“Моссад” ліквідував “батька” іранської ядерної бомби за допомогою робота-вбивці, – NYT

Фізик-ядерник Мохсен Фахрізаде, який вважався керівником ядерної програми Ірану, був убитий агентами ізраїльської спецслужби “Моссад” за допомогою робота-вбивці

Про це повідомляє The New York Times.

За даними видання, агенти “Моссаду” намагалися ліквідувати Фахрізаде ще в 2009 році. Тоді розвідка запідозрила витік інформації, після чого операція була скасована. Розвідка розпочала підготовку нової операції наприкінці 2019 після серії зустрічей ізраїльських офіційних осіб з американськими високопосадовцями.  У них брали участь директор “Моссада” Йосі Коен, президент США Дональд Трамп, держсекретар Майк Помпео і директор ЦРУ Джина Хаспел. Після того, як Трамп оголосив про вихід США з ядерної угоди, Ізраїль вирішив повернутися до операції.

Раніше телеканал “Аль-Алям” повідомив, що Мохсен Фахрізаде був убитий за допомогою зброї ізраїльського виробництва, керованої через супутник. За словами секретаря Вищої ради національної безпеки Ірану Алі Шамхані, вбивство вченого було скоєно з використанням електронного обладнання, вбивць на місці злочину не було.

Мохсен Фахрізаде загинув 27 листопада 2020 року в іранському місті Абсард. Вчений пересувався в броньованій машині, але був убитий, коли вийшов назовні, помилково прийнявши звуки пострілів за проблеми з двигуном. Іранська влада поклала відповідальність за вбивство вченого на Ізраїль.

Читайте також:  Тимур Кулибаев, Дарига Назарбаева и их миньоны Егеубаевы подталкивают Казахстан в объятья путина