“Слуга народу” стане продюсером шоу на держканалі “Дом”: вартість проєкту понад три мільйони гривень

Держпідприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України” (телеканали “Дом” та UATV) підписало договір із компанією “КС Продакшн” на виробництво телешоу під робочою назвою “Саджати будемо”, продюсером якого стане  депутатка Київської міськради від “Слуги народу”.

Про це свідчать дані у системі Prozorro.

Передбачається, що на проєкт  витратять 3,29 мільйона гривень. Згідно з договором “КС Продакшн” має створити соціальний телевізійний проєкт на 52 випуски по 50 хвилин кожен.

У договорі проєкт описано так: “Досить жорстке шоу, яке покаже українцям справжню силу політиків та їхніх помічників. Актуальний проєкт про перемогу справедливості над безкарністю заможних і багатих. Люди мають знати, що в Україні закон діє, а влада контролює це. Динаміка шоу потенційно велика — документальний детектив”.

Зазначається, що “КС Продакшн” буде концепція шоу, сценарії та “частковий технологічний цикл виробництва”.

Продюсером шоу вказана Вікторія Бурдукова, яка працювала над шоу “Ревізор”, а з 2020 року є депутатом Київської міськради від “Слуги народу”. У 2020 році ця компанія працювала з Міністерством культури, для якого зняла три серіали “патріотичного спрямування”. Згідно з договором, усі послуги компанія має надати до 31 грудня 2021 року.

Слід зауважити, раніше активіст і правозахисник Сергій Стерненко звернув увагу на те, що на державному телеканалі “ДОМ” постійно транслюють радянські фільми з пропагандою комунізму.

При цьому в Україні виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

До того ж на державному телеканалі “ДОМ” опублікували карту Росії з окупованим Кримом.

Читайте також:  У кращих традиціях російської пропаганди: телеканал “ДОМ” випустив сюжет про українських “праворадикалів”

Як відомо, Банкова активно намагається впливати на редакційну політику українських медіа. Зокрема, ведуча програми “Зворотний відлік” на “Суспільному” Мирослава Барчук повідомила про тиск з боку Офісу президента щодо редакційної політики програми. За її словами, Офіс президента вже тривалий час жорстко контролює присутність “слуг” на ефірах токшоу.

Згодом і сам президент Володимир Зеленський у дивний спосіб відреагував на заяву ведучої токшоу “Зворотний відлік” на телеканалі “UA: Перший” Мирослави Барчук про тиск з боку влади щодо присутності представників “Слуги народу” на ефірах. Він назвав це “хайпом”.

У відповідь голова НСЖУ заявив, що влада має звітувати про свою діяльність, а не критикувати журналістів.