З моменту другого дня президентських виборів у США Дональд Трамп вийшов у лідери, що вселяє надію криптоспільноті на позитивні зміни. Багато хто з криптоентузіастів вважає, що перемога майже у Трампа в кишені, і з нею — виконання його обіцянок щодо підтримки криптовалют. Давайте розглянемо його ключові ініціативи у матеріалі редакції CryptoChallenge.
1. Зниження регуляторного тиску
Голова Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) Гері Генслер став одним із головних противників криптоспільноти. За даними Blockchain Association, його активні дії проти криптокомпаній коштували індустрії $426 млн. Внаслідок посилення тиску чимало криптобізнесів були змушені покинути США.
Трамп пообіцяв вирішити це питання, замінивши Генслера більш прихильним до криптовалют екс-комісаром Деном Галлахером. Також політик планує знизити податковий тиск на криптоінвесторів, що має підтримати розвиток криптоіндустрії у США.
2. Створення біткоїн-резерву для США
На сьогоднішній день влада США володіє понад 207 000 біткоїнів загальною вартістю близько $15,4 млрд. Час від часу з’являються новини про продаж BTC з урядового резерву, що може спричинити падіння ринку, як це сталося влітку 2024 року через дії німецьких регуляторів.
Трамп пропонує відмовитися від продажу біткоїнів та зробити з них резервний фонд, що, на його думку, допоможе стабілізувати фінансову ситуацію та навіть сприятиме зменшенню державного боргу США.
3. Легалізація оплати в біткоїнах
Трамп підтримує ідею розширення використання біткоїна як засобу оплати в США. У рамках своєї кампанії у вересні 2024 року він навіть зробив транзакцію в біткоїнах, оплативши бургери в Нью-Йорку, що демонструє його готовність до впровадження криптовалют у повсякденне життя американців.
4. Перетворення США на світову криптостолицю
Трамп обіцяє перетворити США на найбільший центр криптоіндустрії. Зниження регуляторного тиску та активна підтримка розвитку криптовалютної галузі стануть основними елементами його стратегії на міжнародному рівні, що має стимулювати інновації та залучати інвестиції у криптопроекти.
5. Розширення доступності банківських послуг за допомогою криптовалюти
Підтримуючи інновації у фінансовому секторі, Трамп долучився до криптопроєкту своїх синів World Liberty Financial (WLFI), який спрямований на забезпечення альтернативи традиційним банківським послугам через DeFi. Проте поки що криптоспільнота ставиться до цього проєкту скептично.
6. Підтримка майнінгу біткоїнів
Трамп не планує обмежувати майнерів біткоїнів, оскільки вважає, що майнінг може допомогти стабілізувати енергетичну систему країни. Він запевняє, що підтримуватиме розвиток майнінгу, що відрізняється від політики нинішнього президента Джо Байдена, який планував ввести 30% податок на цю діяльність.
7. Кадрові зміни у фінансових органах
Окрім заміни голови SEC, Трамп може провести реорганізацію у Міністерстві фінансів США. Одним з кандидатів на пост керівника міністерства розглядається генеральний директор JPMorgan Джеймі Даймон, який нещодавно змінив свою позицію щодо криптовалют на більш позитивну.
8. Відмова від впровадження цифрової валюти центрального банку (CBDC)
Трамп виступає проти створення цифрової валюти центрального банку (CBDC), яка, на його думку, розширить можливості ФРС для контролю фінансових операцій громадян, порушуючи їхні права. Він вважає, що біткоїн є символом фінансової свободи, що відповідає основним принципам вільного ринку.
Тож, якщо Трамп здобуде перемогу, його плани щодо криптовалюти можуть значно змінити підхід США до регулювання крипторинку та створити сприятливе середовище для інновацій.
Джерело: https://cryptochalenge.com/shho-tramp-poobiczyav-kryptospilnoti/
Напишіть відгук до статті