Комфорт і здоров’я мешканців залежить частково від кліматичної техніки, яка використовується в будинку. Тому важливо, щоби вона була не тільки зручною в експлуатації, якісною, але й відповідала потребам користувачів.
Оскільки зараз триває опалювальний сезон і повітря в приміщеннях, які добре опалюється, може бути надто сухим, пропонуємо розглянути прилади, які допоможуть його зволожити.
Різновиди техніки
Робота зволожувачів повітря спрямована на створення та підтримання в будь-яких типах приміщень комфортного мікроклімату. За принципом дії вони поділяються на традиційні, парові та ультразвукові.
Традиційні зволожувачі
Прилади працюють за принципом холодного випаровування. З наповненого резервуару вода потрапляє на випарний диск або фільтр. Через них вентилятором проганяється потік повітря і рідина випаровується на поверхні фільтра, зволожуючи повітряні маси.
Переваги й недоліки пристроїв
Під час використання техніки повітря не перезволожується. Це важливо, адже за надмірної вологості збільшується ризик розмноження кліщів, спор цвілі. Після достатнього насичення повітря водою продуктивність техніки уповільнюється.
Оскільки випаровування відбувається з поверхні фільтра, прилади не залишають на поверхнях навколо себе крапель води, білого нальоту. Частинки пилу з домішками, що є у воді, залишаються в самій ємності.
До недоліків пристосувань відносять:
- громіздкість через великий водний резервуар;
- потребу в періодичній заміні фільтра.
Якщо вам неодмінно потрібна тиха модель, уточнюйте цей момент під час покупки. За роботи на високих швидкостях деякі зволожувачі повітря видають підвищений рівень шуму.
Парові зволожувачі
Основна відмінність приладів полягає в тому, що залита в резервуар рідина доводиться до температури кипіння. Це призводить до викидання в повітря гарячої пари.
Через інтенсивне випаровування в приміщенні підвищується як рівень вологості, так і температура. Уникнути ефекту сауни допомагає спеціальний датчик, який своєчасно відключає прилад.
Плюси й мінуси виробів
Перевага техніки в тому, що під час доведення води до кипіння бактерії, що знаходяться в ній, гинуть. Мінуси полягають у наступному:
- надмірне споживання енергії;
- гаряча пара, що подається регулярно, може негативно позначитися на дерев’яних меблях, шпалерах;
- необережне використання під час виходу гарячої пари може призвести до опіків.
Останній пункт особливо важливо враховувати людям, з якими поруч проживають маленькі діти, тварини.
Ультразвукові зволожувачі
Техніка працює таким чином. Вода з резервуару потрапляє до ультразвукової мембрани, що коливається з високою частотою. Ці коливання розбивають рідину на мікроскопічні частинки, які викидаються в повітря та випаровуються.
Переваги та недоліки приладів
Ультразвукова техніка має невеликі габарити. Вона споживає небагато енергії, працює тихо, що можна перевірити, замовивши прилад у магазині Алло у Львові. До її мінусів відносять потребу у використанні лише фільтрованої або дистильованої води. Інакше домішки з рідини забруднюватимуть як прилад, так і предмети інтер’єру.