Звукоізоляція квартири

Комфортне проживання в багатоквартирному будинку передбачає хорошу звукоізоляцію квартири . Гучні сусіди , гучна музика поверхом вище , хлопки металевих дверей на майданчику , гул труб – все це ніяк не сприяє спокійному відпочинку та відпочинку після робочого дня . Давайте розберемося , як підвищити рівень звукоізоляції квартири.

Визначення причин шуму

Звукоізоляція квартири починається з визначення причин шуму . Наприклад , вас може турбувати шум лише знизу або лише зверху – у цьому випадку достатньо зробити шумоізоляцію підлоги чи стелі . Якщо ж проблема серйозніша , то вирішувати її потрібно комплексно . Можливий і такий варіант , коли причина шуму полягає в недоліках будівельних робіт при будівництві будинку чи ремонті квартир у Львові: неправильна ізоляція труб , монтаж розеток та інші причини .

Всі шуми поділяються на ударні та повітряні . До першого типу відносяться рухи від переміщень меблів , падіння предметів і т.д., джерелом других стають вібрації , що підсилюють звукову хвилю .

Якщо ви вирішили зробити якісну звукоізоляцію квартири , то позбавлятися потрібно всіх _ типів шуму

Основні роботи із звукоізоляції

Починати роботи із звукоізоляції квартири потрібно з місць найбільшої чутності сусідів . Зверніть увагу на ізоляцію труб , що йдуть знизу нагору через перекриття між поверхами . Цілком можливо , що ізоляція цих комунікацій сильно зношена та пошкоджена ,або відсутній зовсім . Провести ремонтні роботи в цьому випадку можна самостійно , достатньо обмотати трубу матеріалом, що шумоізолює , і зацементувати . Аналогічні роботи рекомендується провести і з розетками , суміжними із сусідами .

Подальша звукоізоляція квартири включає :

  • шумоізоляцію стін ;
  • звукоізоляцію стелі та підлоги ;
  • Встановлення шумоізолюючих вікон . Підвищити рівень звукоізоляції стелі можна за допомогою одного з видів стельової системи : підвісного , підшивного або натяжного .

В цьому випадку поверхня стелі обшивається гіпсокартоном , потім встановлюються кронштейни або каркас , на які кріпляться звукоізоляційні матеріали . Їх асортимент зараз досить широкий – це може бути покриття з пробки , пінополіуретану або базальтової вати . Після всіх робіт листи гіпсокартону обробляються стандартними методами .

Читайте також:  Что такое яхтинг?

Для звукоізоляції підлоги від сторонніх шумів застосовують технологію ” плаваюча підлога “, що є масивною стяжкою з бетону . Звукоізолятором в цьому випадку стають спеціальні плити , а проміжним шаром – матеріал , що поглинає вібрації . Серед найбільш підходящих варіантів виділяють базальтову вату , скловату або спінені полімери . Поверх цієї системи укладається ламінат або паркет .

Звукоізоляція стін та вікон

Хороша звукоізоляція квартири не може вийти без шумоізоляції стін . Насамперед , потрібно зайнятися герметизацією всіх стиків між панелями стін , підлоги та стелі . _ _ Уважно огляньте стіни на наявність тріщин , отворів та обсипань , все це потрібно обробити і ретельно загерметизувати .

Звукоізоляція стін реалізується кріпленням гіпсокартонних плит на спеціальну підкладку із пробкових матеріалів . Як проміжний шар краще використовувати плити з мінеральної вати . Завершальним етапом звукоізоляції квартири буде встановлення якісних пластикових

вікон , що захищають вас від сторонніх звуків з вулиці . Асортимент сучасних склопакетів дозволяє вибрати необхідний варіант з урахуванням рівня шуму .