Що таке теплиця?

Теплиця https://novateplica.com.ua/uk/ – теплиця з достатнім опаленням або конструкція теплиці зі стінами та дахом. Вона виготовлена із прозорого матеріалу [такого як полікарбонат https://novateplica.com.ua/uk/teplitsy-iz-polikarbonata/, де рослини вирощуються в необхідних для них регульованих кліматичних умовах.

Конструкції теплиць відрізняються за розміром, від маленьких сараїв до промислових будівель. Мініатюрний тип називається холодним каркасом. Внутрішня температура теплиці, яка потрапляє на сонячне світло, стає порівняно теплішою, ніж зовнішня температура, що захищає її вміст від холодної погоди.

Скляні теплиці оснащені сучасним обладнанням, таким як екранування, охолодження, опалення та освітлення, які контролюються комп’ютером для регулювання та оптимізації умов, необхідних для росту рослин.

Ви також можете знайти кілька методів, які використовуються для управління умовами вирощування, такими як відносна вологість, температура повітря та дефіцит тиску пари. Він полягає в тому, щоб забезпечити вирощування конкретної культури з оптимальними екологічними вимогами.

Історія та інтер’єр 

Теплиця – це споруда, створена для захисту ніжних або несезонних рослин від сильного холоду чи спеки. У XVII столітті для будівництва оранжерей зазвичай використовували цегляні або дерев’яні укриття. В результаті вийшло добре джерело тепла і середня кількість віконного простору.

Згодом теплиця вдосконалилася, оскільки вартість скла зменшилася, і численні передові методи опалення стали доступними. Зрештою, незапланований сценарій призвів до того, що теплиця перетворилася на конструкцію зі скляними стінами та дахом з основним дерев’яним або металевим каркасом.

У першій чверті 19 століття воно змінилося, перейшовши від простого заповідника в складному кліматі до цілком контрольованого середовища існування. У той час теплиці також були модифіковані для задоволення унікальних потреб різних рослин. Удосконалення в цьому столітті підвищило попит на екзотичні рослини, що згодом відкрило двері для прийняття тепличної культури, починаючи з Англії та поширюючись на багато інших країн.

У той час як менші споруди користуються більшим попитом серед любителів, колекціонерів і звичайних садівників, більші теплиці необхідні для ботанічних досліджень, особливо в сільському господарстві та садівництві.

Читайте також:  Отоларингология в клинике GARVIS

Сучасна теплиця була адаптацією попередніх моделей, як правило, будівля зі скляним або пластиковим каркасом. В оновленій теплиці вирощували овочі, фрукти, квіти та багато видів рослин, які потребують певних температурних умов.

Прикладами перших конструктивних форм є пролітна теплиця з А-подібним або двосхилим дахом і двосхилий теплиця, що спирається на борт будівлі. Щоб зменшити кількість зовнішніх стін і витрати на опалення, дві або більше теплиць прогонового типу встановлюють під кутом поруч.

У той час як менші споруди користуються більшим попитом серед любителів, колекціонерів і звичайних садівників, більші теплиці необхідні для ботанічних досліджень, особливо в сільському господарстві та садівництві.

Сучасна теплиця https://novateplica.com.ua/uk/tepliczy-pod-plyonku/ була адаптацією попередніх моделей, як правило, будівля зі скляним або пластиковим каркасом. В оновленій теплиці вирощували овочі, фрукти, квіти та багато видів рослин, які потребують певних температурних умов.

У такій ситуації необхідна система вентиляції, оскільки в теплиці може стати занадто жарко або холодно. Як правило, це включає в себе отвори в торцевих стінах з електричними вентиляторами, які використовуються для втягування повітря, а потім його циркуляції всередині салону, і вентиляційні отвори на даху, які можуть працювати автоматично.

Вимоги до температури

Рослини, які вирощуються і містяться в теплицях, поділяються на широкі категорії в залежності від вимог до температури в нічний час. Так само нічна температура в прохолодній теплиці регулюється в межах 7–10 °C. Цибулинні рослини, як-от тюльпани, гіацинти, нарциси, іриси, нарциси, цикламени, гвоздики , азалії, ітінерії, фуксії, герані, левиний зів і запашний горошок, — це деякі рослини, яким для виживання потрібна прохолодна оранжерея.

У той же час нічна температура теплої теплиці становить 10-13 °C. Тому бегонії, глоксинії, хризантеми, орхідеї, африканські фіалки, троянди, колеуси, багато видів папоротей і кактусів, різноманітні сукуленти для раціонального зростання потребують теплої оранжереї.

