Пастка для Зеленського і не тільки. Кого здасть глава “Укрбуду” Микитась

Победитель довыборов в Верховную Раду на 206-м одномандатном избирательном округе Максим Микитась во время брифинга в Чернигове, 20 июля 2016 г. Фото Коваль Владимир / УНИАН

Угода зі слідством відкриває ящик Пандори, правда, інформацію з цього ящика ми будемо отримувати дозовано. І не факт, що нам розкажуть все

Помилка генпрокурора

Антикорупціонери розганяють зраду про те, що генпрокурор Ірина Венедиктова в останній момент зірвала затримання заступника керівника Офісу президента Олега Татарова, прибравши прокурорів, які вели справу. Але проблема в тому, що Венедиктова призначила прокурорами у цій справі себе і в.о голови САП. І тут криється її глибока помилка. Справа в тому, що є 208 стаття КПК, яка дозволяє детективам НАБУ затримувати Татарова і без прокурора. І замість того щоб вказати на це НАБУ, вона направила весь удар на себе.

Що сказав Микитась

У своєму ФБ колишній глава «Укрбуду», за великим рахунком (з юридичної точки зору), не сказав нічого. Він повідав всьому світу, що Татарів його розділ і стояв за схемою дерибану компанії. Але поки це виглядає бездоказово, хоча і звучить дуже голосно. Поки ми не побачимо, що задокументували в НАБУ, говорити про склад злочину неможливо. Ніякої конкретики від Микитася немає.

Про що може сказати Микитась

«Укрбуд» входив до трійки найбільших забудовників столиці. Сьогодні в деяких «телеграм»-каналах писали про те, що він нібито здав Володимира Гройсмана. Але якщо вже він на когось дає свідчення, то там повинен бути і Віталій Кличко зі своїм найближчим оточенням, і мер Чернігова Владислав Атрошенко (там Микитась став народним депутатом), напевно, хтось з оточення Петра Порошенка, найбільші конкуренти-забудовники, включаючи Вадима Столара і тих, хто стоїть за «Київміськбудом», та ін. Коло цих людей навіть складно собі уявити. Але не про який сніжний антикорупційний ком мова не йде. Антикорупціонери зосередилися виключно на Володимирі Зеленському (зараз точно з’явиться маса відео та цитат, як президент захищав Татарова).

Читайте також:  В 6 річницю розстрілів на Майдані Сивохо збирається презентувати «платформу примирення»

В цілому головний удар антикорупціонерів спрямований саме на президента, а якщо врахувати, що відтепер питання здачі/захисту Татарова залежить особисто від Венедиктової, то коло замикається.

Публіка не буде розбиратися в юридичних тонкощах, а буде слухати крики про корупцію. Захищати відкрито Татарова не буде ні один канал (як максимум можуть просто промовчати). Ось і виходить, що захищати Татарова або здавати його змушений буде особисто президент. І в цій історії для антикорупціонерів обидва варіанти будуть виграшними.

Чи розуміють всю складність ситуації особисто для Зеленського в Офісі президента? Напевно, це риторичне питання.