Автомийки сьогодні можуть обслуговувати не лише легкові машини, але й більш важку техніку: вантажівки, вагони, трактори тощо. Процес миття полягає у нейтралізації забруднення за допомогою води та спеціальних миючих засобів. Після чого вся рідина потрапляє у стоки разом з залишками забруднюючих елементів, мастила, бензину, миючих засобів тощо. Саме тому в обов’язковому порядку потрібно продумати очищення для мийок.
Воно має відповідати масштабам конкретного об’єкту: кількості та розмірам транспорту, що регулярно обслуговується на мийці. Оскільки очищувальні системи можуть бути як компактними, так і доволі габаритними.
Як і чому забруднюються стоки на автомийках
Очищення стоків на невеликих та масштабних автомийках, призначених у тому числі для очищення вагонів поїздів та метрополітенів, тракторів та іншої техніки, є критично важливим. В процесі миття транспорту у стоки потрапляють небезпечні для навколишнього середовища та здоров’я людей речовини. Зокрема:
- змащувальні матеріали;
- охолоджуюча та гальмівна рідина;
- паливо;
- мастило;
- хімічні сполуки, що входять до складу миючих засобів;
- забруднення, які залишалися на поверхні транспорту.
Найбільш небезпечними з цього переліку є, звісно, важкі метали та нафтопродукти. Потрапляючи у стоки, вони забруднюють ґрунтові води, спричиняючи зникнення живих організмів в океані і порушення екосистеми.
Потрапляючи в ґрунт, стоки впливають негативно на їхню родючість, погіршуючи врожай.
Чи можна очистити стоки на автомийках
Ефективні системи очищення стоків від миття рухомого складу залізничного транспорту та метрополітену допомагають видалити з води усі токсичні та шкідливі сполуки, запобігаючи потраплянню їх до навколишнього середовища. Власники автомийок встановлюють подібні системи, керуючись не лише захистом довкілля, але й загальними актуальними нормами та стандартами.
Для очищення стічних вод від нафтопродуктів використовуються спеціальні станції, які відрізняються простотою у експлуатації та обслуговуванні, компактністю та ефективністю. Процес очищення води відбувається у кілька етапів. Зокрема, відстоювання стоків, фізико-хімічне їхнє очищення, проходження через фільтр та зневоднення шкідливого осаду. Після цього очищена вода може потрапляти в каналізаційну мережу без шкоди для людей і природи.
Напишіть відгук до статті