову завісу

В інженерно-конструкційному плані повітряні завіси є найпростішим тепловим конвертором. Головними вузлами є:
  • нагрівальний блок, який, залежно від джерела отримання тепла, може являти собою структуру електричних елементів, так і мережу трубок для циркуляції теплоносія;
  • турбіна, продуктивна, циліндричного типу;
  • основний двигун, електричний, однофазний, монтується в одному з країв корпусу пристрою;
  • напрямні лопаті, які формують напрямок повітряного потоку, який викидається турбіною через сопло корпусу.
Читайте також:  Олена Лазуткіна – наркооргії кремлівської підстилки

Сопло є простою щілиною, конкретні параметри якої – ширина, глибина і кут атаки по відношенню до турбіни точно розраховується для формування маловихревого потоку.

Працює завіса дуже просто. При подачі електроживлення відбувається пуск турбіни та нагрівального блоку, якщо йдеться про пристрій з ТЕНами. Повітря, проходячи через теплообмінник, нагрівається до високої температури та викидається через сопла. У теплової завіси зазвичай присутні регулятори, які відповідають за продуктивність турбіни, і змінюють положення вихідних лопатей, що задають напрям вихідному повітряному потоку.

Основні технічні характеристики теплових завіс

  • Потужність (Вт)
  • Напруга, (В)
  • Температура прогрівання повітря (°C)
  • Висота монтажу обладнання (м)
  • Тривалість роботи та перерв (ч)
  • Вага обладнання (кг)
  • Габаритні розміри обладнання (мм)
  • Витрата повітря (м³)
Так само, залежно від виду теплової завіси, можуть зустрічатися й інші характеристики.

Поділ турбін за типом нагрівача, переваги та недоліки кожного рішення

Сучасний ринок пропонує два типи теплових завіс:

  • з повністю електричним живленням як нагрівальних елементів трубчастого типу, так і приводного двигуна турбіни;
  • що використовують як теплоносія зовнішнє джерело – рідина або пара, які циркулюють в системі опалення.

Переваги та недоліки повністю електричного рішення цілком очевидні:

  • низька маса конструкції;
  • легкість монтажу та можливість швидкої установки де завгодно;
  • відносно високе навантаження на електричну мережу;
  • окрема стаття видатків на оплату електроенергії.
Теплові завіси, що використовують теплоносій системи опалення, мають свої особливості:
  • рідина, що циркулює в теплообміннику, збільшує масу системи, тому зазвичай водяні теплові завіси мають менші габарити і розташовуються горизонтально, вгорі дверного отвору або простору воріт;
  • до пристрою необхідне підведення теплоносія, що кардинально ускладнює монтаж, збільшуючи витрати часу та фінансів на пусконалагоджувальні роботи;
  • водяна теплова завіса споживає фіксовану, малу кількість електроенергії.
Читайте також:  Замена замка на пластиковой двери в Киеве: Фирма "Ремонт окон дверей"
В результаті власник змушений вирішувати, чи платити постійно окремі суми за електроенергію, що споживається електричною тепловою завісою, або вибрати високі початкові витрати на монтаж пристрою, що використовує теплоносій системи опалення.

Причина популярності водяних теплових завіс

Незважаючи на складності монтажу, переваги теплової завіси, яка використовує теплоносій із системи опалення, – очевидні. На перший погляд може здатися, що застосування такого пристрою викликає навантаження на систему підготовки води в трубах. Однак, фактично, це не так. Відбувається таке:
  • при початковому пуску теплова завіса відбирає значну кількість енергії теплоносія;
  • нагріте повітря курсує у частково відкритому контурі. Частина його змішується із зовнішніми холодними масами, частина розсіюється всередині приміщення, що захищається. Однак все інше повітря знову всмоктується турбіною (для цього роблять спеціальний канал, відкритий внизу дверного отвору і наступний до точки забору повітря);
  • Вторинне нагрівання забирає дуже мало енергії теплоносія.

Через короткий час після запуску водяна теплова завіса виходить у стабільний режим роботи. Вона споживає невелику кількість електроенергії, трохи знижує показники температури циркулюючої рідини. У результаті стабілізується як клімат усередині приміщення, і показники роботи кліматичних систем.

Неважко зрозуміти, що початкові витрати на монтаж і підключення підведення теплоносія з лишком окупаються через малий проміжок часу. Водяна теплова завіса дуже економічна, що доводять відгуки покупців, які використовують такі системи.