Фірми прокладки: схеми роботи та боротьби з ними

Правомірність продажу продукції за участю фірми прокладки все частіше перевірятиме суд.

Як працює схема реалізації через фірми прокладки

Як правило, йдеться про реалізацію товару великими виробничими компаніями через штучно створені фірми-прокладки, вони одноденки, при створенні видимості їх незалежності від виробника. Давайте опишемо цю схему, в принципі — її багато хто і так знає (сподіваємося, що тільки теоретично). Наприклад, підприємство продає неформально підконтрольній компанії, з якої немає прямої афілірованості, товар за нижчою за ринкову ціну. Після цього ця компанія «прокладка» продає товар за ринковою ціною всім охочим. Виходить, що частина прибутку від доданої вартості переводиться на посередника-одноденку, який не сплачує податки. Далі ці гроші потрапляють до кишень менеджерів початкового підприємства, причому зовсім необов’язково йдеться про власника або керівника, може мати місце і службове зловживання (наприклад, слабкою ланкою може бути керівник відділу продажу). Фактично таким чином із підприємства виводиться частина прибутку на користь приватних осіб, з якої не сплачуються податки.

У такій ситуації працівники податкової намагаються виявляти, хто є кінцевим отримувачем податкової вигоди. І коли є доказ, що компанія-прокладка була створена самим покупцем з метою заниження податкової бази, висувають претензії виробнику.

Приклад як працює схема з фірмою прокладкою

Журналісти зі США зазначають, що дрібний чеський трейдер EPI Group із Брно відправила покупцям повідомлення «про обмежені спеціалізовані пропозиції концентратів титанової сировини».

Абсолютне прокладання з Чехії, яке називалося торговою компанією EPI Group і належить аферистові Павлу Присяжнюку почне торгівлю товарами ОГХК найближчим часом.

Так, трейдер EPI Group із Брно, який має статутний фонд лише у сім сотень доларів США, відправила покупцям повідомлення «про обмежені спеціалізовані пропозиції концентратів титанової сировини».

До асортименту компанії увійшли такі види товарів: 2 типи ільменіту – вільногірський та іршанський, циркон, рутил, ставроліт та багато іншого (продавець доставляє товари в порт і занурює на зазначене покупцями судно).

Читайте також:  Що враховувати під час купівлі симісторного стабілізатора