В зоні ООС збили російський військовий БПЛА “Гранат-1” з комплексу “Наводчик-2” (ФОТО)

29 листопада 2020 в зоні проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі було збито російський військовий БПЛА “Гранат-1”, який входить до складу новітнього російського комплексу “Наводчик-2”. Про це повідомили на офіційній сторінці ООС у Facebook та продемонстрували фото збитого БПЛА.

Гранат-1Гранат-1Комплекс Наводчик-2

Нагадаємо, що 19 листопада 2020 міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm публікувала ексклюзивні знімки та додаткові факти про станцію управління новітнього російського комплексу «Наводчик-2», який вперше потрапив у офіційні звіти СММ ОБСЄ 14 листопада 2020 року. Комплекс був зафіксований у Луганській області, в 12 км від лінії бойових дій за орієнтовними координатами:  48°31’40.2″N 39°24’01.6″E.

 

БПЛА Гранат-1

У 2015 році InformNapalm також фіксував використання БПЛА «Гранат-1» та «Гранат-2» підрозділами російських терористичних сил на Донбасі. Застосування цих типів російських військових БПЛА було виявлено по відеокадрах з сюжету пропагандистів каналу “Новороссия.ТВ”. Відомо, що військові ЗС РФ використовували ці БПЛА  під час бойових дій біля Дебальцевого в лютому 2015 року.

За офіційними даними, 2 квітня 2017 року в районі Світлодарської дуги також був виявлений збитий російський безпілотник «Гранат-1». Деталі апарату мали маркування ФСБ РФ.

Довідково

“Гранат-1” — безпілотний літальний апарат ближньої дії (до 10 км), побудований за схемою “летюче крило”. Призначений для ведення повітряної розвідки об’єктів противника в інтересах підрозділів ЗС РФ та видачі даних для цілевказання ударним (вогневим) засобам. Корисне навантаження включає цифровий фотоапарат та поворотний відеомодуль з кольоровою відеокамерою. Спосіб старту: з рук. Спроможний робити фото, відео, тепло фіксацію. Передача інформації відбувається по цифровому каналу зв’язку. БПЛА входить до складу сучасного російського комплексу “Наводчик-2”.

Нагадаємо, що різноманітні сучасні російські комплекси БПЛА та засоби РЕБ найчастіше потрапляють у фокус OSINT-досліджень міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm та у звіти СММ ОБСЄ на Донбасі. Вони є прямими та незаперечними доказами російської військової агресії проти України. Станом на 2020 рік зафіксовані факти використання на Донбасі більш ніж 8 різних типів російських військових БПЛА, зокрема:   «Гранат-1», «Гранат-2», «Гранат-4», «Форпост», «Орлан-10», «Елерон-3СВ», «Тахіон» та «Застава».

Читайте також:  Як отримати пакунок малюка під час війни