Швидкомонтовані будівлі: яку обрати?

Справжньою революцією в сучасному будівництві стала поява швидкомонтованих будівель на основі металевого каркаса, сендвіч-панелей і профнастилу. Цегла, камінь, деревина – всі ці будівельні матеріали теж актуальні та не втрачають своїх позицій, але коли потрібно швидко і недорого побудувати конструкцію, то ШМБ по цім параметрам найкращі. Особливо такі споруди актуальні для комерційних цілей. Будувати офісну будівлю або ТРЦ із цегли – це дуже дорого та потребує багато часу. Вигідніше замовити конструкцію на основі металокаркаса та із сендвіч панелей від компанії Viton https://viton.ua/ua, яка являється лідером в будівництві ШМБ.

Види швидкомонтованих будівель

Всі швидкомонтовані будівлі розділяються на дві категорії: житлові та нежитлові приміщення. До першої категорії відносяться панельно-каркасні споруди, модульні будинки. Модульні блоки виготовляються повністю під ключ з готовим внутрішнім оздобленням. Для більш комфортного проживання застосовуються сучасні сендвіч панелі, які забезпечують шумо- і теплоізоляцію.

Друга категорія більш різноманітна. В першу чергу – це: ангари, склади, промислові будівлі, павільйони для різного призначення.

Збірно-розбірні будівлі: в чому особливість?

Різниця також може полягати й по типу каркаса, який може зварюватись або фіксуватись за допомогою спеціальних болтів. Обидва варіанти поширено використовуються: кожне з’єднання міцне та надійне. Але різниця полягає в тому, що при болтовому з’єднанні побудову можна в будь-який час легко розібрати по типу конструктора. Таким чином, мова буде йти про збірно-розбірні будівлі. Вони швидко монтуються і так само швидко демонтуються при потребі без втрати якості споруди. Під час зведення не використовується спецтехніка, зварювання. Додатково можна на будь-якому етапі доставити нові секції, розширивши загальну площу. Ціна такої конструкції набагато нижча, ніж капітальне споруджування.

Яскравим прикладом являються виставкові або торговельні павільйони, ангари, склади. Замовник може обрати один із можливих варіантів каркаса:

  • арковий: в основі дугоподібні секції, які встановлюються на основу через відповідний проміжок. Це оптимальний варіант для зберігання великої техніки;
  • шатровий: конструкція збирається зі звужувальних арок, і таким чином створюється форма шатра;
  • збірні ангари з вертикальними стінками. При такому будівництві є можливість створити 2-3 поверхи та додати прольоти.
Читайте також:  Инновационный подход к прокладке электропроводки: автомобильная разрезная гофра

Окремий вид – це будови гаражного типу. Сьогодні таке будівництво швидкомонтованих будівель являється доволі розповсюдженим. Головні переваги – це наявність великого внутрішнього простору, який можна розділити на декілька зон.

Як правило, збірно-розбірні будівлі застосовуються при проведенні ремонтів на магістральних дорогах, для зберігання габаритної техніки, як тимчасових складів або для проведення виставок, концерту й таке інше.