Про призначення В. Кондратюка на посаду Голови Служби зовнішньої розвідки

Указом Президента України 5 червня цього року Головою Служби зовнішньої розвідки України призначено Валерія Кондратюка.
Це призначення кардинально відрізняється від усіх попередніх тим,що через рік перебування на посаді Президента України Володимир Зеленський вперше призначив на важливу державну посаду людину,яка має відповідну професійну підготовку і потенційну можливість налагодити ефективну роботу цього відомства.

Це випадковість чи кардинальна зміна політики?


Якщо виходити з того,що Зеленський заявляє про те,що він збирається балатуватись на посаду Президента України на другий термін, то він не може не розуміти того,що дилетанти ,які сьогодні знаходяться на вищих керівних посадах,здатні лише руйнувати державу.
Якщо некомпетентні особи і надалі будуть управляти країною ,то елементарна логіка підказує,що рейтинг Зеленського буде падати і його не оберуть на наступний термін. Більше того,Україна взагалі може втратити державний суверенітет і балатуватись йому уже буде просто нікуди.
Якщо у Зеленського є інстинкт самозбереження,то найближчим часом він змушений буде провести серйозні кадрові зміни.

Якщо Володимир Зеленський призначив на посаду Голови Служби зовнішньої розвідки України компетентного керівника,то це може означати зміну його пріоритетів у сфері зовнішньоі політики,оскільки на цю службу покладаються важливі стратегічні завдання.

Основним її завданням є захист національних інтересів України у світі,що має особливо важливе значення,якщо враховувати те ,що сьогодні ми живемо у висококонкурентному глобалізованому світі.
Для того щоб приймати правильні політичні рішення Президент України повинен мати об’єктивну інфармацію про те що відбувається за межами Украіни і прогноз розвитку політичної ситуації в інших країнах світу на найближчу ,середню та довгострокову перспективу.

Очевидно,що виконувати такі важливі завдання мають спецслужби ,а організувати їх ефективну діяльність можуть лише люди,які мають спеціальні знання і досвід роботи у сфері зовнішньої політики.
Складається враження ,що Зеленський накінець зрозумів, що отримати владу значно легше ніж її утримати.
Якщо призначення Валерія Кондратюка на посаду Голови Служби зовнішньої розвідки України це не випадковість ,а стійка тенденція,то найближчим часом в Україні варто очікувати нових призначень на вищі державні посади на основі професійного кадрового відбору і кардинальних змін у сфері державної політики.

Читайте також:  Буквой Z обозначались фашистские эсминцы - советский мультфильм 1973 года. Правду не скроеш (ВИДЕО)

Олег Березюк, Інститут глобальної політики і права