Як відіпрати білі шкарпетки

Білі шкарпетки мають акуратний і стильний вигляд, але їм властиво дуже швидко бруднитися. Щоб позбутися потемнілих і жовтуватих ділянок, доведеться докласти чимало зусиль. Це особливо актуально для спортивних шкарпеток. Розкажемо, як швидко відіпрати дуже брудні білі шкарпетки.

Особливості прання білих шкарпеток

Щоб прання шкарпеток виявилося ефективним, потрібно дотримуватися простих правил:

 • Плями та бруд краще відходять в теплій або злегка прохолодній воді. Гаряча вода може навпаки стати причиною проникнення забруднень у структуру волокон. Позбутися їх набагато складніше.
 • Перед основним пранням краще гарненько натерти шкарпетки господарським милом та замочити.
 • У жодному разі не періть і не відбілюйте білі шкарпетки з білизною іншого кольору.
 • Сушіння має бути природним. Не можна класти ніжну білу тканину на сушарку або батарею. Це може призвести до утворення жовтуватих розводів.

Як відіпрати білі шкарпетки в пральній машині

Якщо плями та бруд досить складні, позбутися їх за цикл прання за допомогою звичайного прального порошку не вдасться.

 • Перед тим, як покласти в барабан, шкарпетки потрібно замочити. Попередньо в злегка теплій воді краще розчинити господарське мило або натерти ним безпосередньо саму тканину.
 • Шкарпетки вивернути навиворіт.
 • Засипати порошок, додати відбілювач та виставити потрібний режим.

Як легко відіпрати білі шкарпетки вручну

Попри те, що ручний вплив вимагає більше зусиль, проте саме він є найбільш дієвим. У цьому випадку також рекомендується спочатку замочувати шкарпетки у розчині господарського мила на кілька годин. Потім міняємо воду та розпочинаємо відбілювання перевіреним методом.

Чим відбілити шкарпетки

Чудові домашні способи:

 • Гель Domestos – 1 ковпачок на 2,5 л води. Але, якщо на ваших білих шкарпетках є принт іншого кольору, цей спосіб не рекомендується.
 • Лимонний сік – 1-2 лимони на 1 л води, замочуємо на 3-4 години.

 • Оцет – на  1 л води 2 ст. л. укусу 9%. Замочуємо протягом 1 години у місткості зі щільною кришкою.

 • Нашатирний спирт і перекис водню – розводимо в 1 л теплої води по 1 ст. л. нашатирю та перекису, замочуємо шкарпетки на 10-12 годин або на ніч.

 • Суміш гелю для миття посуду з пральним порошком – компоненти в пропорції 1:1, додаємо трохи води. Отриману масу спінюємо, а потім натираємо речі на кілька годин.

Читайте також:  Лучшая домашняя морозильная камера

Як і чим прати білі вовняні шкарпетки

Вовна – делікатний матеріал. Тому, щоб вироби з неї служили довго, не втрачали м’якість і білизну, потрібно доглядати за ними певним чином. Бажано прати їх руками. Оптимальна температура 30-35°С. Під час прання забороняється сильне тертя.

Сушити шерсть можна тільки природно. Якщо покладете шкарпетки на батарею, великий ризик, що вони зменшаться у розмірі. Для відбілювання можна скористатися 2-3 ст. л. харчової соди на 2 л води, або 1 ст. л. перекису водню на 1 л води.

Зверніть увагу на колір устілок у взутті. Якщо вони темного кольору, то забруднити білі шкарпетки буде дуже просто. Також не лінуйтеся прати шкарпетки після кожного вдягання. І тоді носіння білих шкарпеток буде приносити тільки задоволення.