Каладіуми, пасифлори , гарденії, бугенвілії, кілька видів пальм і орхідей потребують тропічної оранжереї. Для нормального розвитку [теплиця] повинна мати нічну температуру 16–21 °C. Країни з прохолодним кліматом використовують комерційні теплиці для вирощування та підтримки помідорів разом з іншими овочами для теплої погоди.

Читайте також:  Как ухаживать за чугунным литьем для печей и каминов?

Властивості теплиці

Скло, що використовується в домашніх теплицях, зазвичай становить 3 мм або ⅛″, відоме як садове скло. Таке скло має якість звуку, яке не повинно мати бульбашок повітря.

Найчастіше в теплицях використовуються поліетиленові плівки з додатковими багатошаровими листами полікарбонату (акрилове скло ПММА).

У комерційних скляних теплицях, як правило, використовуються високотехнологічні виробничі потужності, зокрема овочів чи квітів. Що стосується усиновлення, то в усьому світі налічується приблизно дев’ять мільйонів акрів теплиць.

Необхідність теплиці

Навіщо потрібна теплиця? Є кілька важливих причин, чому потрібно перейти на теплицю. Але, по-перше, ось деякі факти про те, що теплиця діє як благо:

Інтенсивна погода вбиває багато рослин, які можуть добре процвітати в теплиці. Однак ви можете використовувати невеликий електричний обігрівач, щоб підігріти температуру в теплиці.

Насолоджуйтесь свіжими овочами без хімікатів протягом року, справді заощаджуючи витрати на покупку в продуктовому магазині.

Теплиці зберігають природне середовище всередині навмисно корисним для здоров’я. Наприклад, розсіяне світло в теплицях Solexx усуває сезонний афективний розлад [розлади, пов’язані зі зміною сезону].

Вирощувати екзотичні тропічні рослини в теплицях можна зазвичай у будь-який час року.

Тепер будьте активним садівником у будь-який час року, навіть якщо це холодна пора року. Потім продовжуйте цей же сад і в теплу погоду.

Будь-який продавець або фермер може встановити теплицю, яка забезпечить здоровий і поживний урожай цілий рік.

Теплиця також допоможе вам заощадити багато грошей без втрати виробництва.

Розробка теплиці

Теплиці дозволяють здійснювати широкий контроль над середовищем росту рослин. Технічна специфікація теплиці визначає ключові фактори, які будуть враховані. Деякі ключові елементи – зрошення, температура, освітленість і рівень тіні, внесення добрив і атмосферна вологість, відіграють вирішальну роль.

Теплиці також використовуються для подолання обмежень у вирощуванні будь-якої землі. Наприклад, це може бути короткий вегетаційний період або низький рівень освітленості, зосереджуючись на позитивних моментах — відтепер вони можуть збільшити виробництво їжі в маргінальних середовищах. З точки зору тіні, будинки в основному використовуються для створення належної тіні в жаркому та сухому кліматі.

Читайте також:  ZWCAD 2024 и ZW3D 2024: новая эра дизайна и инженерии

Тепличні приміщення можуть дозволити певним культурам вільно рости протягом року, де закрите середовище стає все більш вирішальним у забезпеченні продовольством країн у високих широтах. Наприклад, Альмерія, Андалусія, Іспанія, є одними з найбільших комплексів у світі, з теплицею, що охоплює близько 200 км (49 000 акрів).

В основному ця конструкція використовується для вирощування квітів, овочів, фруктів, а також для пересадки. Унікальна теплиця допомагає вирощувати такі культури, як помідори, які зазвичай використовують для комерційного виробництва. Більшість овочів і квітів можна вирощувати в неочікуваних теплицях, особливо в кінці зими і ранньою весною.

На вулицю такі сутності пересаджують у міру потепління. Для складання лотків для насіння всередині теплиці люди використовують стійки для лотків для насіння для подальшого висаджування назовні. Гідропоніка – це тип, який використовується для максимального використання внутрішнього простору під час вирощування культур до зрілого розміру.

Тип джмелів може виступати в якості запилювачів для запилення. Однак існує багато інших видів бджіл, які використовуються для штучного запилення.

Закрите тепличне середовище має особливі вимоги до управління, відмінні від вирощування на відкритому повітрі. Це допоможе контролювати різні фактори, такі як шкідники та хвороби, висока температура та вологість. З іншого боку, зрошення є обов’язковим для забезпечення водою. Однак більшість з них використовують спринклери або крапельні лінії.