Союз не склався. Як Пальчевський пішов від Смешка до Столара

Кілька тижнів тому з’явилася інформація, що рейтинговий кандидат в мери Києва Андрій Пальчевський нібито хоче заручитися підтримкою рейтингової партії «Сила і Честь» Ігоря Смешка. Однак це об’єднання так і не відбулося.

1 липня в ефірі телеканалу ZIK з пулу «каналів Медведчука» Андрій Пальчевський повідомив про намір створити власну партію. «Це буде «Перемога. Пальчевського»… На виборах люди повинні знати, за кого вони голосують. Зеленському пощастило з прізвищем. Можна було написати: «зелена партія», «зелений фургон», після виступу Клітіної вчора — «зелені груди», «зелені обійми», і всі розуміли. А ось з Пальчевським що ви намалюєте? Уявляєте, які асоціації? Тому я змушений своє прізвище ставити, це сказали технологи», — зазначив він. Політик і телеведучий також розповів, за чий рахунок буде фінансуватися нова політична сила. «Я буду збирати людей, які щось можуть. Це люди, які вже щось мають», — зазначив Андрій Пальчевський, однак прізвищ фінансових донорів своєї партії так і не назвав. Зате оприлюднив першу партійну трійку, в яку крім нього увійшли відомий психіатр Семен Глузман і лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська, передає Depo.ua.

Нагадаємо, кілька тижнів тому в ЗМІ з’явилася інформація про переговори Пальчевського з партією «Сила і Честь» Смешка. Тоді писали, що це може бути досить взаємовигідний проект: Пальчевський — серед лідерів у рейтингу кандидатів у мери Києва, а «СіЧ» в різних соцопитуваннях має рейтинг, який лише трохи не дотягує до прохідних 5% у разі парламентських виборів. Подвоєння зусиль, писали тоді, дає хороші шанси отримати фракцію в Київраді і Пальчевському, і Смешку.

При цьому, зазначали автори публікації, існує кілька нюансів, які можуть завадити цьому союзу: різна ідеологія, що рано чи пізно може спричинити розкол політпроекту з негативними наслідками для потенційних союзників; небажання лідерів «Сили і Честі» критикувати президента Зеленського, якого Пальчевський критикує і досить жорстко; відсутність зростання рейтингу в разі об’єднання. Знову ж таки, через істотні ідеологічні відмінності, які заважають виборцю сформувати чітку думку як про Пальчевського, так і про політсилу Смешка.

Читайте також:  Верещук в тісних дружніх стосунках з кремлівською пропагандисткою Ахмедовою, а 2015 році їздила з нею в Москву

Зрештою союз не відбувся. Чи висуне тепер «Сила і Честь» власного кандидата в мери — сказати важко. Червневе опитування соціологічної групи «Рейтинг» зафіксувало рівень підтримки партії Смешка на рівні 3,7%, це досить пристойний результат для старту передвиборної кампанії. І цікавий для тих, хто хоче під брендом «СіЧ» поборотися за крісло столичного градоначальника. Втім, є невелике уточнення: мова йде про підтримку в межах країни, рейтинг політсили в Києві відомий, мабуть, лише з закритих вимірів.

А ось що стосується Пальчевського, то тут можна припустити, що він вибрав для себе більш близьких за ідеологією союзників — людей, пов’язаних з ОПЗЖ. А саме називають депутата від цієї політсили, ще недавно одного з сірих кардиналів столичної влади Вадима Столара. Точніше, сірим кардиналом він залишився, тільки зараз зусиллями Банкової його «відтерли» від безпосереднього впливу на мера столиці і його команду, але не від навколополітичних процесів в Києві.

Як стверджують джерела, за новим проектом Пальчевського може стояти саме Столар, якому вигідно мати рейтингового кандидата на виборах мера в столиці. Такий кандидат, та ще й з добре підвішеним язиком, здатний одних політиків «розмазати», іншим, навпаки, «підмазати». А ще в разі виходу в другий тур, навіть якщо розрив з найбільш рейтинговим, Кличком, буде значний, подібний висуванець все одно залишається цінним «лотом» при політичних торгах як з Банковою, так і з командою чинного мера.

У свою чергу Пальчевському може бути вигідна співпраця з сірим кардиналом Києва, яка дає йому додаткові медіаресурси не тільки на каналах з «пулу Медведчука», соратника Столара, але і на міському телеканалі Kyiv.live, про швидкий запуск якого повідомили в травні. А перспектива стати другим на виборах мера столиці взагалі відкриває перед будь-ким непогані шанси вирости до рівня політика, впізнаваного не тільки в Києві. Головне — не перемудрувати з вибором політичних партнерів, оскільки, як відомо, рейтинг — штука мінлива: чим вище політик дереться вгору, тим болючіше падає додолу.

Читайте також:  Вугілля з ОРДЛО. Зрадник не Порошенко а Зеленський. Як Зеленський купує вугіллля з ОРДЛО через РФ