Що потрібно знати щоб стати IT рекрутером?

Почнемо з того, що професія рекрутера в Україні досить нова, отримати цю спеціальність в університеті не вийде, тому поговоримо про ті необхідні знання та навички, які знадобляться потенційним мисливцям за персоналом. Ще до того як пройти спеціалізовані курси IT рекрутера (https://evotalents.school/) проаналізуйте свій багаж знань. Вам знадобляться:

 • Вища освіта. Не обов’язково фахова, але бажано, щоб ви здобули професію маркетолога, соціолога, психолога. Підійде професія журналіста, адже в професії бажано хоч трохи бути копірайтером. Вища освіта є базою знань, з якими можна розпочинати кар’єру у будь-якій сфері. Звичайно, є виключення, але вони поодинокі та лише підтверджують те, що вам буде дуже важко розраховувати на кар’єрне зростання та високу заробітну плату.
 • Навички комунікації. Робота рекрутера пов’язана з постійним спілкуванням з різними людьми, тому володіти грамотною мовою, вміти ставити питання та знаходити підхід до співбесідника є просто необхідністю. Важливим є вміння слухати, яке навіть можна було б виділити в окрему позицію.
 • Розуміння сфери інформаційних технологій. Якщо ми говоримо про IT рекрутера, то тут знадобляться профільні знання хоча б у мінімальній кількості. Потрібно розрізняти мови програмування, розумітися на задачах та функціях кожної спеціальності, знати професійну термінологію.
 • Вміння працювати не за графіком та в умовах багатозадачності. Рекрутер може одночасно вести кілька вакансій або проєктів. Також працювати доводиться за графіком, який диктує конкретне завдання, в ранкові чи в нічні години. Адже часто трапляється таке, що кандидати та роботодавці знаходяться у різних часових поясах.
 • Здібності дипломатії. І справа тут не у конфліктах, а у тому, що кандидати можуть мати багато запитів від різних компаній, роботодавці намагатимуться пришвидшити терміни пошуку, а рекрутеру потрібно згладжувати гострі кути та задовольняти обидві сторони. Особливо при роботі на фрілансі.
Читайте також:  Акционер WRM Сергей Тронь рассказал о перспективах крипторынка

Що має вміти IT рекрутер?

Спробуємо перелічити основні вміння рекрутера, які потрібні йому в роботі:

 1. Вміння працювати зі спеціальними програмами на ПК, платформами та базами даних для пошуку кандидатів.
 2. Знання психології для проведення співбесід та правильного вибору кандидата.
 3. Розбиратися у питаннях управління.
 4. Мати технічні знання в області IT.
 5. Навички продажів. Адже по своїй суті рекрутер – це той же продажник.
 6. Здібність будувати та розвивати відносини.
 7. Стресостійкість, цілеспрямованість, уважність та швидка реакція.

Де навчитися на IT рекрутера?

Повернімося до початку. Сьогодні існує дуже багато курсів, які допоможуть вам отримати нову професію. Всі вони відрізняються за терміном навчання, за ціною, за можливістю працевлаштування чи стажування тощо. Вибирайте ті що до душі. Але обов’язково зверніть увагу на можливість отримати під час навчання практичні знання, мати змогу вирішувати тестові завдання, виконувати практичну роботу та бути на постійному зв’язку з викладачами та фахівцями рекрутингу.