Чауса готувались вбити та вимагали дати покази ще проти Бурби

Депутат Володимир Ар’єв опублікував розширену версію інтерв’ю екс-судді Миколи Чауса. Чаус стверджує, що в селі біля Вінниці в одних трусах він опинився, бо втік від своїх наглядачів, коли його мовляв, готувалися вбити.

Також викрадачі Миколи Чауса вимагали від нього дати свідчення проти екс-глави Головного управління розвідки Василя Бурби, який є ключовим свідком у справі вагнерівців.
Про це Микола Чаус також розповів в інтерв’ю народному депутату від “Європейської Солідарності” Володимиру Ар’єву.

“Кажуть: “і на Бурбу Василя Васильовича нам нада”. Я говорю: “Я з ним особисто не знайомий, тому про Бурбу я вам нічого сказати не можу”, – заявив Чаус.

За словами колишнього судді, від нього вимагали “правильно” відповідати на камеру та давати письмові свідчення

Колишнього українського суддю Миколу Чауса близько двох місяців утримували в невідомому приміщенні з мішком на голові та зв’язаними руками, вимагаючи свідчити проти різних політиків і посадовців – зокрема п’ятого президента України Петра Порошенка та екскерівника ГУР МОУ Василя Бурби.

Про це Чаус сам розповів у інтерв’ю народному депутату від “Європейської Солідарності” Володимиру Ар’єву.

“Вони хотіли дізнатися в мене, як слухалася справа Корбана, як слухалася справа Іванющенка, скільки разів я був у Порошенка в кабінеті, чи давав він мені особисто вказівки по телефону”, – зазначив екссуддя.

Він запевнив, що жодного разу в житті не спілкувався із п’ятим президентом ані телефоном, ані особисто. Крім інформації, за словами Чауса, від нього вимагали “правильно” відповідати на запитання під відеозапис і давати письмові свідчення.

“Казали: “Якщо скажеш, що ти не був у кабінеті Порошенка, і що він тобі не давав вказівку засудити Корбана, то звідси живим не вийдеш”, – пригадав він.

Читайте також:  Левченко була присутня на доповіді щодо “вагнерівців”, – Бурба

Зі слів колишнього слуги Феміди, від нього також хотіли добитися свідчень проти генерала Василя Бурби, який раніше очолював Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

“Кажу, що я з ним особисто не знайомий. Тому про Бурбу я нічого сказати вам не можу”, – зазначив він.

 

Нагадаємо, суддю Чауса у 2016 році спіймали на хабарі. Прославився він тим, що ховав гроші у скляних банках. Поки народні депутати зволікали з позбавленням його суддівського імунітету, він опинився за кордоном і попросив політичного притулку в Молдові.

Згодом стало відомо, що екссуддю викрали в Кишиневі. За пару місяців він раптово знайшовся на Вінниччині – прийшов сам до сільської ради. Чауса забрали до Києва представники Служби безпеки, попри вимогу детективів НАБУ передати підозрюваного їм. Дорогою до столиці два силових відомства влаштували справжні перегони.

Після тривалих перемов підозрюваного таки віддали НАБУ. А наступного дня суд відправив його під цілодобовий домашній арешт. Нещодавно він вніс заставу в понад 700 тис. грн і вийшов з-під цілодобового домашнього арешту.

Рекомендовані ресурси:
Контакт редікції [email protected]
Головний редактор Орест Ковач
Адреса редакції:
Україна, місто Львів вулиця Джорджа Вашингтона, 6
 
%d bloggers like this: