Чого не можна робити в ресторані: розповсюджені помилки

Якщо раніше похід до ресторану вважався важливою подією, то зараз люди все частіше сприймають його як банальність та повсякденність. Саме тому багато хто може запросто прийти туди в джинсах та проігнорувати більшість правил етикету. Так робити варто – принаймні якщо людина вважає себе культурною та хоче, щоб оточуючі думали так само.

Помилка 1. Сидіти в телефоні

Найпоширеніша «хвороба» у світі – залежність від гаджетів. Якщо раніше телефони служили виключно для дзвінків та СМС, то зараз вони використовуються для виходу в Інтернет, азартної гри на https://rcgroup.com.ua/online-casinos/, спілкування в соцмережах тощо. Зрозуміло, що без сучасного смартфону не обійтися, але під час перебування в ресторані слід забути про телефон. Можна покласти його збоку від своєї тарілки, щоб не пропустити важливий дзвінок, а краще – не діставати взагалі. Головна мета відвідування ресторану – спілкування з близькими людьми та насолода смаком вишуканої їжі, а не проведення часу зі смартфоном.

Помилка 2. Замовляти більше страв, ніж супутник

Згідно з правилами етикету, слід замовляти приблизно стільки страв, як і супутник. Передбачається, що люди, які сидять за одним столиком, повинні закінчити їсти приблизно в один час. Якщо ж одна людина ще їсть, а друга давно розправилася зі своєю порцією і просто сидить, це вважається неввічливим. Приступати до трапези треба одночасно з усіма. Необхідно дочекатися, поки всім принесуть замовлення, і тільки після цього брати в руки ніж та виделку.

Помилка 3. Витирати руки та обличчя тканинною серветкою

Тканинні серветки слід класти на коліна, а паперовими витирати обличчя і руки. Якщо паперових серветок поблизу не виявилося, можна скористатися тканинною, але лише її краєм – промокнути губи або акуратно витерти пальці. Також, згідно з правилами етикету, тканинну серветку не можна заправляти за комір. Якщо потрібно відійти, серветку слід класти на стілець. Якщо вечерю закінчено, можна покласти її на стіл, ліворуч від тарілки: це знак для офіціанта, що можна прибирати.

Читайте також:  Какие гарантии предоставляются после ремонта iPhone в Киеве?

Помилка 4. Налякатися великої кількості столових приладів

Побачивши в ресторані цілий набір столових приладів, не слід лякатися. Зазвичай їх кладуть відповідно до черговості подачі страв: потрібно починати з приладів, що лежать із краю, та поступово просуватися до середини. Найближче до тарілки лежатимуть десертні виделки та ложки, оскільки солодкі страви подають останніми. Не треба боятися помилитися, адже врешті-решт це ресторан, а не прийом у королеви. Від вечері слід отримувати задоволення.

Помилка 5. Не залишати чайових

Плануючи похід до ресторану, слід розрахувати свої витрати так, щоб залишилися гроші на чайові. Звичайно, це не прямий і беззаперечний обов’язок: якщо обслуговування не було ідеальним, а офіціант спілкувався грубо, ніхто не зобов’язаний йому платити. Але якщо все сподобалося, чому б не висловити подяку обслуговуючому персоналу? Тим паче, що найчастіше саме від професіоналізму офіціанта залежить атмосфера вечора.

Помилка 6. Відсувати посуд від себе по закінченні трапези

Коли трапезу закінчено, не слід відставляти тарілку вбік – це порушення етикету. Показати офіціанту, що час принести рахунок, можна за допомогою простого жесту: скласти столові прилади паралельно кінцями вгору. Якщо є бажання виразити подяку кухарю, прилади потрібно скласти паралельно кінцями праворуч. У пристойних ресторанах офіціанти обов’язково зрозуміють, про що йдеться.

Помилка 7. Забирати сільничку з іншого столу

Це правило стосується всіх приладів: перечниці, серветки, соусу, зубочисток тощо. Якщо на столі не виявилося цих предметів (рідко, але таке буває), не варто господарювати та брати їх з іншого столу. Достатньо покликати офіціанта і попросити його про допомогу.