Нідерланди спростували брехню Росії про непричетність до війни на Донбасі

На додачу до спростування фейків, про причетність України до краху малайзійського “Боїнга” в липні 2014 року біля Гнутового, які поширювала Росія, прокуратура Нідерландів зібрала докази безпосередньої участі РФ у війні на Донбасі.

Про це під час слухання у справі про авіакатастрофу 10 червня заявив прокурор Вард Фердінандуссе, нагадавши, що Росія систематично заперечувала свою участь у збройному конфлікті на сході України і командування бойовиками так званих “ДНР” і “ЛНР”.

“Під час розслідування стало чітко зрозуміло, що Росія у відповідний період у районі 17 липня 2014 року (день катастрофи лайнера. – Ред.) була безпосередньо залучена до збройного конфлікту. З різних джерел були зібрані докази того, що Росія здійснювала постачання зброї збройним формуванням… а також була залучена в набір бойовиків і плати їм”, – стверджує прокурор.

Також слідчі з’ясували, що до організації та координації угруповань, які воювали проти української армії, залучалися російські чиновники.

Нагадаємо, що судовий процес у справі про збитий з російського “Бука” лайнер розпочався 9 травня в юридичному комплексі “Схіпгол” під Амстердамом. Через всесвітню пандемію коронавірусу процес було припинено, але 8 червня він поновився.

Підозрюваними є троє росіян і один громадянин України: “ексміністр оборони ДНР” Ігор Гіркин (Стрєлков), генерал-майор Сергій Дубинський, полковник Олег Пулатов і відомий за позивним “Крот” ватажок бойовиків Леонід Харченко. На сьогоднішньому слуханні прокурор Тейс Бергер розповів, як слідство на них вийшло.

Читайте також:  Про залякування, дезінформацію та провокації Кремля щодо вірусу COVID-19 заявляють у США