Шарій, Пальчевський, Портнов, Усік та інші – адепти кремлівської пропаганди в Україні: хто вони

У  них завжди є гарне фінансування, найкращі менеджери із тих, які є на теренах України. Ці люди ніколи не напишуть про скорочення штатів і прохань, які останнім часом стали далеко не рідкістю: “любі друзі, наше медіа переживає скрутні часи, скиньте на карту хто скільки може”

Часи ідуть, країна вчилася з нуля воювати, вибудовувати логістику з низів і трусити лінивих і жадібних чиновників.

Не навчились головного — мати своїх авторитетів, лідерів думок і підтримувати свої ЗМІ. Без кремлівського душку.

Зате медіа, щедро спонсоровані Віктором Медведчуком, зараз практично переживають друге дихання. Бо ж саме 112 Україна, NEWSONE та ZIK транслюють онлайн уроки для школярів, які гризуть граніт науки удома на карантині. А поміж уроками населенню розповідають, як громадяни втомилися від війни і хочуть миру, тільки от партія війни заважає. Бо дуже добрий інформаційний грунт заготовлявся всі ці роки. Потрібні месиджі людям підсовували.

Через певний час у світі події в Україні 2019-20 років вчитимуть як унікальний кейс, коли одним промиванням мізків Російській Федерації вдалося досягнути своїх цілей. Бо вони виростили свої авторитети, навіть із приставкою “лже”, а проукраїнська сторона забила не це.

Ми розібрали, хто найбільше виступає ретрасляторами повісток, які допомагають і так збіднілій на критичне мислення нації докотитися до ручки, а потім, цілком можливо — і безболісно анексувати нашу стражденну і ще суверенну країну до Російської імперії.

13 штучних ЛОМІв

Сергій Сивохо

Після звільнення із радників секретаря РНБО він як ні в чому не бувало продовжує розказувати про свою роботу по інтеграції проросійських бойовиків уже з екранів ЗІК і 112 Україна.

Бо ж ходять чутки, що очільник ОПУ Андрій Єрмак та його російський товариш Дмітрій Козак мають домовленості про особливий статус ОРДЛО в Конституцію. Отже, такі примирювачі як Сивохо владі дуже потрібні. Навіть без ксиви радника РНБО. 21 квітня Сергій Сивохо сходив на інтерв’ю до Наташі Влащенко, де укотре заявив, що НАТО і ЄС не наш варіант, а націоналісти, які давали йому ляща на Національній платформі примирення — були спонсоровані колишньою владою.

А днями Сивохо був уже на інтерв’ю в Олесі Бацман, де заявив, що “у нього немає бажання закінчувати війну в голові президента РФ Володимира Путіна. Зате він хоче закінчити війну в головах українських громадян”. Та і взагалі українцям варто боротися із “стереотипом ворога, який живе за лінією розмежування”.

Анатолій і Ольга Шарій

 

Після того, як Шарія зняли із розшуку Інтерполу, а в його блозі стало більше компліментарних записів у бік МВС — чимало, хто замислився, чи не повернеться утікач восени під місцеві вибори. Бо партія Шарія уже має більше ніж партія “Голос” за національними рейтингами і претендує на присутність у місцевих органах влади у Одесі, Запоріжжі, Харкові — де ОПЗЖ уже не вірять, але шукають нових героїв в антиукраїнській ніші.

Сімейство Шаріїв не вилазить із пулу телеканалів Віктора Медведчука. Улюблена тема критики — недолуга політика Володимира Зеленського, якого сімейна пара називає не інакше як “гірше ніж Петро Порошенко”. Коли треба загнати побільше єресі про справи Майдану, підозрюваних у справі Шеремета чи відпрацювати повістку по Стеренку — ударники труда вмикаються із кожної праски. А от найулюбленішою темою стала…учителька історії із онлайн-школи Ситник Елла Василівна. Яка спромоглася розповісти п’ятикласникам те, що Російська імперія мала людоненависницький характер і життя під нею було ой яке не медове. Потенційним виборцям партії Шарія цього краще не знати.

