Аудіометр: принцип роботи, де застосовується та якого виробника обрати

У кабінеті кожного оториноларинголога неодмінним атрибутом є професійний аудіометр, наявність якого регулюється нормативними актами медицини. Аудіометр — це медичний прилад, призначений для точного вимірювання гостроти слуху. Цей діагностичний апарат дозволяє виявити втрату слуху на ранніх стадіях та визначити її характер. Щоб провести досконале дослідження органів слуху, фахівець повинен мати декілька приладів або один багатофункціональний апарат.

Для пацієнтів різного віку проводяться дослідження за різними методиками, адже сучасна діагностика слуху має враховувати особливості віку пацієнта. Більшість медичних центрів купує окремі прилади для цього. Але сьогодні провідні виробники пропонують придбати один поліфункціональний пристрій, програмне забезпечення якого відкривається з використанням окремих ключів. Ціна аудіометра такого типу значно нижча, ніж при купівлі окремих пристроїв. Він призначений для обстеження слуху та проведення скрінінгу одночасно як у дітей, так і у дорослих.

yDVjxAJjpD9raf7ST5BA8K65p6IJni4DtEjnKviJ-TjHzF_T4iGabFMPwjNMrScfEoyAtXLZ7CrrVauKH-h9yVvG7HMYZ-Ps8DfooRtTrkrb0dxTOaCz-D7Tt7xjbNUIqAOn5ivFxHR00OPLqQ6yguo

Що може запропонувати сучасний електроакустичний пристрій аудіометр?

Сучасні моделі вражають своїм дизайном. Вони оснащені бездротовою зарядкою та бездротовим зв’язком з комп’ютером через Bluetooth. Є варіанти, що працюють на батарейках, а також які мають високочіткісні камери для зчитування графічних кодів та завантаження даних.

Головною метою новітньої аудіометрії стало вдосконалення зонду ОАЕ з функцією зниження чутливості звуків з довкілля. У такому випадку отоакустична емісія (ОАЕ) проводиться значно швидше. Користувачі надають перевагу тим моделям, що дозволяють проводити суб’єктивне та об’єктивне тестування в одному приладі. Багато лікарів вже переконалися у зручності повністю автоматизованої процедури, коли можна отримати повну аудіограму в частотах з мінімальним порогом до 8 кГц.

Який краще купити аудіометр?

Передові виробники приладів пропонують моделі з модульною будовою. Модульна будова означає, що основні функції приладу поділені на відокремлені програмні блоки, що можуть бути завантажені або оновлені незалежно один від одного. Це робить обслуговування та модернізацію пристрою більш продуктивними і менш коштовними.

Читайте також:  Анатолий Редер и его чартерные связи: от Саакашвили до криминальных авторитетов

Дуже зручно, коли є можливість використання демо версій. І чим більше пробний термін, тим більше часу для вивчення потенціалу конкретного блоку.

dpYGcwgmjo4GfCNaKzJjmEdqbkWjF_dQ-UR_pZgO24D0N2kPevwdXuqeHEvdsxZaUm6kqBrlkeByHVZ_2T904wbr4i4tuKWJSgZTeO0_FVWpBrqOgMSmyOtr9q92jaAiOZ9X3undAHUukHtAdZRBEVA

Одним з лідерів у цьому напрямку є компанія PATH Medical, що продає медичне обладнання. Її прилади складаються з таких модулів, що виконують:

  • тональну аудіометрію різних типів;
  • вивчення потенціалу розбірливості мови;
  • фізіологічні вимірювання з автоматичною оцінкою порогів слуху та інших показників;
  • передачу даних для обробки, збереження та проведення динаміки розвитку органу слуху.

При виборі аудіометра, особливо важливо звернути увагу на зручність використання, можливість обслуговування, якість технічної підтримки виробника, а також на можливість модернізації приладу в майбутньому. Останнє особливо важливе, бо медична технологія швидко розвивається, і можливість оновлювати аудіометр відповідно до найновіших вимог і стандартів може стати великою перевагою.