В очікуванні прем’єри від Bellingcat: політичні чистки?

Є ймовірність, що на засіданні РНБО 12 березня будуть розглядати варіанти, що саме команда Зеленського може протиставити виходу фільму про “ваґнерґейт” від Bellingcat і чим хоч трохи нівелювати ефект.
Фільм очікується, за одними даними, в понеділок, 15 березня, за іншими – в неділю, 21-го. Відповідно, на засіданні РНБО, гіпотетично, займатимуться вигадуванням “димової завіси”, котру треба буде запустити одразу після виходу фільму: щось, що достатньо якісно відволіче увагу. Скажімо, викриття ще якоїсь спецоперації Кремля. Чи прийняття все ж закону про колаборацію в найжорсткішому варіанті. Чи заборона ОПЗЖ. На що вистачить фантазії Зекоманди.

В цьому контексті вже заговорили про звільнення Єрмака (котрого вже тривалий час практично не чутно). Того самого Єрмака, котрий, згідно з даними деяких ЗМІ, і співвласника проєкту Bellingcat, і навіть британську розвідку просив прикрити вихід фільму. Але він, по суті, звичайний канцелярист, котрий звільняється одним пересічним наказом. Напружувати для такого ціле РНБО – контрпродуктивно. Хоча звільнити Єрмака дійсно можуть, якщо вирішать, що це дещо покращить ситуацію.

Навряд чи таке відволікання уваги спрацює з нашими американськими партнерами, але необхідність приймати якесь рішення у зв’язку з цим однозначно дещо приведе в тонус Зеленського. Зрештою, перш ніж налагоджувати тісну співпрацю, Держдеп і Сенат мають бути впевнені, що деталі цієї співпраці не будуть моментально зливатись ФСБ.

Ну і загалом рухи в цьому напрямку ще раз нагадають Зеленському про необхідність однозначного вибору між олігархом і Держдепом.

Читайте також:  У парламенті Нідерландів виступили за постачання зброї Україні