Алеся Мєдвєдєва

Юна переселенка із Горлівки і активістка партії податківця Януковича Олександра Клименка, яка осіла на сайті “Страна.юа“, відпрацьовує страшилки в стилі — “как националисты в Запорожье поставили девочку на колени” і “что делают биолаборатории США в Украине”.

Читайте також:  На кого опирается Виктор Медведчук. Лобби кума Путина в Верховной Раде

Попри те, що Алєся заховалася від війни в безпечному Києві — вона переживає за мешканців ОРДЛО і регулярно просуває головну тезу російської пропаганди про те, що спочатку на території ОРДЛО мають відбутися вибори, а потім уже якось будемо уживатися з усією флорою і фауною Донбасу, а там, може, колись і кордон візьмемо під контроль.

Із Алєсі, яка чесно зізналась в інтерв’ю колишній регіоналці Олені Бондаренко на сайті “Ехо Киева”, що не вважає себе журналісткою, бо не уміє писати, а читає Лукаш та Портнова — ліплять дутого лідера думок. Ось Алєся в студії Піховшека, телеканалу НАШ, а ось — і серед “авторитетів національної думки” на скандальній Національній платформі примирення, де Сергій Сивохо отримав ляща від реальної спільноти.

Алєся Мєдвєдєва це такий шматочок еротизму для ватної аудиторії, яка схаває усе, дивлячись на миле личко.

Ірина Паламар

Кілька місяців поспіль в ефірах 112 Україна, NEWSONE та ZIK з’являється світська левиця, захисниця доярок і тваринників і донька колись успішного голови колгоспу на Вінничині Олександра Паламаря.

Коли із Ірини ліплять преміум-спікера, там теж експлуатують тему жіночої привабливості по повній — візуально вона нагадує покійну екс-регіоналку Ірину Бережну. Ще якихось два роки тому Іра організовувала мін МінАПК маленькі мітиги з захисту фермерів-равлиководів — зараз нещадно критикує співпрацю із МВФ, залишки здорового глузду та кпинить престарілого Джорджа Сороса.  А от улюблена тема — підняти із нічого “мовне питання”. Зі свіжого — те, що влада начебто не підготувала інструкції з протидії коронавірусу… російською мовою.

“Я считаю, что это геноцид, когда нельзя сейчас получать и выписывать документы на русском. Просто президент слушает своих недостойных советников и делит страну на две части”, — нагнітає Паламар, яка, очевидно, мітить на депутатство ОПЗЖ у майбутньому скликанні.

Юрій Молчанов

Експерт-багатостаночник та колишній продюсер “Ентер мюзік”, який роздумував піти у монахи. Раніше Юрій давав інтерв’ю на тему, що таке щастя для жінок і чоловіків:

“Она должна быть матерью, хранительницей очага, женой. Только тогда она может быть по-настоящему счастлива. Большим счастьем для нее может быть, наверное, только монастырь — но это зависит от внутреннего состояния, могущий вместить да вместит. А мужик должен реализовывать себя в деле”.

Зараз Юрій розказує про те, що МВФ і співпраця з ним — це угода з сатаною, а підтримка гуманітарної сфери в Україні — це типу зрада.

“Выделять два миллиарда на патриотическое кино — это определенно шароварщина — команда ЗЕ может называться  командою ЗЕ-БПП”, — розкахує Молчанов із кожної праски Медведчука. 

Так само натякає Юрій і про абсолютно безглузде фінансування Держкіно, Українського культурного фонду та Іституту книги — тобто усіх тих маркерів, які за кілька років дозволили Україні дещо відірватися від “русскіх скрєп”.

Ті самі тези про непотрібність національної ідентифікації майже один в один вкладають у вушки глядачів Володимир Кацман, Олена Бондаренко та Володимир Лазарєв.

Макс Назаров

Ведучий був іще одним “авторитетом”, якого Сергій Сивохо кликав на Національну платформу примирення у березні. Націоналістів і активістів, які пришли спитати у Сивохи про “громадянську війну” Назаров називав не інакше як “провокаторами, які відпрацьовують свою повістку”. Як і більшість “авторитетів” із каналів ОПЗЖ Макс переконаний у існуванні деякої активної меншості, яка заважає підконтрольній Україні миритися із ОРДЛО.

