Якою довжиною має бути стаття на сайті

Довжина SEO-тексту – один із факторів, що впливають на появу статті в топі Google, на його затребуваність користувачами та ефективність. Певною мірою конверсія сайту (якщо ви займаєтеся контент-маркетингом або розміщуєте на ресурсі матеріали, що продають) залежить і від того, яку кількість текстів користувачі прочитають якщо не вдумливо і до кінця, то хоча б по діагоналі, ковзаючи поглядом по підзаголовкам і спискам.

Серед усіх питань щодо якості статей ще актуальна тема довжини тексту, що рекомендується. Розібралися, які за обсягом статті займають високі місця видачі, на які вистачає терпіння читачів і як проаналізувати успішних конкурентів.

Багато SEO-фахівців запевняють, що час великих текстів, популярних на етапі розвитку інтернет-продажів, минули. Інші сміливо працюють з об’ємним контентом, виходячи з того, що лонгріди активніше ранжуються у ТОПі.

Де “золота середина”? Можливо, ми здивуємо вас, але її нема. Інтерес користувача до корисного SEO-тексту великої довжини не згасне, якщо він зрозуміє, що стаття розв’язувати його проблеми. Точну відповідь щодо кожного конкретного SEO-тексту можна отримати, скориставшись формулою розрахунку бажаної довжини.

  1. Образно затребувану довжину тексту можна сформулювати так: вона повинна відповідати глибині інтересу користувача і максимально розкрити питання, а ключові входження повинні бути розміщені в тексті так, щоб пошуковик безпомилково запропонував користувачеві потрібну статтю.
  2. Враховуємо при написанні SEO-тексту і здоровий глузд: товарний ярлик не повинен штучно перетворюватися на лонгрід за рахунок непотрібної інформації. Крім того, великий зміст «води» та переспам відсунуть ваш текст вниз пошукової видачі.
  3. Впливає на інтерес користувача до довгого тексту та його суб’єктивна ситуація: людина, яка вперше здійснює покупку товару в новій для себе області, напевно прочитає навіть не одну експертну думку, а давній прихильник товару цікавитиметься лише цінами та асортиментом, швидко переглядаючи каталоги різних продавців. У першому випадку вам важливо виступити знавцем галузі, у другому переконати у своїх перевагах, зачепивши користувача.

SEO-копірайтинг: відповідність довжини тексту користувальницькому інтересу

Отже, якою довжиною має бути SEO-текст? Вимірюється довжина SEO-тексту в символах (до них відносяться літери, цифри, розділові знаки і пробіли між ними).

Ми вже сказали, що пошукова система “бачить” тексти будь-якої довжини. Але як ті чи інші потрапляють до ТОПу, на першу сторінку видачі пошукових систем? Зрозуміло, що до другої і, тим більше, третьої сторінки дістануться хіба що користувачі, які займаються збиранням максимуму специфічної інформації. Наприклад, ті, хто шукає технічні характеристики чи експертизу якогось рідкісного товару.

Читайте також:  Доступные цены на все SEO услуги от надежной компании

Секрет показу SEO-тексту, як лонґріда, так і картки, простий. В першу чергу, спрацьовує релевантність запиту, простою мовою, наявність у тексті ключових запитів, які містяться в формулюванні користувача, заданої в пошуковий рядок. Чим більше у вашому тексті словоформ, що збігаються із запитом користувача, тим ближче до початку списку посилань, наданих Google, виявиться ваш текст. Важливо, щоб стаття закривала максимум потреб, відповідала на запитання відвідувача і вирішувала конкретні проблеми.

“Багато букаф, ніасиліл”: які тексти дочитують користувачі

Зібрали висновки з російських та зарубіжних досліджень дочитування статей та кілька думок редакторів про те, яка довжина текстів краща для сайту.

Робіть читання зручним і не вантажте

У статті “Як читають тексти на сайті: огляд 6 досліджень” ми зібрали зарубіжні та російські дослідження поведінки читачів на сайтах. У статті докладна інформація з рекомендаціями, щоб тексти дочитували до кінця.

Частина висновків на тему:

  • Найкраще читають тексти без клікбейту, з правдивими фактами. Найчастіше дочитують статті, оформлені за правилами друкарні .
  • Більшість читає близько 60% статті, але близько 10% далі за перший абзац не скролять.
  • Російські медіа читають приблизно порівну з десктопу та з мобільного – 54% та 46% відповідно. Мобільні користувачі краще залучаються до читання.
  • На дочитуваність сильно впливає тема та стиль викладу. Найбільший відсоток дочитувань наук поп-матеріалів мав невелику статтю в 5000 знаків, її дочитали 68%.

На мобільному лонгріди читають менше

На мобільних зворотна ситуація: короткі статті показали більший відсоток дочитуваності, а найдовші менший, причому на довгих проводили найменше часу.

Але тут є і підводне каміння, ігнорувати яке неприпустимо.

По-перше, поняття переспаму, коли кількість ключових запитів у SEO-тексті до абсурду велика і відповідає довжині тексту.

Крім того, що наявність ключів у кожному реченні заважає користувачеві вловити зміст тексту, проблеми виникнуть і при ранжируванні тексту: пошукова система може забракувати текст про причину переспаму.

По-друге, велика кількість ключів, що суперечать здоровому глузду, підриває довіру до ресурсу, і це враховує сучасний професійний SEO-копірайтинг. Інакше кажучи, формулювання «SEO-тексти пишуться для пошукових систем» сьогодні зазнало змін. SEO-тексти сьогодні пишуться для людей Поведінка користувачів на сторінці — один із основних факторів ранжирування, який більше не вдасться ігнорувати.

