Проблеми та ризики при міграції інфраструктури у хмару

Хмарні рішення – це ефективний шлюз для трансформації бізнесу, що дозволяє звільнитися від застарілих або менш продуктивних систем. До того ж, це вигідний варіант з економічної точки зору — динамічний розподіл обчислювальних ресурсів дозволяє суттєво знизити витрати на розгортання та експлуатацію додатків. Зникає необхідність у купівлі обладнання для утримання дата-центрів, плюс вам відкривається доступ до того обсягу потужностей, який потрібно саме в цей момент.

Здійснюючи перенесення інфраструктури в хмару, ваш бізнес отримує безліч переваг: цифрову доступність, підвищену гнучкість, широкі можливості для оптимізації та швидкого впровадження інновацій. Разом з тим, існують певні ризики при переході до хмарного сховища, які слід вивчити перед початком процедури.

З якими труднощами пов’язаний переїзд у хмару?

Серед списку найпоширеніших проблем досвідчені фахівці виділяють такі пункти:

  • Простій роботи бізнесу. Плануючи перенесення в хмару, необхідно підготуватися до тимчасового відключення серверів. Вам доведеться грамотно розподілити ресурси, а також перейматися питанням належного резервного копіювання. Це дозволить уникнути втрати продуктивності додатків та катастрофічних наслідків, здатних торкнутися ключових бізнес-операцій компанії.
  • Втрата даних. Міграція інфраструктури в хмару – етап, коли дані стають найбільш уразливими. Тому обов’язково потрібно мати резервну копію даних.
  • Сумісність. Мова про коректну роботу програми на базі хмарного сервісу. У певних ситуаціях потрібен час для адаптації до нового хмарного провайдера, щоби виробити ефективні алгоритми для виконання рядових завдань.

Питання безпеки — важлива тема, яка заслуговує на окрему увагу. Витік даних користувача зараховується до найпоширеніших проблем, які вимагають підвищеного контролю з вашого боку. Проведіть ретельну підготовку відділу кібербезпеки. Якщо такого немає, зверніться до експертів для створення надійної мережі.

Поради для успішної міграції у хмару

Планування – один із ключових моментів, завдяки якому міграція в хмару пройде гладко і з мінімальними ризиками. Оцініть точні показники KPI, щоб зрозуміти, скільки вам доведеться витратити ресурсів і на чому вдасться заощадити. У деяких випадках поточна IT-інфраструктура потребує модернізації, перш ніж перейти на хмарне сховище. Це необхідно для того, щоб існуючі системи відповідали вимогам та можливостям хмари. Йдеться про адаптацію бібліотек, платформ, баз даних, веб-серверів та ПЗ, а також перетворення формату даних.

Читайте також:  Яна Маловская: российская гражданка промышляет в Киеве недвижимостью

Після перенесення необхідно забезпечити постійний моніторинг хмарних систем для підтримки безперервності кожного процесу. Цьому етапу передує правильне налаштування, після чого трафік додатків повинен відстежуватися як на рівні серверів, так і кінцевих точок: перевіряються запити, час їхнього відгуку тощо.

Загалом послуги хмарного сервісу – технологія, яка відкриває нові можливості для ведення бізнесу. Особливо це стосується тих, хто розглядає способи масштабування та розширення доступних ресурсів. Але для того, щоб успішно реалізувати задум щодо перенесення інфраструктури, потрібно оточити себе компетентними фахівцями. Інвестиція в поточну команду – чудова стратегія реалізації наміченої мети.

Якщо ви шукаєте способи підвищення кваліфікації та підготовку співробітників, компанія OneCloudPlanet готова надати вам допомогу. Компанія забезпечує всебічну підтримку клієнтам, ознайомить з переліком доступних послуг, допоможе підрахувати вартість міграції в хмару та проконсультує з будь-якого питання.

Створіть перший коментар

Напишіть відгук до статті