Як підготуватися до ЗНО 2023 в умовах війни і обмеження енергопостачання?

Обмеження в електроживленні, проблеми зі зв’язком тощо стають серйозною перешкодою на шляху до здобуття освіти. При цьому важливо розуміти, що навіть в таких умовах навчання можливо продовжити, підготуватися до складання тестів ЗНО і вступити до омріяного ВНЗ.

Якщо мати на меті вступ до вишу, то навіть розглядаючи ситуацію – як вчитися без світла та інтернету, коли все ускладнюється, продовжувати навчальний процес все ще залишається можливим. Наприклад, це може бути проходження матеріалу в інтенсивному форматі за допомогою викладача-репетитора – в такому випадку є можливість у стислі терміни розібратися з великим обсягом матеріалу, що безперечно допоможе в майбутньому при складанні іспитів. Або це може бути відвідування спеціалізованих курсів у навчальному центрі, де є генератори, забезпечення теплом, зв’язком та світлом.

Практичні поради щодо підготовки до тестування

sPLpvoPteldUvpFezvte2sJskf24cXMOWUYrBfLpvluQ-YYFlf8uxPW3sBhr7LMIe35d1rps7Tha5GKpNvfsQzmySTbs9Hh-ikQdS4hi3yya1TlHsENNGUKr-b-Uo7Aeob3A0MMpq9WmCc0ygZ3d6fPFm8w_raD3wRVVyNVwZSRpleJpMftioF45bCSBUg

Сама підготовка до ЗНО має проводитися з урахуванням того, який бал необхідно отримати. Очевидно, що на меті зазвичай ставлять отримання найвищого бала, адже конкуренція на престижні спеціальності у топові ВНЗ є високою навіть під час війни.

Виключення можуть стосуватися спеціальностей, які внесені до спеціального переліку МОН і не потребують взагалі складання іспитів. Але до цього списку внесено всього трохи більше ніж 50 спеціальностей і 11 спеціалізацій – всі, хто бажає вступати на інші напрямки, мають готуватися до іспитів і складати тести. У цьому плані 2023 рік схожий на попередній 2022 – вступна кампанія все одно відбувалася, не дивлячись на війну.

Щоб якісно підготуватися до вступних випробувань, можна скористатися наступними порадами:

  1. Обрати зручний формат підготовки. В залежності від умов, що складаються, варто обирати онлайн або офлайн навчання.
  2. Визначитися з вибором – репетитор чи групові заняття. Обрати зручний спосіб навчання. Якщо учню зручно співпрацювати з викладачем сам на сам то, в такому випадку скористайтеся послугами репетиторів. Так, навчання в такому форматі буде коштувати недешево, але воно точно дасть свої результати. Курси підготовки до ЗНО коштують значно дешевше й дають можливість відпрацьовувати тестування максимально наближені до державних.
  3. Майте плани й терміни. Зазвичай, коли йдуть на курси з підготовки, строки розписані заздалегідь. Батькам можна дати пораду починати підготовку вже з початку навчального року, і контролювати зростання знань у дітей, щоб не було прогалин у знаннях і матеріалі.
  4. Запасайтеся такими необхідними речами як ліхтарики, батарейки та акумулятори тощо. Ці всі побутові дрібнички все ж суттєво допомагають у підготовці в реаліях відсутності світла.
  5. Майте альтернативні можливості щодо вивчення матеріалу. Наприклад, можна заздалегідь зробити роздруківки, завантажити книги й словники на додаткові електронні носії тощо.
Читайте також:  Онлайн магазин детских товаров из Японии

Зовнішнє незалежне тестування стало реальним випробуванням, але є всі можливості продовжити навчання в обраному ВНЗ.

Як обрати курси або репетиторів з урахуванням ситуації з війною і станом електричних мереж, зв’язку?

KyJK00oFxf7_Tl0XqaHnbEnsbggyGF10oABdZZyGmmDaR1c8m_6tVj30U9X7obfQ4c9LPLfLt-iI2_PsOtEPfJoIBxS7UAjV6bCqettMMNNuYo22mOSA7foHaNhNAgE9MNsCTVsWuryqqEJKt9HyUiKG81NrOc2NQlC0epEGC_0bamPemqWdDN2Zf7ghFA

Важливим є лише те, які саме методики викладання використовуються, адже зовнішнє незалежне тестування складається з декількох етапів, а тому важлива підготовка і мозку, і психіки.

Якщо ЗНО підготовка буде мати в собі інтенсивну роботу з урахуванням того, що частина учнів сидить без світла, якщо враховуються час й терміни проведення вступних кампаній, в такому разі змінюється інтенсивність навантаження (воно зростає) задля того, щоб діти встигли підготуватися до іспитів.

Треба свідомо підійти до того, якими ресурсами володіє кожен майбутній абітурієнт. Якщо проблеми зі зв’язком чи зі світлом не такі критичні у місці проживання учня, то можна навчатися онлайн. Якщо ж умов немає, варто записатися на курси, де у приміщеннях є світло навіть під час глобального вимкнення в регіоні.