І по-третє. Дуже важливо, щоб довжина SEO-тексту відповідала його тематиці та повністю розкривала питання. Наприклад, людина, яка придбала ділянку під будівництво будинку, прочитає довгі оглядові статті про сучасні матеріали для покрівлі та утеплення, але користувач, який задав з метою просто придбати нову еко-білизну, навряд чи читатиме текст обсягом у 25 тисяч символом. Простіше кажучи, що серйозніша тематика, то сміливіше можна розміщувати на сайті об’ємні статті.

Читайте також:  Схеми Артака Сагателяна по разкраданню бюджетних коштів на ремонті доріг

Рекомендації щодо довжини SEO-тексту

У перших позиціях пошукової видачі зазвичай виявляються сторінки з об’ємним контентом, який поєднує текст, графіку, аудіо і відео, 3D.

  • Найкраще ранжування SEO-текстів забезпечує довжина від 2 тисяч символів.
  • Короткі тексти (картки, товарні ярлики) можуть потрапити в ТОП за умови повного збігу їх стартових ключів (заголовка, початку першої пропозиції) запиту користувача.
  • Чим більше у тексті «води» (її кількість показують такі перевірочні інструменти, як text.ru, це численні вступні слова та проміжна інформація «ні про що») і чим вищий показник переспаму, тим нижче виявиться контент у видачі Google. Сторінка взагалі може не проіндексуватись.
  • Величезні SEO-тексти, позбавлені корисності, не потраплять до ТОПу. Умовно кажучи, коли текст про п’ятикамерні склопакети починається із затяжного опису погоди в сувору зиму.
  • Бажана 100% унікальність SEO-тексту.

Статті, які любить Google або п’ять читабельних варіантів довжини SEO-тексту

Ми вже сказали, що зацікавлений темою користувач готовий уважно прочитати низку об’ємних експертиз та оглядів. Але той самий користувач може зайти на сайт і відразу вийти, побачивши похмуру «цеглу» тексту.

Як показують результати світових досліджень, добре ранжується контент таких обсягів:

  • SEO-тексти від 2 до 5 тисяч знаків, якщо це новини новинок, огляди модельного ряду і т.д;
  • від 5 до 10 тисяч знаків, якщо це “реферати” профільних специфічних аналітичних матеріалів;
  • від 10 до 15 тисяч знаків – аналітичні матеріали, покрокові гайди, інструкції;
  • від 15 до 20 тисяч знаків та більше – лонгріди.

Впливає на популярність коротких статей та довгих текстів та інструмент читання: зрозуміло, що з мобільного пристрою користувач прочитає, скоріше, невеликий матеріал. Ще одна закономірність: величезна кількість власників смартфонів ріпостять текст, не дочитавши його до кінця, але переконавшись у його корисності.

Якщо у пошукових систем прямі вказівки на розміри статей і як дотримуватися правила про унікальність.

Пошуковики не кажуть кількість знаків

Пошуковики не мають чітких рекомендацій щодо кількості символів. Вони солідарні на думці, що текст має бути корисним, у міру оптимізованим та структурованим.

У блозі Яндекса написано , що оригінальним текстом вважають матеріал від 500 до 32 000 знаків, якого ще немає в інтернеті. Google також не має чітких рекомендацій щодо кількості слів.

Читайте також:  Управление дефицитом в Tesla: бестселлер Model 3 на Тайване нельзя заказать до дальнейшего уведомления

Оригінальність довести складно

У правилах пошукові системи пишуть про унікальність текстів — вони мають бути написані для вашого ресурсу.

В Яндексі оригінальність тексту вважають за багатьма алгоритмами, один із яких – оповіщення системи перед публікацією. Яндекс рекомендує залити свій текст до «Оригінальних текстів» з Вебмайстра.

Дослідження показують, що Google вважає джерелом авторитетнішу сторінку, причому віддає їй посилання з усіх дублів. Отже, якщо хтось скопіює текст у першоджерела на свій авторитетний сайт, то отримає перевагу. Докладніше про це писали у статті “Як підняти авторитет сайту в Google і змусити чужі посилання працювати на вас” .

Як розрахувати довжину SEO-тексту

Користувальницький інтерес – критерій затребуваності вашого контенту. Цікаве та корисне людина неодмінно дочитає до кінця, для швидкого пошуку товару обмежиться коротким постом (популярні, наприклад, короткі історії у соціальних мережах).

Пам’ятайте, що навіть дуже цікавий (і корисний) лонгрід має бути добре запакований: мати підзаголовки, списки, містити ілюстрації та інші формати контенту.

Розрахувати оптимальну довжину матеріалу можна, використовуючи такий алгоритм.

  1. Проаналізуйте контент конкурентів, сайти яких перебувають у ТОПі. Це зручно робити за допомогою «Мегаіндексу», вибравши у розділі внутрішньої оптимізації позицію «Аналіз тексту» із зазначенням свого регіону та базових ключів. Сервіс покаже вибірку по 10 сайтам з ТОПу із середніми параметрами за довжиною статей та їх заголовків, а також кількістю ключів.
  2. Якщо вам потрібен глибший смисловий аналіз контенту конкурентів, можна використовувати інструменти Advego чи Text.ru. Задати в пошукову систему свої ключі (також можна попрацювати з Яндекс і Google) і скопіювати тексти перших 10-ти сайтів. Далі вам знадобиться просто прочитати ці тексти, співвіднести їх обсяг, кількість ключів та синтезувати власний текст. Як правило, вимога до вашого SEO-тексту в цьому випадку більша і повна, ніж в інших. Важливо, щоб користувач знайшов всю потрібну інформацію у вашій статті.

SEO-копірайтинг – жанр, правила якого постійно змінюються. І тут під час роботи над контентом важливо стежити за читацькими відгуками, контентом конкурентів.

https://proseo.kiev.ua/