Симісторний стабілізатор має схожий принцип роботи з тиристором, але в нього є особливості. Так, один симістор має площу, яку займає приблизно 4-6 тиристорів. Відповідно, підвищуються маса, габарити нормалізаторів. Плюс симістор гріється набагато більше за тиристор, зокрема за появи струмів пуску, які помітно перевищують номінальні робочі параметри в рази. Це збільшує ризики поломки електронних ключів у разі виникнення дефіциту за запасом вихідних потужностей (мінімально 25%).
Рекомендації користувачеві при купівлі стабілізатора напруги
Перш ніж купити стабілізатор напруги, уважно ознайомтеся з його перевагами і недоліками. У продажу багато пристроїв різних типів, і кожен відповідає певним запитам. Так одно- і трифазні симістори під час роботи створюють короткочасні підйоми і провали показників за аналогією з релейними моделями. Чутливі до будь-яких аномалій струмових значень, перешкод споживачів, що підключаються до подібних нормалізаторів, повинні додатково комплектуватися пристроями для компенсації відхилень значень напруги.
Симісторний стабілізатор напруги вимагає грамотного підходу до управління. Для його реалізації передбачається певна програмна прошивка контролера. За станом контролера потрібно ретельно стежити, оскільки вузол може виходити з ладу через програмні збої та зношуватись з часом.
Спеціалізований інтернет-магазин “Вольтмаркет” є надійним партнером для всіх, хто прагне забезпечити надійне та стабільне живлення своєї техніки. Асортимент магазину включає в себе різноманітні стабілізатори, які можуть ефективно згладжувати стрибки напруги та забезпечувати сталу роботу вашого обладнання. Магазин допоможе вам зробити вибір, а також забезпечить доступ до важливої інформації щодо ефективності та характеристик цих стабілізаторів.
Які плюси у симісторів
Симісторні нормалізатори мають широкий перелік переваг. Серед основних:
- високий рівень системної швидкодії;
- довговічність;
- безшумність;
- хороший коефіцієнт корисної дії.
Симісторні стабілізатори мають оптимальне співвідношення ціни, якості. Якраз ці параметри зумовлюють їхню високу затребуваність.
Під час купівлі завжди враховуйте умови експлуатації приладів. Так тиристори не можуть нормально функціонувати в приміщеннях з високим рівнем вологості – тобто 80% і більше. Симістори потребують додаткового охолодження, надійного захисту від стрибків струму. Щоб зупинитися на оптимальному для вашого випадку рішенні, вивчіть пропозицію на ринку, порівняйте характеристики, почитайте відгуки.
Автор: Куртов Сергій Володимирович (Voltmarket).