Юліан та Артур Габовичі з росіянами тепер «Господарі Хрещатика»: хто знищив дерева в центрі Києва заради елітного будівництва

Уся «еліта» зібралася на столичному будівництві ЖК у центрі Києва. Йдеться про 29-поверховий будинок, що планують звести на Госпітальній, 4 та заради якого на Печерську повирубували дерева. Серед забудовників та підрядників – «господарі Хрещатика» та російський бізнесмен. Ситуація вже обурила громадськість, тож «СтопКор» розбирався у справі.

У Києві вже розпочалися роботи зі зведення елітного ЖК. Офіційної назви йому поки що не надали, втім візуалізація вже є в інтернеті. Розміститься об’єкт у самому середмісті столиці – на вулиці Госпітальній, 4, на місці схилу між Палацом спорту, НСК «Олімпійський» та готелем «Русь».

Будівництво стартувало не зовсім спокійно. Як заявили активісти, поки компанія «Лота-МНВ», яка займатиметься будівництвом, вирубувала дерева, процес охороняли «тітушки». Про це у своєму Facebook повідомив український краєзнавець та києвознавець Кирило Степанець.

«Прямо зараз валять останні дерева на південно-західному схилі Черепанової гори. Просто вже немає слів. Коли мені було 6 років, батьки відвели на теніс. Ми займалися в чудовому, затишному лісопарку прямо в центрі міста», – написав він.

На сайті Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва повідомляється, що замовником будівництва є ТОВ «ЛОТА-МНВ». Підрядником виступає ТОВ «ДЕВІЖН КОНСТРАКШН»

Згідно з відкритими даними, компанія «ЛОТА-МНВ» належить Наталії Мироненко. Це дружина покійного Григорія (Гаррі) Ісаєвича Габовича. Він був компаньйоном Семена Юфи, власника споживчого товариства «Меркурій» – українського аналога фінансової піраміди МММ. Окрім того, він був і серед засновників речового ринку «Патент» – у 1990-х це був головний базар країни. Він розташовувався на Республіканському стадіоні. Після від’їзду Юфи Габович також став співвласником інтернет-провайдера Lucky.Net.

Родину Габовичів називають «господарями Хрещатика». Раніше видання «НВ» склало рейтинг власників нежитлової нерухомості на головній вулиці Києва. Габовичі посіли почесне третє місце після Ахметова та «Укрпошти». Родині зокрема належить понад 14 тисяч квадратних метрів.

Читайте також:  Экс-глава ОПУ засветился на роскошном курорте после отставки, фото

Нині родинним бізнесом керують Юліан та Артур – сини Габовича. Вони, за даними ЕП, будують у Київській області котеджне містечко «Рославичі».

Підрядником же будівництва на Госпітальній є фірма «Девіжн констракшн», бенефіціаром якої є бізнесмен із Росії Дмитро Буряк.

Дмитро Буряк – російський та литовський бізнесмен, мільярдер, президент-засновник компанії мережевого маркетингу Vision International People Group, створеної в 1996 році. Посідав 230 позицію у рейтингу російських мільярдерів від «Фінанс»-2011. Впроваджує бізнес-проєкти у Швейцарії, Австрії, Голландії, Кіпрі, Литві, В’єтнамі, Україні, Росії.

Варто додати, що «Будінвестгруп», власником якої є відомий забудовник Дмитро Буряк, судиться із «Інститутом генерального плану». Буряк бажає забудувати 100 га землі під Києвом у Кончі-Заспі за новим генпланом.

Крім того, за даними активістів ВГО «Стоп корупції», Буряк задіяний у схемі з незаконним видобутком піску просто біля держдачі Зеленського.

Невдоволеність киян через будівництво на Госпітальній, 4

Співкоординатор «Штабу оборони Києва» Сергій Мельниченко заявив, що на місці будівництва дерева вирубували на площі в 2 гектари. Він також підтвердив слова Степанця щодо «тітушок», заявивши, що «група злочинців під прикриттям “правоохоронців” та кількох десятків “тітушок” без відповідної картки на огородження Департаменту міського благоустрою КМДА завезли кілька екскаваторів та бензопилами зрізали кілька десятків піввікових дерев».

