Петро Оленич – як чиновник КМДА допоміг російському бізнесу та незаконним забудовам (ВІДЕО)

Блогер та громадський активіст Ярослав Бондаренко продовжує на своєму каналі розповідати про київського чиновника, директора Департаменту земельних ресурсів Київської міськдерж адміністрації Петра Оленича. Як зазначає блогер – “головного дерибанщика київської землі.”:

“Як я вже розповідав, Оленич це відвертий українофоб. Працював помічником у скандальних депутатів-українофобів від партії Регіонів Ірини Бережної та Олексія Журавка, а також в міністерстві юстиції при Олені Лукаш. Родич Оленича суддя Олексій Огурцов був звинувачений в державній зраді та находиться в базі центру Миротворець

А тепер я розкажу як Оленич допомагав одній з найбільших російських компаній вже знаходячись на посаді директора департаменту КМДА

Отже в 16.01.2019 року комісія Київради з питань дотримання законності, правопорядку і запобігання корупції рекомендувала колегам з містобудівної-земельної комісії зняти з розгляду проект рішення про передачу в оренду АТ “Сбербанк Росії” це компанія з 100% російським капіталом и знаходиться в списку санкцій, земельну ділянку під ТРЦ “Магеллан”

Тоді депутатів інформували про те, що будівлю ТРЦ “Магеллан” було захоплено за допомогою рейдерів-найманців 1 червня 2018. При цьому, Департамент земельних ресурсів Оленича оперативно ініціював передачу землі російської компанії тільки на підставі податкового боргу української компанії в розмірі 3,5 тис!!! гривень і  проігнорував те, що на даній ділянці знаходяться об’єкти нерухомості, що належать іншим суб’єктам господарювання.

Прямо зараз Оленич провертаю ще одну зухвалу земельну аферу.  Також стислі терміни він намагається “протягнути” через Київраду рішення про передачу в оренду ТОВ “Еталон-2021” ділянки площею 0,4 га по вул. Вершигори, 2-а/2, що в Дніпровському районі Києва.

Право власності на сумнівний об’єкт нерухомості на ділянці було зареєстровано лише 10 серпня 2020-ого року. Із практики, питання подібного характеру доходять до міськради довше ніж мали б.

Читайте також:  Ахметов використовує Ляшка для посилення впливу у ВР - Бондаренко

Дана ділянка стояла на продажі в онлайні за за $700 тисяч.

Як стало мені відомо з порядку денного засідання постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування 8 серпня 2020-го року було оперативно виключено проект рішення “Про передачу Товариству з обмеженою відповідальністю “Еталон-2021” в оренду земельної ділянки для будівництва, обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури (нежитлові будівлі, споруди) на вул. Петра Вершигори 2А/2 у Дніпровському районі Києва “від 13 серпня 2020 року №08/231-2043/ПР від 13.08.2020 року.

Документ поданий на розгляд депутатам директором Департаменту земельних ресурсів КМДА Петром Оленичем, пропонує затвердити проект землеустрою щодо відведення ТОВ “Еталон-2021”, яке знаходиться в комунальній власності ділянки площею 0,46 га. При цьому з пропозицією надати товариству право оренди на вказану землю на 10-річний термін в зв’язку з отриманням 10 серпня 2020-ого року права власності на нерухоме майно. У проекті вказано нежитлову будівлю загальною площею 121 кв. м.

Виходячи з даних із пояснювальної записки, цільовим призначенням земельної ділянки за вказаною адресою є “розміщення та експлуатація об’єктів дорожнього сервісу”.

А ось у Генплані столиці, ділянка за функціональним призначенням належить до території вулиць і доріг (за межами червоних ліній). У фінансово-економічному обґрунтуванні прийняття даного проєкту йдеться, що орієнтовний розмір орендної плати буде складати 480,2 тисяч гривень на рік.

Як я вже говорив, махінацій з Київською землею на рахунку Оленича вже десятки, а найскандальніші з них не раз висвітлювалися в ЗМІ

Так, ТОВ “МК 8”  наближенного до Зеленського забудовника Андрія Вавріша отримало дозвіл на будівництво 24-поверхових висоток на зсувонебезпечному схилі в центрі Києва, хоча Генеральний план столиці дозволяє там будівництво тільки втричі нижче будинків.

Читайте також:  Артем Семеніхін (мер Конотопу) покриває розкрадання грошей громади (відео)

У 2007 році Київрада віддала в оренду ТОВ “Інноваційна будівельна компанія” земельну ділянку за адресою вул. Ольшанська 2-6. На цій ділянці фірмі дозволили побудувати житловий комплекс “Печерський бастіон”. Це – схил на Печерську, який після початку будівництва почав сповзати на житлові будинки.

У 2013 року суд за позовом прокуратури визнав договір оренди недійсним, але пізніше фірма виграла суд і відновила оренду після закінчення її терміну.

У вересні 2019 дозвіл на будівництво на цій ділянці отримало “МК 8”, у якій земля була в суборенді.

Після того як землю вдалося взяти в суборенду, вийшло розробити і затвердити проект забудови в ДАБК. На зсувонебезпечному схилі заплановано будівництво висоток на 24 поверхи з офісами і торговими центрами. Почати планують з будинку на дві секції.

За словами експерта Георгія Могильного, в поданих в ДАБК документах відсутній основний проект робіт: інформація про те, яким чином будуть зміцнювати під будинком пагорб, перепади висоти по якому досягають 30 метрів. Представлені документи та їх затвердження зроблені за кілька днів!

Серед основних порушень:

  • відсутність проекту забудови;
  • невідповідність генеральному плану, адже на цій ділянці можна будувати будинки не вище 8 поверхів;
  • самозахоплення додаткової території для організації будівництва, адже реально в оренді – 2,3 га, а в поданих документах мова йде про 23 га.

Нинішній керівник “МК 8” Сергій Софієв – менеджер Андрія Вавріша. Останній сам це підтвердив. Засновником фірми є АТ “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Атлон”, яким керує людина з орбіти Вавріша – Андрій Овсій.

В даному випадку, з огляду на те, що процедура голосування по цій ділянці зайняла півтори хвилини, Оленич порушив закон про “Передачу земельних ресурсів” в частині непротидії корупції і перевищив службові повноваження.

Читайте також:  Петро Оленич та його земельна мафія - розслідування

Також мої джерела повідомляють, що Оленич відпрацьовує “і нашим, і вашим”, продовжуючи лобіювання інтересів різних одіозних забудовників Таких як Микитась та Войцеховський.

Про інші земельні махинації Оленича та лобіювання інтересів скандальних забудовників я буду розповідати вже в наступному матеріалі” – відзначає Бондаренко