Ремонт та перетяжка передньої панелі (торпедо) термовінілом. Де купити матеріали?

У яких випадках доводиться ремонтувати чи обтягувати шкірою передню панель салону автомобіля?

Зазвичай, цю операцію проводять із панелями, на яких відпрацювали подушки безпеки пасажира, а також з відстріляними «черепашками» – кермовими подушками Airbag комплектуючи від них можна придбати за посиланням https://airbag-shop.com.ua/ua/

Ще, як варіант, зіпсовану панель (торпедо) якимись хімікатами або пропалену сигаретами, подряпану. Також для любителів тюнінгувати своє авто. Адже можна вибрати будь-які кольори шкірозамінника, а також його структуру. Потрібно лише увімкнути фантазію.

Я думаю, класно виглядатиме салон обтягнутий білою або кольору слонової кістки шкірою, нехай і штучною!

Як перетягнути передню панель шкірозамінником або вінілової шкірою своїми руками

Тут і зараз, у цьому уроці розглянемо конкретне завдання. Тому приступимо!

Маємо: Пластикову панель (торпедо) з некрасивими порізами битим лобовим склом.
Завдання: Отримати на виході після ремонту панель, яка впишеться в загальний дизайн салону автомобіля.

Для успішного початку роботи слід купити матеріали для ремонту, всі матеріали ви можете знайти за посиланням https://airbag-shop.com.ua/ua/katalog. Нприклад термовініл будь якого кольору.

Розмір полотна може скласти від 1.40 х 2.00 метра. Вартість цього шматка приблизно 350 гривень (всі ціни вказані на момент написання цієї статті) на різні види штучних шкір/термовінілу ціна варіюється. Також, був куплений спеціальний термофіксований взуттєвий клей  – 1 літр, за 160 гривень. І звичайно, нам знадобиться будівельний ніж і пензлі для нанесення клею.

Разом:
Приблизно всі матеріали для перетяжки торпедо, обходяться нам в 500-800 гривень. Для порівняння, за перетяжку на стороні, просять 7-10 тисяч. Ціна на торпеду з розбирання йде від 4 тисяч гривень. Даний розклад за матеріалом підійде практично для будь-якої торпеди, будь-якого автомобіля. За допомогою якого і відбуватиметься головна дія – розтяжка термовінілу, який можна придбати https://airbag-shop.com.ua/ua/termovinil-dlya-peretyagyvannya-torpedo-avto, гарячим повітрям та приклеювання до основи. Без нього нікуди!

Технологія ремонту пластикової панелі автомобіля, перетяжка торпедо

Насамперед слід ретельно відмити поверхню торпедо, яка обклеюватиметься. Спочатку водою, можна з милом або порошком із застосуванням жорсткої щітки, потім будь-яким розчинником- знежирювачем.

Наступний етап – ремонт дефектів на поверхні. Шпаклівка по пластику цілком підійде. Якщо поверхня торпедо обтягнута м’яким матеріалом (продавлюється пальцем), перед нанесенням шпаклівки слід спочатку нанести грунт по пластику, а потім 2К акриловий грунт, інакше шпаклівка не буде триматися на даному покритті. Той самий момент стосується і «черепашок», вставок на кермі з відпрацьованими Airbag. Це питання, детальніше розглянемо нижче.

Читайте також:  Дівчат-волонтерів висадили з рейсового автобуса через те, що вони попросили вимкнути російський серіал.

Перед нанесенням клею обов’язково слід знежирити всю поверхню.

Починати слід з найвищої частини, у нашому випадку (та й не в нашому, напевно, теж) це козирок панелі приладів. Намазуємо цю ділянку клеєм, а так само ділянку шкірозамінника , який приклеюватиметься на козирок. Чекаємо приблизно 5-10 хвилин і приклеюємо. Для завершення фіксації слід нагріти проклеєну ділянку феном.

Для нормальної полімеризації клею температура поверхні повинна становити близько 50-60 градусів.

Рекомендація: Гріти термовініл слід дуже акуратно, є можливість спалити все на хрін! Краще для початку потренуйтеся, наприклад, на бардачку.

Далі, починається все найцікавіше та найскладніше! А це, власне, сам процес натяжки шкірозамінника та його фіксації клеєм на панелі. Поступово, від козирка переходимо до проклеювання навколо. Поспішати не треба, час фіксації клею досить тривалий. Навіть при прогріві він встає намертво не раніше ніж через 20-30 хвилин. Тому пам’ятаємо, що поспіх хороший тільки при лові бліх. Знову, наносимо клей на прилеглу ділянку панелі і на ділянку у відповідь шкірозамінника . Чекаємо кілька хвилин, щоб з клею вийшов розчинник.

Якщо слід змінити форму (натягнути), то акуратно гріємо феном потрібну ділянку шкірозамінника , і він легко розтягується в потрібному напрямку. Пригладжуємо його до поверхні панелі, прибираючи складки та ще гріємо феном для фіксації клею.

Рельєфи поверхні (наприклад, щаблі), які потрібно повторити ми проминали пластиковим шпателем зі стіченими кутами, щоб не подряпати поверхню шкіри! Це досить складні ділянки і доводилося кілька разів прогрівати і вминати по рельєфу. Цей момент слід врахувати.

Ще один важливий момент, який слід врахувати.

Якщо потрібно глибоке використання всередину панелі, в нашому випадку це були повітропроводи, то натягувати всередину шкірзам слід перш, ніж зафіксуєте шкіру клеєм навколо отвору. Це зумовлено тим, що шкірозамінник має межу розтяжності і, натягуючи його всередину на досить велику глибину, близько 5-7 сантиметрів, якщо не закріплені краї, то можна за рахунок них стягнути до потрібної глибини.