Щодо інших питань позиція Макса Назарова — классика по нотах. УПА — “бандити, які боролись за титульну націю”. Російську мову в Україні всіляко прищеплюють — “у тебя русский язык, значит, ты потенциальный враг”. На фронт у 2014 забирали російськомовних — “а что, львовский националист пойдёт воевать”.

Читайте також:  Чи піде Пальчевський за Думчевим? У "переможця" є два шляхи

Макс Назаров не приховує, що його улюблена рольова модель Анатолій Шарій: “он порвал миллионы, каждый в нем видит себя”.

Андрій Нєдовєс 

Це окрема перлина, щоби розуміти, кого називають ЛОМами, авторитетами і експертами. Ось як згадує про цю особу луганчанин і блогер Сергій Іванов: “Абсолютно кінчений зрадник, один з двигунів “російської весни” на Луганщині, хедлайнер сепаратистських сесій Луганської облради, підписант звернення до братнього російського народу, багаторічний резидент “Миротворця”.

Нєдовес продовжує мешкати в Луганську, а його компанія дуже успішно ремонтує армійську техніку РФ.  Нєдовєс виступає експертом із миру на Донбасі у програмах Наташі Влащенко.

23 квітня сепаратист включався у програму “Народ проти”, де бідкався, що мешканці окупованих територій дуже розчаровані новою українською владою, бо та жодним чином не сприяє завершенню конфлікту й не робить Україну такою, до якої “Донбасу хотілося б повернутися”. Та й у тому, що розведення військ відбувається не так швидко, як планувалося,  винна, звісно ж, Україна. Натомість бойовики, за словами Недовєса, “прагнуть розвести сили та форсувати мирний процес”. Слово “Росія” у включенні взагалі не фігурувало.

Але головне тут — сепаратист відкрито виступає експертом у питанні миру на Донбасі!!!

Андрій Пальчевський 

Людина із дуже насиченою біографією — кадровий російський військовий, потім — український бізнесмен, телеведучий та навіть заступник міністра. На українському телебаченні він освоїв нішу досвідченого мачо. Нема жодної теми, де б Пальчевський не міг виступити експертом. Хоч реформа медицини, хоч війна на Донбасі, хоч кадрова ЗЕ-політика.

Останнім часом він щоденно виступає на всіх каналах ОПЗЖ та Ріната Ахмєтова — подейкують, що Пальчевський аж дуже хоче стати мером Києва. Тому віднедавна він активно повторює риторику ОПЗЖ.

Так, Пальчевський активно поширює фейк про американські лабораторії на території України, в яких працюють із небезпечними вірусами.

Саме від нього пішла хвиля істерії, що насправді хворих на коронавірус в Україні в 100 раз більше, аніж в офіційній статистиці.

Хоча на початку Пальчевський намагався улещувати Володимира Зеленського, в його риториці усе частіше лунають слова про те, що “нужно сказать “нет” институту президенства”, а самому президенту він пророкує прихід наступника дуже нелояльного до ЗЕ-влади.

Руслан Бортнік

Людина, яку підписують політологом, а по факту він озвучує усе, що на умі у Віктора МедведчукаБортнік виступає за економічні зв’язки із Росією. Цікаво послухати варіант “мирного врегулювання на Донбасі” від цього щедро цитованого політолога — особливий статус ОРДЛО, регіональна російська мова, активне утілення “формули Штайнмайєра”.

Бортнік був одним із тих, хто боровся із першим урядом Олексія Гончарука. Він називав їх профанами і дебілами, які тягнули рейтинги влади на дно. І від них треба було дуже швидко позбавлятись.

Головні тези Бортніка — “общество устало от Евросоюза”, “в города хлынут потоки бедных людей из сёл”, “федерализация — лучшая модель государства в Украине”.

За іронією долі Руслан Бортнік чимало років був помічником сумнозвісного Вадима Колесніченка.

Олександр Усик

Професійний український боксер і абсолютний чемпіон світу. Усик віруючий православної церкви Московського патріархату з усіма наслідками такого вибору. Цим фактом дуже користуються ті, хто хоче використати впізнаваність спортсмена заради політичної мети.

Не так давно Усик сходив на інтерв’ю до Олени Бондаренко, де поміж питань про кохання і спорт Усика змусили маніпуляціями вивести на відповідь про декомунізацію.

“Люди, які хочуть це робити, нехай візьмуть мило, мотузку й повісяться. Тому що вони самі народилися в Радянському Союзі. Деякі люди, що це роблять, самі були в партіях, і тепер радять, що і як робити”. 

Усик знімається у російських православних кіно, де його регулярно змушують бовкнути щось накшалт — “війну на Донбасі організували політики”.

Читайте також:  Пальчевського знову спіймали на брехні. Відео

А зовсім недавно Усик сфотографувався із червоною кулькою — тепер є інтрига. Приєднається до партії Шарія Усик чи ні. Раніше він з ним робив стріми в Інстаграм.

Василь Ломаченко

Чемпіон світу WBC, WBO і WBA у легкій вазі і ще одна маріонетка в руках пропаганди, як і Усик. Обидва спорсмени приклад того, що інколи треба просто мовчати. Однак Василь Ломаченко теж людина віруюча і днями трапився новий скандал.

Боксер знявся у російському православному кіно, де заявив, що у нього багато друзів, родичів і суперників із РФ, з усіма з яких він спілкується, дружить і підтримує відносини.

Так само не бачить Ломаченко і справжніх причин війни:

“Якщо чесно, це не вкладається в моїй голові. По суті ми є одним народом.  Для мене з дитинства не було поняття Росія, Україна, Білорусь. У мене не було поняття, що це інші люди або інша країна, що є якась межа”.

Василь настільки не відчуває межу між окупантом і своєю країною, що взимку встрягав в іще один скандал — публікував відео з російським спецназом.

Такі учинки саме те, що треба російській пропаганді аби зомбувати інстаграм-армію прихильників боксера.

Дмитро Співак 

Колишній депутат Одеської міськради, який кілька років оббивав пороги різноманітних каналів аби стати телеведучим. Урешті йому вдалося це зробити на NEWSONE. Співак балотувався по списку “Слуги народу”, однак депутатом стати не вдалось, тому Дмитро Співак “поливає лайном” з голубих екранів співпрацю з МВФ, ринок землі, самого Володимира Зеленського. 

Приклад новітнього авантюриста, коли людина не є фахівцем у жодній галузі, але виступає експертом з усього одночасно.

З недавніх пір язикатий спікер дуже часто з’являється ще в ефірах каналів Ріната Ахмєтова. Це може означати, що у олігарха проглядаються до пулу уже створених штучних “авторитетів” — бо ж знадобиться на майбутніх виборах робити суспільну думку. У Одесі про Співака кажуть просто: “ми утопили в унітазі, а воно спливло у Києві”.

Андрій Портнов

Коли у 2018 колишній архітектор режиму Віктора Януковича уперше з’явився в ефірі Наташі Влащенко — у багатьох був шок. Однак час минає, перші емоції уляглись — і тепер Андрій Володимирович не просто поважний і бажаний експерт на каналах Медведчука і Ахметова. Він хедлайнер денних повісток тих, хто грає проти держави Україна.

Портнов люто ненавидить Майдан — називає його учасників “злочинним кублом, яке героізують в підручниках”. Портнов виступає за кримінальні справи проти Порошенка, Парубія, Чорновол. Віднедавна постійно повторює про необхідність відправити за грати Сергія Стерненка.

Послугами Портнова ситуативно користується нинішня влада, а в минулої забракло яєць розслідувати його діяльність в адміністрації Януковича. Доходить до смішного, коли послугами “авторитета” Портнова користуються уже ті, чий бізнес потерпав від свавілля Януковича. Так, недавно Євген Черняк провів дуже компліментарне інтерв’ю з Портновим для “Big money”.

Портнов погрожує прокурорам і слідчим, але СБУ і ДБР не бачить у цьому проблеми. Андрій Портнов на відміну від інших фігурантів “чортової дюжини” має розум, досвід і сам формує повістку дня. Але усі ці люди разом якраз і є передовим десантом з промивання мізків і мовчазного приєднання України до Росії. На некомфортних умовах для нас усіх. Але вигідних для цих 13-ти.

ДЕПО