Призначення з’єднувальних клем – функції та вибір

Якість електротехнічного устаткування – не лише гарантія ефективної роботи обладнання, але й безпека такої роботи. Тож не слід нехтувати навіть такими дрібними деталями, як-от клеми.

З’єднувальні клеми – це спеціальні невеличкі пристрої з затискачами, які дозволяють швидко підключити різноманітне електроосвітлення, прилади різного ступеню складності та інше побутове чи промислове обладнання. Попри те, що використовуються такі деталі вже декілька десятиліть, основна конструкція лишається незмінною, бо довела свою ефективність.

Види з’єднувальних клем

7DPlifn2lS6gPPwMpWVFFkWym5sR5xrLXFmYeRNd9tjgjUzFxRpQ5Se_QDXMeRRCYGIrv1JDfyzjpIXmAX-9i1BUZq5Ti8W4oR9273vDo_jzgYdWr6M-dSvzeHSfpSxcz1rM6VUayfis3DMByfXW2SdAfFeYIvJ5s5mQ_CPuTwajjZEffPL1hMd-76Koxw

Принцип дії таких пристроїв завжди однакових – з’єднання провідників за допомогою різного типу затискувачів, а от видів є чимало, в залежності від призначення та типу обладнання:

  • Гвинтові, з основою з панелі, що не проводить струм, та виготовлена з пластику або кераміки;
  • Роз’ємні з’єднувачі з дуже простою конструкцією;
  • Клеми пружинного типу;
  • Натискні клемники, сучасні та популярні серед побутових споживачів;
  • Бар’єрні клеми – безгвинтове з’єднання;
  • Окремий тип, призначений для з’єднання для DIN-рейок;
  • Звичайні прохідні клеми.

Загалом слід виділити два основні типи – саме за способом забезпечення контакту клеми бувають самозатискні та гвинтові.Використовувати будь-яких з наведених видів насправді дуже просто – потрібно зачистити дроти, вставити їх у відповідні отвори та затиснути певними затискувачами. Це надійно та зручно, крім того, за необхідності, такі провідники також дуже просто можна від’єднати та замінити. Також за допомогою такого пристрою дуже легко організувати розгалуження мережі, використавши необхідну кількість входів або виходів для кабелю.

Як обрати клеми для певного застосування

Eib7iTSWtyR2jtRKOPb8xTHijKRStK_LxjLSz5D9P76_F0HW3GfrMEG3q3Wux3vIhuoMuaoGSH3ehv9TgcByJrTQEifZ3Oa6BmnhiHL1iQ8dsFmAxjN33FA6oWlZOEV49l7dgpShMDMl_j5oplI5vV2s8yA9b35qNKgmJS6FW11MaSeKJ0zIgoma37EKGw

Електротехнічна продукція України не лише високої якості, але й пропонує справді широкий асортимент різноманітної продукції, в тому числі й різні типи клем. Одним з найвідоміших є електротехнічне обладнання від АСКО-УКРЕМ, зручне та виготовлене з сучасних матеріалів.

Читайте також:  Проект «КУПИ МЕНІ ДІМ». Волонтери передадуть перші ключі від нового будинку в «Єврокурині» родині жило яких було зруйновано окупантами

Серед продукції бренду можна виділити також клеми з’єднувальні універсальні, найчастіше – пружинного типу. Корпус виготовляється із пластику або інших матеріалів з важелем та отвором для жили дроту. При встановленні дроту важіль піднімається, жила вставляється в отвір і після цього клема надійно утримує її всередині. При закритті стискається пружина, що забезпечує належний тиск на провідник та відповідно надійний контакт. Такий монтаж досить простий та зручний, він не вимагає використання додаткового обладнання або інструментів – втім, таке поєднання дротів досить надійне і довговічне та може застосовуватись у багатьох випадках.

Який саме тип клем обрати – зазвичай вирішують спеціалісти, але якщо це потрібно для звичайного побутового використання, можна сміливо обирати клеми пружинного типу від АСКО-УКРЕМ.

Be the first to comment