Він оприлюднив відео з місця подій та викликав правоохоронців. На місце також прибули активісти, а разом із ними і кілька десятків «тітушок». Мельниченко закликав небайдужих протестувати, пише «Обозреватель».

«Вдумайтеся! На горі-пам’ятці, Черепановій горі! Де тут можна будувати? Це нонсенс, абсурд. Зараз вони усе це риють, зносять, рубають дерева. Це ганебні вчинки, це неправильно. Ми вживатимемо всіх можливих і неможливих способів реагування. Ми зупинимо це безчинство», – наголосив Мельниченко.

Читайте також:  GMP+ International – голландські посібники російських окупантів та їх українські посіпаки

«Як стало відомо, в 2019 році корумпована ДАБІ видала одним а-ля будівельникам дозвіл на забудову 29-поверховим монстром території Черепанової гори», – зазначив він.

За словами активіста ВГО «Стоп корупції», земельна ділянка, де планується ЖК, розташована в історичному ареалі міста Києва. А також у зоні обмеження забудови за умови безпеки польотів.

«Забудовник перед тим, як отримувати дозвіл, мав обов’язково отримати погодження від Міністерства культури та Державної авіаційної служби. Ми вже направили запити у відповідні структури, тож зовсім скоро стане відомо про законність чи незаконність забудови», – зазначив він.

Чим закінчиться історія та чи дозволить столична влада представникам російського бізнесу реалізовувати свої проєкти просто у центрі Києва – читайте в наступних матеріалах.

Сім’я бізнесмена “з 90-их” вирубала дерева на схилі біля “Олімпійського” для будівництва 30-поверхівки

Компанія “Лота-МНВ” почала роботи з будівництва 29-поверхового житлового комплексу у Києві на вулиці Госпітальній, 4.

Дозвіл на будівництво житлового будинку з підземним паркінгом та об’єктами соціально-побутового призначення компанія отримала ще 2019 року в ліквідованій згодом Державній архітектурно-будівельній інспекції.

Згідно з даними з відкритих реєстрів, площа земельної ділянки становить 1,15 га, а її нормативна грошова оцінка – 83 млн грн.

За словами очевидців, роботу будівельної техніки зі знищення дерев на схилі Черепанової гори “охороняли” так звані “тітушки”.

Згідно з рендерами, опублікованими на сайті бюро A24D, на місці схилу між Палацом Спорту, НСК “Олімпійський” та готелем “Русь” буде побудовано комплекс на стилобаті.

“Лота-МНВ” належить Наталії Мироненко, дружині Григорія (Гаррі) Ісаєвича Габовича. Він помер 2018 року.

Габович був компаньйоном Семена Юфи, власника споживчого товариства Меркурій, українського аналога фінансової піраміди МММ.

Читайте також:  «Афера Ткаченка». «Слуга» Олександр Ткаченко незаконно приватизував Одеську кіностудію

Габович був і серед засновників столичного речового ринку Патент, який у 1990-х був головним базаром країни і розташовувався на Республіканському стадіоні.

Сім’ї Габовичів належить понад 14 тис. кв. м торгової нерухомості на Хрещатику, 14 та інтернет-провайдер Lucky.Net.

За даними ЕП, бізнесом сім’ї керують сини Гаррі – Юліан та Артур. Зокрема, брати будують котеджне містечко “Рославичі” під Києвом.

Підрядником будівництва на Госпітальній є фірма “Девіжн констракшн”. Її бенефіціаром є російський бізнесмен Дмитро Буряк.

Рекомендовані ресурси:
Контакт редікції [email protected]
Головний редактор Орест Ковач
Адреса редакції:
Україна, місто Львів вулиця Джорджа Вашингтона, 6
 
%d bloggers like this: