Укладка бруківки. Що треба знати

З кожним роком збільшується кількість виробництв бруківки, що робить її більш доступною для різних споживачів. Акуратний і доглянутий дачну ділянку – то до чого прагне кожен власник ділянки. І так неприємно, коли після осідання залишається всюди бруд, саме завдяки тротуарній плитці можна не переживати про проблеми після негоди.

Переваги

Крім красивого естетичного вигляду доріжки мають безліч інших плюсів, які припадуть до душі кожному.

Чистота

Будь-які опади приносять разом з собою бруд, а значить втрачається загальний естетичний вигляд. Щоб уникнути цього тротуарна плитка підійде як не можна до речі. Адже вся грязь стікає між плитками.
зонування

За допомогою доріжок можна відмінно розмежувати ділянку на зони і з легкістю дістатися до кожної з них. Особливо це припаде до душі власникам великих ділянок.

Безпека грунту

При вологому кліматі і постійних опадах незахищені доріжки можуть призвести до вимивання і руйнування ґрунту. Це призведе до зміни в ландшафті і може спричинити за собою безліч наслідків.

Щоб отримати всі переваги даної плитки необхідно подбати про якість її кладки і матеріалах. Сам процес не особливо важкий, а значить з ним впорається навіть новачок, дотримуючись ряду інструкцій.

Технологія кладки

Щоб максимально спростити етап установки варто дотримуватися всіх етапів по черговості і визначених правил. Тоді результат збережеться на довгі роки.

Підготовчий етап

Починати кладку просто поверх грунту можна, так як він довго не протримається і почне накопичуватися зайва волога. Для початку викопується неглибока траншея на дно який викладається шар піску і гравію. Поверхня очищається від сміття, коренів і різного насіння і вирівнюється. Після утрамбовки можна приступати до основного етапу.

Читайте також:  Киберхиросима или Удивительные малвари и где они обитают

Укладання

Починати укладання варто зі складання попередньої схеми, де будуть вказані точні розміри і метод кладки. Розміщення плитки починають “від себе”, при цьому щільно поєднуючи стики. Для якісного укладання використовують киянку. Також необхідно постійно стежити за рівнем поверхні, щоб результат був без нахилів і дефектів. За необхідності плитку можна нарізати на потрібні шматки за допомогою болгарки.
завершення

Коли плитк покладена необхідно подбати про стиках. Для цього всю доріжку засипають сумішшю з піску і цементу, так щоб заповнити стики. Після чого всі надлишки прибирають і поливають доріжку водою. Процес повторюють поки стики не будуть повністю заповнені, а пісок не Утрамбуйте.
рекомендації

Доріжки з плитки невибагливі в догляді, але хоча б раз на рік варто поповнювати рівень стиків. Також бажано залишити трохи матеріалів, якщо раптом один з блоків трісне і можна було з легкістю його замінити.

Вартість

Вартість тротуарної плитки безпосередньо залежить від декількох факторів. Тим самим кожен знайде варіант по кишені.

Вибір матеріалу, кольору, покриття, а також площа робіт і складність – основоположні утворення ціни. Якщо необхідно, щоб доріжка була найвищої якості з відмінними властивостями стійкості до впливів, то звичайно доведеться трохи витратитися, тим більше, якщо є певний дизайнерський задум.

Якщо ж цікавить більше практичність, то співвідношення ціни якості знайти дуже легко. Додатково можна заощадити, якщо провести весь процес укладання самостійно. Це не займе багато зусиль і праці.

Джерело