Як вибирати адвоката з кримінального права?

Адвокат — це професіонал, який надає кваліфіковану юридичну допомогу, захищаючи права клієнта та представляючи його інтереси, у тому числі перед судом.

На окрему увагу заслуговує адвокат по кримінальному праву, до обов’язків якого входить відповідальне завдання – захищати підозрюваного чи обвинуваченого у злочині, що регулюється кримінальним законом. Якщо ви або хтось із ваших близьких зіткнулися з серйозною проблемою у вигляді звинувачення у скоєнні кримінального діяння, дуже важливо з усією уважністю підійти до пошуку грамотного юриста.

Де шукати адвоката у сфері кримінального права?

Вперше зіткнувшись із питаннями арешту, суду та слідства, легко розгубитися і навіть впасти в паніку. Виникають термінові питання, які потребують якнайшвидшого вирішення: що робити, куди йти, де шукати хорошого адвоката, як вибрати кращого юриста і скільки це коштує?

Піддавшись страхам і діючи неорганізовано, дуже легко потрапити на вудку шахраїв або просто нарватися на некомпетентну людину, яка не проти нажитися на чужому горі. Тому насамперед необхідно взяти себе в руки та самостійно розпочати процес пошуку спеціаліста. Розглянемо найпопулярніші способи пошуку адвоката з кримінального права:

  1. Через знайомих. Насамперед багато хто починає шукати допомоги та поради у знайомих, і це не позбавлене сенсу. Можливо, хтось із вашого кола спілкування вже мав досвід взаємодії з юристами з кримінального права, і вони справді зможуть порекомендувати якісну адвокатську допомогу. Але для більшості людей, на жаль, цей спосіб не працює: по-перше, далеко не всі мають під рукою контакти гарної юридичної фірми, а по-друге, навіть якщо й мають, то навряд чи захочуть афішувати свій досвід звернення до адвоката з кримінального права.
  2. Через адвокатське об’єднання. Цей спосіб, мабуть, є найбільш виграшним для клієнта і у фінансовому плані, і в плані гарантованого отримання сертифікованої допомоги, і в плані зручності пошуку. Знайти сумлінну компанію, яка надає правову допомогу, можна в інтернеті, прочитавши про всі умови та отримавши розгорнуту консультацію. В адвокатських об’єднаннях працюють перевірені та досвідчені юристи. Ось, наприклад, за вказаним вище посиланням на сайті адвокатського об’єднання Альва Прайвесі ви можете більш докладно почитати про правову допомогу адвоката у кримінальних справах.
  3. Через оголошення приватних адвокатів. Юристи, які ведуть приватну практику, теж готові надати допомогу у сфері кримінального права, однак їх захист найчастіше обходиться у велику суму, і немає гарантії, що ви не потрапите до байдужої і не зовсім компетентної людини, яка приписує собі більше заслуг, ніж є на насправді.
Читайте також:  Олександр Кацуба та його корупційний клан

Як обрати адвоката у кримінальних справах?

Можна виділити кілька важливих критеріїв, згідно з якими рекомендується шукати спеціаліста, готового надати грамотну юридичну допомогу підозрюваному у скоєнні злочину:

  • Освіта. Зрозуміло, кримінальний адвокат повинен мати вищу освіту, але при цьому важливо, який саме вищий навчальний заклад він закінчив, де проходив практику, коли випустився, чи є у нього опубліковані наукові роботи.
  • Досвід. Робота з кримінальними справами — це дуже серйозне завдання і важливо, щоб обраний вами фахівець мав великий позитивний досвід у вирішенні таких питань. Обов’язково перевірте всю інформацію про досвід роботи адвоката, ознайомтесь зі списками виграних справ.
  • Харизма. Впевненість у собі, вміння виглядати та говорити переконливо, особиста харизма є якостями характеру, які мають бути у успішного адвоката. Тому обов’язково оцініть під час особистої зустрічі навички ділового спілкування юриста, особливості його поведінки, манеру подачі себе, холоднокровність. У суді від цих факторів залежить багато чого, тому не варто їх недооцінювати.