Алла Ландар – “Петро Великий” за безцінь орендує приміщення київських лікарень та отримує надприбутки, – активіст

У Києві фірма Алли Ландар “Петро Великий” монополізувала ринок ритуальних послуг: вона за безцінь орендує приміщення комунальних лікарень та, зловживаючи становищем, нав’язує рідним померлих послуги за завищеними цінами

Алла Ландар. Фото з відкритих джерел

Про це заявили учасники прес-конференції в інформагентстві “Інтерфакс-Україна”.

За даними голови громадської організації “Антикорупційний підприємницький фронт” Ігоря Єгорова, у столиці 16 комунальних меичних дустанов здають приміщення, з яких 13 знаходяться в оренді в однієї фірми – ПП “Петро Великий”. Договори на 10 років було укладено в 2018-2019 роках, тобто до набрання чинності законом “Про оренду державного комунального майна”, за яким допускається оренда лише шляхом електронних аукціонів.

В результаті “Петро Великий” орендуэ приміщення за цінами значно нижчими від ринкових. Наприклад, одне з них обходиться на місяць дешевше за 2 тис. гривень. При цьому орієнтовний прибуток з однієї такої точки може сягати 500 тис. гривень на місяць. “Підприємці, які мають відношення до похоронного бізнесу, коментуючи цифри в договорах оренди, кажуть: якщо зараз усі ці об’єкти виставити на торги, то цифри піднялися б мінімум у 10 разів”, – повідомив Ігор Єгоров.

За словами громадського діяча, перебуваючи при лікарнях і моргах, компанія “Петро Великий” першою спілкується з родичами померлих і нав’язує їм свої послуги та ціни, спекулюючи емоційним станом потенційних клієнтів. “Чому виникла монополія однієї компанії в медустановах і як це відбивається на киянах? Вони практично не мають вибору. У Київській міській клінічній лікарні швидкої допомоги ритуальна фірма розташована прямо у патологоанатомічному комплексі. Нам здається, що це неправильно”, – заявив Ігор Єгоров.

Також регулярно фіксуються випадки, коли співробітники таких фірм першими приїжджають на виклики “102” та “103”. “Надходили скарги з різних місць в Київській області, коли разом з поліцією чи швидкою приїжджають одразу працівники приватної структури, яка нав’язує послуги перевезення, а потім й поховання. Це такий умовний бізнес: працівники “швидкої” чи поліції, можливо, за винагороду діляться інформацією із цими фірмами”, – повідомив голова екологічної комісії Київської обласноъ ради Роман Тітікало.

Читайте також:  Артем Старосєк та інші «фахівці» корпоративної безпеки

Голова Південного міжобласного теророзподілу Антимонопольного комітету Дмитро Корчак закликав громадян, які стикаються з монополістами, негайно звертатися до АМКУ.

Як повідомлялося раніше, фірма Алли Ландар “Петро Великий” вже фігурувала в розслідуванні АМКУ, проте відповідальності за порушення конкуренції не зазнала. Наразі в Україні за участю АМКУ розробляється проект закону “Про реформування сфери поховання та демонополізації ринку ритуальних послуг”, яким серед іншого пропонується заборонити похоронним бюро орендувати приміщення міських лікарень та моргів.