Як підтримувати акумулятор ноутбука у хорошому стані?

У сучасному світі ноутбук необхідний як для розваг, так і для виконання професійних обов’язків. Презентації, розрахунки, збір даних – цей перелік справ, доступних у цифровому варіанті, можна перелічувати до нескінченності. Однак достатньо лише розрядити акумулятор ноутбука до 0, щоб втратити доступ до даних і матеріалів саме тоді, коли вони нам потрібні найбільше. Що ж робити, щоб уникнути таких ситуацій? Все, що потрібно зробити, це виробити кілька корисних навичок, які допоможуть зберегти батарею в хорошому стані.

Насамперед – тримати рівень!

 У разі літій-іонних елементів оптимальною умовою експлуатації є підтримання рівня заряду в районі 3⁄4 від загальної ємності акумулятора, тобто 60-90%. Попри поширену думку, повна розрядка батареї не продовжує термін її служби.

  Виробник визначає термін служби батареї як кількість циклів перезаряджання. Під повним циклом ми маємо на увазі зарядку від 0 до 100%. Загалом ресурс АКБ ноутбука 500-700 циклів. Причому більш часті та короткі підзарядки можуть помітно збільшити цю кількість

По-друге, не прив’язуватися до кабелю

Деякі з нас мають звичку користуватися ноутбуком як настільним комп’ютером, з постійно підключеним блоком живлення. Такий режим смертельно небезпечний для акумулятора. Постійно підключена батарея виконує десятки, а то й сотні міні-циклів, негайно заряджаючи батарею, як тільки вона втрачає кілька відсотків. Внаслідок чого ємність накопичувача дуже швидко знижується. Якщо ми використовуємо ноутбук у такому режимі, краще зняти акумулятор. До речі, це буде неможливо у випадку з багатьма сучасними моделями ультрабуків.

По-третє, стежте за температурою

 Температура дуже важлива не тільки для здоров’я акумулятора, але і для всього ноутбука. Перегрівання обладнання, особливо тривале, може призвести до виходу з ладу інших компонентів, наприклад жорсткого диска. Найпоширеніша помилка користувачів – покласти ноутбук на ліжко, диван чи ковдру. М’яке покриття блокує циркуляцію повітря у системі охолодження, що неминуче призводить до перегріву.

Читайте також:  На Житомирщині затримано агента ФСБ Росії, якого підозрюють у державній зраді

По-четверте, боріться за якість

 Якщо найгірше станеться і батарея буде пошкоджена, не панікуйте. Це не означає, що ми маємо купувати новий ноутбук. Для більшості доступних на ринку ноутбуків у продажу є запасні батареї. Наприклад, акумулятор для лептопа dell Ви знайдете за посиланням https://www.aks.ua/uk/catalog/akkumulyator-dlya-noutbuka/brend-noutbuka/dell. На подібних компонентах заощаджувати не варто, адже від цього залежить автономність та комфорт експлуатації ноутбука.

 

Be the first to comment