Максимізація професійної цінності від молодшого спеціаліста до керівника

У міру того, як я просувався кар’єрними сходами, від новачка у веб-розробці та налаштуванні VPS Windows серверів до керівних посад у глобальній компанії, мені завжди було складно зрозуміти, які навички мені потрібно розвивати, щоб рухатися вперед.

Те саме стосується моментів, коли я проводив співбесіди з кандидатами на різні посади у своїх командах. Як я міг зрозуміти, що вони мають правильний баланс технічних навичок і гнучких навичок, а також правильний настрій?

Чи потрібно вам намагатися наздогнати всі сучасні технології у своїй професії чи зосередитися на одній конкретній галузі та бути в ній чудовим?

Тому давайте спробуємо відповісти на ці питання та створити просту модель розвитку кар’єри, яку ви зможете використовувати як орієнтир у міру просування вперед.

Примітка: я розумію, що рівні старшинства та назви посад, які використовуються нижче, можуть не на 100% відповідати структурі вашої організації. Просто використовуйте їх як орієнтири для своєї кар’єри та прогресу.

Базова модель

Кожен професіонал повинен мати:

• Деякі фундаментальні знання, пов’язані з професійною галуззю. Без цього було б дуже складно збудувати кар’єру. Наприклад, щоб стати інженером машинного навчання, вам необхідно мати сильні математичні навички.

• Базові навички у суміжних дисциплінах. Наприклад, для Frontend Web Developer це буде Design, UX, Backend development, Project management тощо. буд. Такі знання допоможуть ефективно спілкуватися з колегами.

• М’які навички у таких галузях, як лідерство, емоційний інтелект, самоконтроль, наставництво, соціальний інтелект тощо. буд. Вам це потрібно, щоб мати можливість чітко доносити свої ідеї та результати роботи, будувати довіру з колегами, менеджером та підлеглими, справлятися зі своїми та чужими невдачами та будувати неформальні відносини, які надзвичайно важливі.

Читайте також:  Безпечний і захищений інтернет ― підключити вигідно

• І, звичайно, у вас мають бути глибокі знання в одній чи кількох конкретних галузях. Зазвичай саме з цієї причини вас найняли. І це ваша найпотужніша зброя для завоювання ринку.

Пам’ятайте, що це «усереднене» уявлення про кар’єрний шлях. Але ми всі не середні, правда? Так що робіть поправки відповідно до ваших сильних і слабких сторін по ходу справи.

Молодший інженер

Отже, вам пощастило, що вас найняли на посаду молодшого інженера після кількох років інтенсивного навчання. Як випускник університету/курсів ви маєте деяке базове розуміння фундаментальних дисциплін. Ваші гнучкі навички хороші, але якщо це ваша перша робота, у вас все ще немає розуміння «корпоративної» культури та того, як поводитись у певних ситуаціях.

Ваша головна навичка на тому рівні, що ви можете робити щось не дуже складне під керівництвом. І це головна характеристика молодшого інженера, я сказав би.

Інженер середньої ланки

Зазвичай можна майже подвоїти свій основний набір навичок протягом перших 1–2 років, отримати деяке уявлення про роботу, яку виконують ваші колеги (з різними спеціальностями), та покращити свої гнучкі навички.

Старший інженер

Цей крок набагато складніше зробити, порівняно з попереднім, тому що вам дійсно потрібно внести зміни у всі області. Те ж, що і вище, вам дійсно потрібно розвивати свою основну навичку, так як вона стане основою вашої майбутньої кар’єри і дасть вам можливість бути в безпеці на конкурентному ринку.

Тут вам зазвичай потрібно трохи розвинути фундаментальні дисципліни, так як вони необхідні для вирішення найскладніших завдань і написання ефективного коду. Отже, настав час здути пил з книг з інформатики, мереж, алгоритмів тощо. буд.

Читайте також:  Интеллектуальные контроллеры доступная инвестиция

Лідер команди

У якийсь момент вас попросять розпочати новий проект та зібрати команду або стати лідером у вашій поточній групі. Або ви можете перейти в іншу компанію та отримати вищу посаду. І фокус у тому, що це лише початок історії.

У цій новій ролі вам дійсно потрібно буде вдосконалювати свої навички міжособистісного спілкування, оскільки тепер вам потрібно буде піклуватися про тільки про себе, але і про всю команду. Ваша головна мета – забезпечити максимально ефективну роботу команди. Тому ви не повинні працювати в команді, але ви повинні працювати в команді. Це включає в себе такі речі, як оптимізація внутрішніх процесів, сприяння обговоренню завдань та плануванню, допомога членам команди у їхньому саморозвитку.

Ви навіть можете припинити кодувати (що може бути не дуже гарною ідеєю, тому що ви повністю втратите свої навички), якщо ваша команда добре працюватиме.

Начальник відділу

Якщо ви обрали цей шлях для своєї кар’єри, то в цій новій ролі вам дійсно потрібно вдосконалювати свої навички міжособистісного спілкування, оскільки зараз ви не виконуватимете багато (якщо взагалі будете) практичної роботи. Ви будете добиватися результатів за допомогою своєї команди(-ї), і ви повинні бути в змозі підтримувати їх у формі, допомагати вирішувати проблеми шати навички окремих осіб, знаходити потрібних людей і т.д.

Отже, ви втратите частину глибоких знань, які ви мали раніше, оскільки ваші знання застаріють, а ваш розум адаптується до нового типу роботи.

Резюме

У міру просування кар’єрними сходами якості, необхідні для отримання наступної посади, можуть істотно відрізнятися від тих, якими ви володієте в даний час, а також від ваших обов’язків. Тому я рекомендував би читати не тільки літературу, пов’язану з вашою поточною роллю, але й те, що читають ваш начальник і колеги з областей, що перетинаються.

Читайте також:  Як українські експортери адаптувалися до відсутності прямих авіаперевезень

Що стосується гонки за всіма «хайповими технологіями» — я рекомендував би залишатися в курсі всіх нових інструментів і продуктів у галузі ваших глибоких знань і знайомитися з технологіями, які з’явилися або наблизилися до «плато продуктивності» в дисциплінах, що перетинаються. Це дозволить вам залишатися у тренді, зберігаючи при цьому зосередженість.

Бажаю вам всього найкращого в процесі саморозвитку та кар’єрних успіхів.

Андрій Хома, керівник технічного відділу хостинг-провайдера uahosting.com.ua.

Створіть перший коментар

Напишіть відгук до статті