Дубинський отримав румунське громадянство, але йому світить від 3 до 5 років румунської в’язниці

Наказ підписаний ще в лютому. Народному депутату з фракції “Слуга народу” Олександру Дубинському надали  Румунське громадянство, повідомив колишній народний депутат Сергій Лещенко. Відповідний наказ датований 26 лютого.

“Радісна новина для депутата Олександра Дубинського! Національний орган по громадянству Румунії задовольнив його прохання і надав йому громадянство цієї країни. Інформація про це міститься в наказі 272/P” Про затвердження придбання румунського громадянства для 222 чоловік”, виданому в Бухаресті 26 лютого 2020 року”, – написав Лещенко в Telegram-каналі.

За його словами, Дубинський входить в список осіб, які звернулися до влади Румунії про відновлення румунського громадянства при збереженні місця проживання за кордоном.

“Тепер у Дубинського є півроку на присягу і отримання внутрішнього паспорта. Після виходу наказу він просто так не може відмовитися від громадянства Румунії. Ну а якщо буде встановлено, що він отримав його за підробленими документами (а це дуже схоже на правду), то йому загрожує від 3 до 5 років румунської в’язниці і заборону на в’їзд до ЄС на багато років “, – написав Лещенко.

На початку травня ЗМІ опублікували документи, які свідчать про те, що Олександр Дубинський намагався за гроші отримати румунське громадянство. Так, в грудня 2017 Дубинський подав заявку на отримання громадянства Румунії. Зокрема, надав копії іноземних і українського паспортів, свідоцтво про народження. Після цього Національне агентство з питань громадянства Румунії присвоїло йому персональний номер.

При цьому журналісти відзначили, що за звичайних обставин отримати громадянство Румунії не так вже просто, адже для цього треба або проживати в країні не менше 8 років, або не менше п’яти років перебувати у шлюбі з громадянином Румунії. А ще скласти іспити на знання румунської мови і культури.