У нашому конкретному випадку ми припустилися помилки. Зафіксувавши всю шкіру навколо глибоких отворів, і одержали геморой. Навіть повністю розтягнувши, шкірозамінники за допомогою фена не змогли просадити його до дна.

Читайте також:  Трубопрoводная и запорная арматура производства «UKSPAR®»

Весь процес можна узагальнити таким чином:

 1. Намазуємо клей на сторони, що стикуються .
 2. Гріємо феном і розтягуємо за формою шкірозамінник .
 3. Пригладжуємо до панелі по рельєфу.
 4. Присушуємо, гріємо та ще й за допомогою підручних предметів (у нашому випадку це пластиковий шпатель) притираємо до рельєфу панелі.
 5. Обрізаємо надлишки шкірозамінника .

Найбільшу складність викликала обтяжка боковин торпедо. На фото добре видно, як з боковин звисають спіднички з оборочками. Перемогти цю проблему вдалося шляхом спочатку розтягування шкірозамінника вгорі боковин, а потім трохи зморщуючи його на краях внизу.
Усі краї були обрізані, загнуті та приклеєні всередині.

Щоб прибрати надлишки матеріалу ( шкірозамінника ) в середині спереду, де йде консоль, було зроблено один шов встик. Шов вийшов практично непомітним.

Це торпедо, я вважаю дуже складне в плані перетяжки. На більшості автомобілів панелі мають форму набагато простіше варіанта, на якому ми ставили свій експеримент.

Технологія ремонту м’якої панелі, а також вставка в кермо «черепашки»

При ремонті, не пластиковій панелі, а покритій м’якою оббивкою, може виникнути низка проблем із нанесенням ремонтних складів, таких як шпаклівка.

Припустимо, що у нас на торпедо є розрив від подушки безпеки, що стрільнула.

Дану виламану ділянку слід закласти. Якщо на це місце встановлюватиметься нова подушка безпеки, нижче ми розглянемо цей варіант.

Якщо подушка безпеки не встановлюється, місцевий розрив слід поєднати і закріпити зсередини будь-яким способом. Зовні це місце слід зашпатлювати. Для того, щоб шпаклівка трималася, дану ділянку слід обробити ґрунтом по пластику та зверху акриловим ґрунтом. Потім, шов шпатлюєте спеціальною шпаклівкою зі скловолокном. І далі вирівнюєте поверхню звичайної універсальної.

Хочу повторитися, що цей спосіб не підійде для варіанту, де потрібне встановлення нової подушки безпеки!

Далі, ґрунтується вся панель. Грунт по пластику та акриловий грунт. За такою ж технологією ремонтується вставка в кермо.
Тепер можна приступати до обтяжки торпедо штучною шкірою.

Запобіжні заходи, якими не слід нехтувати при обтяжці панелі шкірозамінником .

 1. Поверхню слід готувати ретельно, не залишаючи на ній задир, не зароблених порізів та інших дрібних дефектів. Пам’ятайте, що вся дрібниця промальовується потім на рельєфі. А воно вам потрібне?
 2. При нанесенні клею пензлем, особливу увагу приділяйте рівномірності нанесення шару, оскільки будь-які потовщення (грудочки клею) вилізуть на поверхні негарними горбками.
 3. Також, не залишайте на поверхні з клеєм волосків, що випали, від кисті. Малюються, на фото не видно, але це факт.
 4. Як говорилося вище, велика небезпека перегріти шкірозамінникам і просто підпалити його. А це, вже вся робота коту самі знаєте куди.
  Тому, тримайте фен подалі від шкірозамінника , прогріваючи його як би поступово. Постійно переміщаючи легкими рухами, не гріючи тільки одну точку, а всю область. Коли він почне тягтися, відчуєте. Спочатку рекомендую потренуватися, наприклад, на кришці бардачка.
Читайте також:  Приложения для ставок на спорт: зачем они нужны

Проблеми безпеки (Airbag)

Настійно не рекомендую метод, описаний вище, для ремонту торпедо , в який ви плануєте ставити подушку безпеки – Airbag. Для спрацьовування подушки вона повинна прорвати зовнішню панель. Кожзам вона порве з легкістю, а от зашпакльовані місця може не подужати. Як вирішити цю проблему – поки що не вивчив. Як знайду інформацію, додам до статті. А поки що можна подискутувати у нашому форумі на цю тему.

Переваги та недоліки даного способу

Після цієї операції значно знижується скрипучість передньої панелі, особливо на вітчизняних авто. Та й звичайно елегантний зовнішній вигляд.

З недоліків можна назвати те, що це досить трудомістка і копітка операція. Не рекомендую, братися за неї поодинці, не маючи достатнього досвіду. Краще робити обтяжку вдвох із помічником.

Застосовуючи клей описаний вище і з яким працювали ми, висока ймовірність відшаровування шкірозамінника, в місцях “сходів” при сильному нагріванні на сонці.

Ще один момент, який слід врахувати, те, що після обтяжки торпедо, буде складно вставляти різні штатні заглушки та грати. Оскільки в місцях їх кріплення посадкове місце зменшиться. Проблема вирішується місцевим підрізанням і підпилюванням комплектуючих, що вставляються, а також перед встановленням даних елементів слід збризкати їх будь-яким засобом для змащування пластику і гуми, наприклад, силіконовим мастилом або поліроллю для пластику.