Банк Південний новини і фактори ризику

Банк, що входить в першу двадцятку українських банків за величиною активів. Більше 6,2 млрд. гривень сконцентровано на рахунках фізичних осіб станом на 1 жовтня 2016 року. Центр фінансової діяльності Одеси та всього південного регіону – ось як можна коротко охарактеризувати даний банк.

Втім, не тільки цим «прославився» даний банк. У січні 2016 року Одесу сколихнула новина про те, що в банку були вкрадені депозити декількох десятків вкладників на загальну суму в кілька мільйонів доларів. Тоді все «повісили» на померлу від грипу начальницю відділення банку №15-29 Надію Гринюк. 13 січня 2016 року вона раптово померла, на наступний день її поспіхом поховали, а вже 20 січня служба безпеки банку звернулася в правоохоронні органи із заявою на небіжчицю.

А в кінці грудня стало відомо, що в результаті спецоперації СБУ був затриманий головний акціонер банку Юрій Родін.

Його, а також Марка Беккера, нацполіція підозрює в шахрайстві. До речі, Марк Беккер, за чутками, вже втік в Ізраїль, в зв’язку з чим Генеральна прокуратура збирається подати його в міжнародний розшук по лінії Інтерполу.

З моменту свого створення в 1993 році банк неодноразово фігурував у різних скандалах. Так, у 2011 році стало відомо про замах на німецького бізнесмена Олександра Ліхта, у якого виник конфлікт з власниками банку «Південний» Юрієм Родіним, Марком Беккером і Вадимом Мороховським. Коли бізнесмен повертався з Одеси до Києва після зустрічі з представниками банку, його автомобіль був обстріляний. Невдовзі після цього Мороховський продав свій пакет акцій і пішов з банку, який до цього очолював протягом 12 років.

Після цього банк неодноразово звинувачували в участі в різних незаконних операціях, відмиванні грошей, створенні конвертаційних центрів. Втім, це ніяк не впливало на його роботу: банк вдало пережив кризи і 2008-2009, і 2014-2015 років.

Читайте також:  Кирилл Шевченко Укргазбанк и Александр Дубровин проворовались но скандал "замяли"?

В даний момент у банку також немає ніяких видимих ​​проблем. Платежі йдуть, депозити – повертаються. Втім, в банківських кулуарах бачать його майбутнє не настільки безхмарним. Після новини про затримання Юрія Родіна деякі банки почали в односторонньому порядку закривати ліміти на банк «Південний». Можливо, це тільки перша «ластівка».